banner1365

banner1345

Yatay mimari Samsun'u rahatlatır

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kent genelinde yatay kentleşmenin hayata geçeceğini ifade etti. Sorumuzu yanıtlayan Samsunlular da Başkan Demir'e tam destek verdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.05.2019, 09:34 03.05.2019, 15:43
banner1353

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, kentsel dönüşüm alanlarında yatay şehirleşmeyi hayata geçireceklerini ifade etti. Samsun Canlı Haber TV ekibi, Samsunlu vatandaşlara, "Bu kararı destekliyor musunuz?" diye sordu. 

İşte aldığımız yanıtlar...

FERRAH VE DÜZENLİ OLUR
Harun OCAKÇI: Bu kararın iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü betonlaşma hiç iyi bir şey değil. Bunun sayesinde daha ferah ve düzenli olur. Bu yüzden belediye başkanımızın aldığı bu kararı destekliyorum 

YEŞİLLİK GÖRMEK İSTİYORUZ
Hasan SARGIN: Yaklaşık 6 yıldır Samsun'da yaşıyorum. Yüksek binalarda yaşamımızı sürdürüyoruz. Etrafımıza baktığımızda yeşillik görmek istiyoruz. O yüzden Mustafa Demir’in aldığı kararı kesinlikle destekliyorum. Çünkü 2-3 katlı binaların insanların refahı için daha iyi olacağını ve çevrenin bize verdiği huzur bizlerin üzerinde büyük etki bırakacağını düşünüyorum. 

KARARI DESTEKLİYORUM
Hasbi AYANOĞLU: Bu uygulama görüntü açısından çok iyi olacağını düşünüyorum ve bu alınan kararı destekliyorum. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in bu projeyi hayata geçireceğinden de eminim. Kendisini önceden de tanıyoruz ve güveniyoruz. 

HAYATIMIZI OLUMLU ETKLİLER 
Dursun USLU: Ben inşaatçı olarak bu kararı olumlu buluyorum. Çünkü artık yaşamımıza dâhil olan siteler, yüksek binalar insanların birbirleriyle iletişimini de engel oluyor. O yüzden ufak yerleşim alanlarının hayatımızı olumlu yönden etkileyeceğini düşünüyorum. 

DAHA DAYANIKLI OLUR
Mehmet ÇELİK: Yatay şehirleşmenin hayata geçmesi bizlerin hayatını olumlu yönden etkileyeceğini düşünüyorum. Çünkü bunun sayesinde yapılan binalar karşılaşacağımız depremlere daha dayanıklı olur.  En kısa zamanda hayata geçirilmesini isteriz. 

HER YER BETON YIĞINI
Salih GÜRLER: Türkiye’nin her yeri beton yığını. Ben bu durumu hiç sevmiyorum. Samsun için bu uygulamanın çok güzel olacağını düşünüyorum. Ama inşallah bu uygulama hayata geçer, biz de gençlerimize güzel bir dünya bırakmış oluruz.

TÜRKİYEMİZİ BOZDU
Ferhat UÇARLI: Ben Avrupa’da 32 sene ikamet ettim. Oradaki evler de yüksek değil. Biz, çok rahat bir şekilde yaşamımızı sürdürüyorduk. Bu büyük yapılar bizim Türkiyemizi bozdu. O yüzden yatay şehirleşmenin hayata geçirilmesini istiyorum ve destekliyorum. 

DESTEK VERİYORUM
Avni ÖZŞAHİN: Yüksek binaların iyi olduğunu düşünmüyorum. Yatay şehirleşme devreye girerse eğer şehrimizin görünümü açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in düşündüğü bu projeye destek veriyorum.

UMARIM HAYATA GEÇİRİLİR
Şahabettin YILMAZ: Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bakan olduğu dönemde yaptığı vaatleri yerine getirmedi. Umarım şimdi alınan bu karar hayata geçirilir. Çünkü yatay şehirleşme hayata geçerse, görüntü açısından çok daha iyi olur.

GEÇ KALDIK
Niyazi KİPER: Yatay şehirleşmeyi hayata geçirmek çok olumlu bir karar. Hatta bunun için geç kaldığımızı düşünüyorum. En kısa zamanda umuyorum ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir bu projeyi hayata geçirir. 

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15