Samsun Tabip Odası, aşı karşıtları tarafından hedef gösterilen ve ofisinin kapısına dana dili bırakılan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'a destek açıklaması yaptı

Samsun Tabip Odası, aşı karşıtları tarafından hedef gösterilen ve ofisinin kapısına dana dili bırakılan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'a destek olarak, yapılan saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada "Herkes bilmelidir ki toplum sağlığı için gecesini gündüzüne katan bilim insanları asla yalnız değildir." ifadelerine yer verildi.

Samsun Tabip Odası'nın da aralarında bulunduğu TTB Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu Yürütme Kurulu, 39 uzmanlık derneği ve 51 tabip odasının imza attığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Bilimsel hiçbir temeli olmayan, bilimsel verileri çarpıtarak bilgi kirliliğine yol açan aşı karşıtlığı ideolojisinin taraftarları, pandeminin başından itibaren özellikle Prof. Dr. Esin Şenol, Prof. Dr. Bengi Başer ve Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ı hedef alarak, uzun zamandır sürdürdükleri taciz ve tehdit içerikli saldırılarını son dönemde yoğunlaştırmıştır. Herkes bilmelidir ki toplum sağlığı için gecesini gündüzüne katan bilim insanları asla yalnız değildir. Aşı karşıtlığı üzerinden bilimsel bilgiyi yok sayan, bilgi kirliliği yaratarak toplumda aşı tereddüdüne neden olan ve halk sağlığını tehdit eden bu yaklaşım, son olarak aşı etkinliğine dair yürütülmüş bir çalışmada da görülebileceği üzere1 bir ülkede sadece Aralık 2020-Eylül 2021 arasında 18 yaşının üstünde 27 milyon insanın hastalıktan, 1,6 milyon insanın hastaneye yatıştan ve 235 bin insanın Kovid-19 ilişkili ölümden aşı ile korunabildiği gerçeğini reddederek hakikati bulanıklaştırmaktadır. Türk Tabipleri Birliği olarak bilim insanlarına yapılan bu saldırıları kınıyor, bilimin ve bilim insanlarının yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde ifade ediyoruz.

Samsun'da uyuşturucu ticaretine geçit yok! Samsun'da uyuşturucu ticaretine geçit yok!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.