banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Yaşamak için hız yapmayın 

banner1357

Kurban Bayramı'nda kazaların önüne geçilebilmesi için alınması gereken önlemlerden bahseden vatandaşlar, "Bayramı güzel bir şekilde yaşamak için hız yapmadan, sabırlı bir şekilde araç kullanmalı" dedi

banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Bayramlarda artış gösteren trafik kazalarına karşı ne gibi önlemler alınmalı?" sorusunu cevapladı.

İşte alınan yanıtlar:

SAKİN OLUNMALI 
Serkan ARABACI: Bayramlarda artış gösteren trafik kazalarını önlemek için öncelikle hızlı davranmamalıyız. Erken ulaşma adına yapılan hız üzücü durumlara yol açabiliyor. Bu yüzden sakin ve emniyet kemeri takıp öyle yolculuk yapmayı tavsiye ediyorum. 

EĞİTİM VERİLMELİ
Baki YILMAZ: Yaşanan kazalar kişisel hatalardan kaynaklanıyor.  Çünkü hızlı olup sabırsız davranıyorlar. Bu yüzden küçük yaştan itibaren trafik konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmalı ve eğitim verilmelidir. Kurallara uyulduğu takdirde kaza oranları düşecektir.

KURALLARA UYULMALI
Aslan YILMAZ: Trafikte yapılması gereken kurallara uyup, sabırlı davranmaktır. Özellikle bayram günlerinde trafik yoğunluğu daha fazla olacağı için daha dikkatli olunması gerekiyor.  Haliyle dolu dolu bir bayram yaşamak varken neden insan kendi canını tehlikeye atsın ki. 

EMPATİ YAPILMALI
Ahmet HASANOĞLU: Araç kullanan kişilerin uzun yollarda daha tecrübeli olması gerektiğini düşünüyorum.  Çünkü trafiğin yoğunluğuyla beraber akışına riayet etmeyerek dakikaların hesabı yapılıyor. Bu durum da kazaya davetiye çıkarıyor.  Eğer trafikte empati yaparsak sağlıklı bir yolculuk olacaktır.  

HIZ YAPILMAMALI
Arslan ERDAL: Bayram nedeniyle trafik daha yoğun oluyor. Bu yüzden trafik kurallarına daha dikkat etmek ve hız yapmamak gerekiyor. Ayrıca yola çıkarken mutlaka dinlenilmeli ve sabırlı olunmalıdır. 

KEMERE  DİKKAT
Birol ARSLAN: Bayramda trafik kontrol noktaları artırılmalıdır. Özellikle emniyet kemerine ve hız konusuna vatandaşların daha fazla dikkat etmesi gerekir. Çünkü gidememektense, geç gitmek daha mantıklı.  

SAYI ARTTIRILMALI
Engin ÖZTÜRK: Bayramlarda güvenlik güçlerinin sayılarının artması gerekiyor. Bunun yanı sıra sürücünün sabırlı olması lazım. Gereken trafik kurallarına uymasıyla birlikte özellikle bayram zamanı artış gösteren trafik kazalarının aza ineceğini düşünüyorum. 

HIZDAN KAYNAKLI
Burak ÇİLİNGİR: Trafikte sürücülerin daha dikkatli ve trafik kurallarına uyması gerekir.  Ülkemizde  gerçekleşen trafik kazalarına bakıldığında en çok hızdan kaynaklı olduğunu görebiliyoruz. Kurallara uyulduğu takdirde kaza oranlarının düşeceğine inanıyorum. 

YORGUN KULLANMAMALI
Ahmet SONAY: Trafik kontrollerinin artması ve kurallara uyulmasıyla birlikte yaşanan kazaların aza ineceğini düşünüyorum. Sürücü yorgun ve hastaysa araç kullanmamalı. Sabırlı ve dikkatli olunmalıdır. 

BAYRAMI YAŞAYIN    
Remzi TANGAZ: Bayram zamanı trafiğin daha yoğun olması nedeniyle vatandaşın daha dikkatli olması gerekmektedir. Hız yapmadan, emniyet kemeri takılırsa bayram yaşanmış olur. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:47
Öğle 12:35
İkindi 14:53
Akşam 17:14
Yatsı 18:41