banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Uzun yaşamanın sırrı: Stresten uzak durmak

banner1357

Samsunlular, uzun yaşamanın sırlarını stresten uzak durmak, sağlıklı beslenmek ve doğa içerisinde yaşamak olarak özetledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 22.07.2019, 09:30 22.07.2019, 09:37
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na Bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Uzun yaşamanın sırrı size göre nelerdir?” sorusuna yanıt verdi.
İşte alınan yanıtlar: 

STRESTEN UZAK DURUN
Şinasi UZUN: Uzun yaşamanın en önemli sırrı stresten uzak durmaktır. Sonrasında ise sağlıklı beslenmek ve zararlı maddelerden uzak durarak ömrümüzü biraz daha uzatabiliriz diye düşünüyorum. 

DOĞA HAVASI ŞART
Osman Can ÇOLOĞLU: Öncelikle uzun yaşamak için beslenmemize dikkat etmemiz ve spor yapmamız gerekiyor. Ayrıca şdoğa havasının insan vücudunu dinlendirdiğini ve daha sağlıklı yaşam sürdürdüğüne inanıyorum.

DOĞAL BESLENMEK 
Aydın efe ARSLAN: Doğal beslenmek, temiz hava almak ve spor yapmak uzun yaşamanın sırrı olabilir. Ama günümüzde artık herkes ev yemeklerini beğenmemeye ve sürekli dışarıdan yemek yemeğe başladı. Bence ev yemekleri daha sağlıklı ve ömrü uzatacaktır. 

TEMİZ HAVA 
Hüseyin GÜNAYDIN: Uzun yaşamak için, stresten uzak durmamız, gereksiz şeyler ile kafamızı doldurmamız gerekir. Her şeyin güzeliyle meşgul olmak, insanın ömrüne ömür katacaktır. 

HAYATI SEVELİM
İbrahim GÜRLEK: Stresten ve sıkıntılı insanlardan uzak durarak yaşamımızı biraz daha uzatabiliriz.  Tabi ki öncelikle hayatı severek yaşamamızı gerekiyor. Ama şuan insanlar negatif, kimse geleceğine güvenle bakamıyor. 

PEK MÜMKÜN DEĞİL 
Hasan İNCE: Mutlu ve huzurlu ortam içinde hayat sürdürmek yaşamı uzatacaktır. Uzun yaşamak için de kafaya bir şey takmamak ve stres yapmamak gerekiyor. Ama yaşam koşullarından dolayı stresten uzak durmak pek mümkün değil.

DİKKAT ETMELİYİZ
İsmail GÜR: Hayatımızda olan biten her şeyi fazla kafaya takmamamız gerekiyor. Eski nesillere bakıldığı zaman organik ürünlerle beslendikleri için ömürleri daha uzun oluyor. Bu yüzden yediğimiz içittiğimiz tüm ürünlere dikkat etmeliyiz. 

HAYATIN TADINI ÇIKARARAK 
Lütfi ÖZEL: Kafamıza hiçbir şey takmadan, yediğimiz içtiğimiz ürünlere dikkat ederek ve iyi bir bakım ile uzun yaşamaya sebep olabilir. Tabi bu durumda maddi açıdan durumu iyiyse de yiyip içip gezerek hayatın tadını çıkararak uzun yaşamaya neden olabilir. 

YAŞ ORTALAMASI DÜŞTÜ 
Demet DEMİR: Ülkemizde yaş ortalaması 70'e düştü.. Bunun nedeni de GDO’lu yiyeceklerle beslenmek ve köyden şehre daha çok taşınmak. Çünkü artık köylerde yaşlılar var ama gençler daha çok şehirlerde. Böyle giderse de çok fazla uzun yaşayacağımızı düşünmüyorum. 

SAĞLIKLI BESLENEREK 
Volkan DEMİR: Mutlu olabileceğin biriyle hayatını sürdürmek yaşamanıza uzun ömür katacaktır. Tabi verilen ömür belli biteceği zaman bitecektir. Bunun için verilen ömrü sağlıklı beslenerek ve mutlu bir şekilde sürdürmek önemli olacaktır. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41