banner1496

banner1345

banner1334

Vezirköprülüler istihdam istiyor

banner1357

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Vezirköprülüler, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’ten yol, otopark, huzurevi ve hastane çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istedi 

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 11.05.2019, 09:47 11.05.2019, 10:13
93
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubuna bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi olarak Vezirköprü İlçesi’nde vatandaşlara, "Bu dönem belediye başkanından beklentileriniz neler?" diye sorduk. Vezirköprülüler; yol, otopark, huzurevi ve hastane çalışmalarının yanı sıra istihdama yönelik yeni arayışlar yapılması çağrısında bulundu.

İşte aldığımız yanıtlar: 

HAVZA- VEZİRKÖPRÜ YOLU
Şerif AKÇAY: Köyümüzde hala yol yok ve çalışma yapıldığını görmedik.  Ayrıca köprü yapılmasını bekliyoruz. Havza- Vezirköprü yolu istiyoruz. 

BAŞKANIMIZ YAPIYOR 
Abdullah TOSUN: Başkandan her şeyi bekliyoruz. Kendisi her düğünümüze, cenazemize mutlaka geliyor. Kendisinden çok memnunuz. Köyümüzün eksiğinin olduğunu düşünmüyorum. Elinden geldiğince yapıyor, sağ olsun. 

YOL, OTOPARK VE TRAFİK 
Uğur ERTÜRK: Başkanımızdan memnunuz. Yollarımız iyi olursa, otopark sorunumuz ve trafik rahatlarsa güzel olur. Sular hakkında bazen sıkıntı yaşıyoruz ama başkanımız çalışıyor o yüzden çözülüyor. Şu anda ciddi sıkıntımız yok. 

ALT YAPI, SU VE YOL 
Adem HAVA: Başkanımızdan köylerimizin yollarında bir an önce çalışma başlatmasını istiyoruz. Yol ve alt yapı çalışmalarımız yavaş ilerliyor, hızlandırılmasını isteriz. Ayrıca kanalizasyon sorunumuz var, yaz mevsiminde bizi sıkıntıya sokuyor. Sonrasında bir de su sorunumuz var. Yetersizlikten dolayı kesintiler yaşadığımız oluyor. Bu sorunlarımız çözülürse çok memnun oluruz. 

HASTANE, HUZUREVİ VE İŞSİZLİK 
Zafer SAĞLAM: Yollarımızda, hastanede ve istihdamda sıkıntı yaşıyoruz. Uzun zamandır hastanemiz yapılamadı. Ayrıca huzurevi temeli aynı şekilde duruyor. Vezirköprülüler genelde inşaatçı ve işsiz olduğu için sorun yaşıyor. Sosyal faaliyetimiz yok, yolumuz yok ve işimiz yok. Başkandan bunlara öncelik vermesini isteriz. 

OTOPARK SORUNU ACİL ÇÖZÜLMELİ 
Adnan BEKTAŞ: Otopark ve yol sorunu yaşadığımız oluyor. Otopark çok önemli bir sorun olduğu için acilen yapılması gerekiyor. Aslında şu anda yol çalışmalarımız sürdürülüyor ama daha yapılması gereken yerler var. Belediyemizin çalıştığını görüyoruz. Elinden geleni yapıyor. 

HUZUREVİ VE YOL ÇALIŞMASINA ÖNCELİK 
Kenan SALGIN: Tabi ki daha iyi çalışmalarını bekliyoruz. İlk olarak yolumuzun yapılmasını isteriz. Senelerdir çözüme kavuşmuş değil. Havza-Vezirköprü yolunun yapılmasını istiyoruz. Daha sonrasında huzurevi çalışmaları bitirilmeli. Bunlara öncelik verilmeli. 

HER HİZMET YAPILDI 
Ali AYGÜN: İlçemizde her hizmet yapıldı. Başkanımız diğer kalan hizmetleri de yapacaktır. Ben her şeyden memnunum. İnşallah hayırlısı neyse o olur. 

KÖYLERE ÖZEN GÖSTERİLMELİ 
Mehmet KILLI: Köylere özen gösterilmesini istiyorum. Çünkü köylerde sorunlar yaşanıyor. Yol ve otopark sorunu büyük bir ihtiyaç. Ayrıca çocuklarımıza oyun parkı yapılmalı. Çünkü cami kenarlarında oyun oynuyorlar ve camiye zarar verdikleri olabiliyor. 

EN BÜYÜK SIKINTIMIZ...
Davut MERCAN: Başkanımızın icraatlarından her dönem memnunduk. O yüzden yine kendisini seçtik. Fakat en büyük sıkıntımız otopark olduğu için araba koyacak yer bulunmuyor. Aynı zamanda Vezirköprü’ye yatırımcı ve huzurevinin çalışmalarının tamamlanmasını istiyoruz. 

HASTANE ÇALIŞMASI TAMAMLANMALI 
Kamil ELİVAR: Vezirköprümüzde hastane inşaatı çok gecikti. Hala inşaat aşamasında olduğu için çok büyük sorun olduğunu düşünüyorum. Bir an önce tamamlanmalı. 

Hande ONAT, Uğur ATICI 

Yorumlar (0)
banner1474
22°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:28
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:53
Yatsı 21:28