banner1365

banner1345

Turist olarak Samsun’a  gelmek ister miydiniz?

banner1357

Birbirinden farklı doğal güzelliği ve tarihi değerleriyle dikkatleri üzerine çeken Samsun ili her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Peki Samsunlular, bu şehre bir turist gözüyle baksaydı  gelmek ister miydi? 

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 04.02.2019, 09:01 04.02.2019, 11:13
banner1353

Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimiz Samsunlulara “Samsun’a Turist gözüyle baksaydınız gelmek ister miydiniz?” diye sordu. Vatandaşlar, Samsun’un gezilecek çok güzel yerleri olduğunu ve Türkiye’nin bir incisi olduğunu belirterek, tüm Türkiye’yi Samsun’a gelmeye davet etti.

İşte aldığımız yanıtlar: 

SAMSUN HALKI BAMBAŞKA 
Ahmet BAYNAZ: Çok samimi ve net söylüyorum.  Samsun’a hastanede ameliyat olmak için geldim. Bize Samsun’a gitmeyin doğuluları sevmiyorlar gibi bir sürü kötü laflar söylendi ama biz geldik. Bize o kadar güzel davranılıyor ki biz çok şaşırdık. Gerçekten Samsun halkı bambaşka bir halkmış. Özellikle Samsun’un çiftlik caddesine ben bayılıyorum. Gerçekten hiç tahmin ettiğimiz gibi olmadı. Samsun’a hayran olmamak mümkün değil.  

SAMSUN BİR İNCİDİR 
Nazif BİLGİN: Samsun bir incidir. İnciyi kim gerdanına takmak istemez ki? Samsun’un tarihini bildiğim için eskileri merak ederdim. Tarihi güzellikleri ziyaret ederdim. Çok ileriye gitmiş bir medeniyetin burada kurulmuş olduğunu biliyorum. Onun için Samsun denildiğinde düşünmek lazım. 

SAMSUN’UN BİRÇOK YERİ ÇOK GÜZEL 
Ahmet ÇAKIR: Tabi ki Samsun’a gelmek, görmek isterdim. Terme tarafında şelalelerimiz var. Onun haricinde Bafra’da ki kuş cennetimiz çok güzel. Sonrasında Terme’de amazonların olduğu yer var, Vezirköprü Kanyonu var.  Samsun’un birçok yeri çok güzel. 

ÖZELLİKLE DENİZİMİZ ÇOK GÜZEL 
Yılmaz GİZLENCİ: Samsun gayet güzel bir şehir olduğu için tabi gelmek isterdim. Özellikle denizimiz çok güzel. Batı Park’ın olduğu yerler çok benim hoşuma gidiyor.  Sonrasında Meşe tesisleri manzarasını beğeniyorum. Bunların haricinde Lâdik Akdağ, Vezirköprü Kanyon gibi güzellikleri de görmek isterdim. 

SAHİLİMİZ UZUN, TEMİZ VE GÜZEL 
Aysel OCAK: Samsun tarihimiz açısından çok önemli bir şehir. O yüzden turist olsaydım Samsun’a mutlaka gelirdim. Mesela ilk önce Atatürk anıtını görmek isterdim. Çünkü bizim şehrimizin sembolüdür. Sonrasında Amisos tepesi, Vezirköprü Kanyonu, Kızılırmak Deltası ve bunun gibi sayamayacağım kadar çok ama güzel olan yerlere giderdim. Aynı zamanda bizim sahilimiz meşhurdur. Uzun, temiz ve güzel bir sahilimiz var. 

HEM YEMEKLERİ HEM DE GÜZEL YERLERİ 
Sevim OCAK: Samsun’a gelir ve ilk Atatürk Parkı’na giderdim. Sonra Doğu Park’a gider, Atatürk’ün oralarda ki tarihine bakardım. Atakum sahilimiz çok güzel. Ayrıca Samsun’un ilçeleri çok güzeldir. Bafra, Çarşamba gibi yerlere gider hem yemeklerinden yer hem de güzel yerlerini gezerdim.  

İLÇELER DE GEZİLECEK YER ÇOK 
İsa KAYA: Merkez’de gezilecek çok bir yer olduğunu düşünmüyorum ama İlçelerimizde çok farklı yerler gezilebilir. Kaplıcalar, Kanyon, Akdağ, Tekkeköy mağaralar, Ayvacık gibi bir sürü gezilecek yerler var. Turist olsaydım merak eder gelirdim. 

MERAK EDİLECEK GÜZELLİKTE  
Mustafa FURKAN: 81 tane ilin içerisinden merak edilecek bir güzellikte olan şehrin adı Samsun’dur. Deniz kenarı olarak ve diğer güzellikleriyle birlikte kendini geliştirmiş bir şehiriz. Mesela sahil kenarları ve golf kulübüne gidilmesini tavsiye edebilirim. 

HEM SESSİZLİK HEM CANLILIK 
Büşra SÖYLEMEZ: Gerçekten çok güzel bir şehir. Kesinlikle gelmek isterdim. Golf kulübü, atçılık kulübü gibi aktiviteleri olan bir şehir. Aynı zamanda doğa güzellikleri de var. Hem küçük şehir sakinliği hem de büyük şehir canlılığı var. Türkiye’de nadir güzellikte bir yer olduğunu düşünüyorum. O yüzden kesinlikle gelmek hatta burada yaşamak isterdim diye düşünüyorum. 

KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM 
Eren BAŞGÖL: Samsun’da ulaşımın kolay olması çok güzel. Mesela Atakum’un deniz çevresi çok canlı. Orada oturup dinlenebiliyorsun ya da eğlenebiliyorsun. Tüm imkânlar mevcut. Samsun’da doğup büyüyen biri olarak herkese rahatlıkla tavsiye ediyorum. Şehir dışından gelenler genelde memnun kalıyor. O yüzden ben olsaydım kesinlikle Samsun’a gelir en azından bir kere gezerdim.
 
Haber: Hande ONAT – Mustafa İNAN 
 

Yorumlar (1)
Suna yılmaz 1 ay önce
Samsun Atakum korfezdeyiz sodelicious olarak kahvaltı yemek müzik nargile öncelikle denize sıfır seyirci müthiş mekanınıza gelen misafirlerimizi ağır lamak isteriz teşekkürler
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18