Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Ömer Faysal Çadır, Kovid-19 vakalarının artmaya başladığını, bu nedenle maske kullanıma geri dönülmesi gerektiğini söyledi

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Ömer Faysal Çadır, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle tedbir çağrısında bulunarak, "Önemler daha da artırılmalı. Hiç değilse maske kullanımı yeniden devreye sokulmalı" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan Kanal S'ye övgüler  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan Kanal S'ye övgüler 

KORONAVİRÜSTE 6. DALGA GELDİ

Vaka artışına dikkat çeken Çadır, "Hastanelerde ve sokaklarda koronavirüslü hastalarımız veya taşıyıcılarımız dolaşıyor. Hastane servislerimizde de doluluk başladı. Çok şükür ki henüz yoğun bakımlarda sıkıntı doğuracak düzeyde değiller. Ne yazık ki koronavirüs vakaları alt varyantlarla birlikte dünyaya ve ülkemize 6. bir dalga ile geldi" diye konuştu. 

KAPANMA OLUR MU?

Olası bir kapanma beklemediklerini kaydeden Çadır sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Önümüzdeki günlerde vaka sayıları daha da artacak. Kışa doğru diğer enfeksiyonlarla birlikte daha da büyüyeceğini düşünüyoruz. Özellikle önemler daha da artırılmalı. Hiç değilse maske kullanımı yeniden devreye sokulmalı. Özellikle hastane ve toplu taşıma araçlarında maske kullanımı olmalı. Türkiye genelinde de en üst perdeden maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkat çekici oranda uyarılar yapılıp yayılmalıdır."

Dilber BAHADIR

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN