banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Üniversitelerde kalite artmalı

banner1357

Samsunluların büyük bir bölümü, üniversitelerde verilen eğitimin yeterli olmadığını, bu nedenle öğrencilerin daha fazla bilimsel çalışmalara yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 11.07.2019, 09:54 11.07.2019, 10:12 Onur Nurdemir
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Üniversitelerde verilen eğitimi yeterli buluyor musunuz?" sorusuna cevap verdi.

İşte Samsunluların yanıtları: 

YARARLANILMALI 
Mersin ÇAMOĞLU: Teknolojiye baktığımız zaman üniversitelerde  verilen eğitimler gayet güzel. Ama verilen bu eğitimden yararlanmak istemek çok daha önemli. Türkiye'de çok güzel yetişmiş bilim insanlarımız var. Bu insanlardan faydalanmak ve değerini bilmek gerekir.

DAHA BİLİMSEL ÇALIŞILMALI 
Hilmi AYNUR: Akademik yönden yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bu durumu da devlet politikasına bağlıyorum. Çünkü bilimsel olarak bir çalışma görmüyorum. Üniversitelere atanan görevlilerin üzerlerinde büyük baskı mevcut.  Türkiye politikası değiştirilip daha bilimsel çalıştırılması lazım. 

BİLGİYİ ALMAK LAZIM 
Muhsin ÇELİKBİLEK: Üniversitelerde verilen eğitimler yeterli. Umarım bu bilgi ışığında çocuklarımız geleceğin aydınları olabilirler. Ben inanıyorum ki çocuklarımız bu bilgi yuvasında geleceğe emin adımlarla ilerleyeceklerdir.

YETERLİ DEĞİL
Zafer ODABAŞ: Üniversitelerde verilen eğitimi ben yeterli bulmuyorum. Çünkü eskiye göre eğitim kalitesi çok düştü. Üniversitelerde ders veren hocaların yeterli eğitimli olmadığını düşünüyorum. O yüzden de verilen eğitimi yeterli bulmuyorum. 

SİSTEM YANLIŞ 
Aydın ŞAH: Bana göre verilen eğitim yeterli değil. Çünkü sistemin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde sistem yürümemeli. Bir insan hangi alanda kendini geliştirmek istiyorsa o alana yönelmeli ve geleceğini ona göre kurmalıdır. Durum böyle olunca da öğrencide verimli olamıyor.

İÇİNDE OLACAK
Sevilay MİLLİ: Öğretmenlerin yeterince emek verdiğini ve eğitimlerine de bunu yansıttığını düşünüyorum ama sorun öğrencilerde. Çocuklarımız çalışmadıktan sonra verilen eğitim güzel olsa da bir önemli olmaz.  

BELİRLİ ÜNİVERSİTELER 
Levent ALTUN: İki üniversite bitirmiş biri olarak şunu söyleyebilirim, yeterli olan da var olmayan da. Öncelikle her yere üniversite açmak da pek mantıklı değil bence. Çünkü kaliteyi düşürüyor. Yani belirli üniversitelerin eğitimi dışında geri kalanları yeterli bulmuyorum. 

NANKÖRLÜK EDİLMEMELİ
Tahsin KURT: Verilen eğitimleri de devletin bize sunduğu imkanları da yeterli buluyorum. Eskiye bakıldığı zaman kolaylıkla anlaşabiliyor. Bence insanlar bu bilgi ışığında nankör davranmamalı. Umarım bu tür alanlarda yapılan çalışmalar dahada genişletilir.

EĞİTİM YOK
Sami ALPULLU: Üniversitelerde verilen eğitimi yeterli bulmuyorum. Çünkü bir mühendis toplama çıkarmayı doğru düzgün bilmiyor. Haritada yer sorduğumuzda yerini gösteremeyecek haldeler. Böyle eğitim veriliyor. Bizim ülkemizde üniversite eğitimi denilen bir şey eskiden yoktu şimdide yok. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:46
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40