banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Tramvay açıklamasına Atakumlulardan büyük destek

Cumhur İttifakı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Atakum’un trafiğini rahatlatmak adına raylı sistem hattını yeraltına alacaklarını ilk kez Samsun Canlı Haber’e açıkladı Açıklamaları değerlendiren Atakumlular, Demir’e destek verdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 06.02.2019, 17:25 06.02.2019, 18:28

Samsun Canlı Haber TV’ye konuk olan AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, “Raylı sistemi, Atakum’da yer altına alacağız. O bulvarı da yeniden inşa edeceğiz” dedi. 

Samsun Medya Grubu ekipleri de Atakum’un nabzını tuttu. Atakumlu vatandaşlara, “Mustafa Demir’in, raylı sistemi Atakum’da yer altına alacağız açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz” diye soran ekibimize vatandaşlar, destek mesajları verdi. 

 İşte aldığımız yanıtlar: 

KESİNLİKLE YAPILMALI 
Niyazi ERGÜN: Kesinlikle bu proje yapılmalı. Sonuçta Atakum’da trafik sorunu oluyor. Gelişmiş bir bölge olduğu için araç sahipleri ve yayalar sorun yaşayabiliyor. Eğer raylı sistem yer altından olursa çok daha iyi olur diye düşünüyorum. 

İNŞALLAH DENİLEN YAPILIR 
Âdem TÜRK: Halkın yararına olan her hizmeti destekleriz. İnşallah denilen yapılır. Trafiğin rahatlaması açısından çok doğru proje olur. Aynı zamanda insanlar daha rahat hareket edebilir. O yüzden ben inşallah kısa zamanda projenin gerçekleştiğini görebiliriz. 

DEMİR’İN YOLU AÇIK OLSUN
Hasan DİNÇ: Ben AK Parti’den, hizmetlerinden ve adaylarından memnunum. Böyle güzel bir projeyi mutlaka gerçekleştireceklerini düşünüyorum. Trafik rahatlar ve insanlar rahat eder. Allah Mustafa Demir’in yolunu açık etsin. 

HERKESİN AÇISINDAN ÇOK GÜZEL OLUR
Mevlut KUKUŞ: Tabi ki tramvay yer altından geçerse daha iyi olur. Bu projenin gerçekleşmesinden dolayı çok memnun oluruz. Çünkü burada yaşayan ve trafiğinin sıkıntısını çeken insanlarız. Herkesin açısından çok güzel olur. 

GÜZEL BİR PROJE 
Kadir KAYMAZ: Çok güzel bir proje hazırlanmış. Uygulanmasından memnun oluruz. Atakum’un bulvar üzeri hem araç hem de yaya açısından sıkıntı çıkarıyordu. Yer altından ulaşım sağlanırsa bir nebze rahatlar. 

DOĞRU BİR KARAR 
Yunus KURT: Trafiği rahatlatmak için doğru bir karar verilmiş. Yer altı ulaşımı sağlandığı zaman trafik ve yaya rahatlamış olacak. Onun için ben bu konuyu iyi değerlendiriyor ve destekliyorum. 

HALKIN YARARINA OLAN HER ŞEYİ DESTEKLERİM 
Meral KURT: Ben trafik sorunun çok fazla olduğunu düşünmüyorum. Fakat yine de halkın yararına olan her şeyi desteklerim. Benim sorunum olmayabilir ama diğer vatandaşların olabilir. Trafiğin rahatlaması açısından yapılabilir, güzel bir karar.  

YETER Kİ MİLLETİMİZ İÇİN YAPILSIN
Naci ERTÜRK: Her ne yapılırsa yapılsın bu millet için hayırlısı yapılsın. Kötü bir şey yapılmadığı sürece destekleriz. Yapılan ve yapan isimler tabi ki önemli. Yeter ki milletimizin yararına yapılsın, biz destekleriz. 

BENDE BU KONUYU DÜŞÜNMÜŞTÜM 
Ramazan KAHVECİ: Daha önceden kendi kendime bu konuyu düşündüğüm olmuştu. Tramvay yer altından geçerse daha doğru olur diyordum ve şimdi Mustafa Demir aynısını söylüyor. Ben desteklerim. Çünkü daha iyi olur. Bulvarda ki trafik gerçekten rahatlar, halk geçişini kolay sağlar.

GÜZEL BİR FİKİR SUNULMUŞ 
Abdullah ÖZDEMİR: Çok güzel bir fikir sunulmuş. Tramvayın yer altından geçmesi hem bulvar trafiğini hem çevre trafiği hem de yayaları rahatlatır. İnşallah faydalı ve yararlı olur. İnşallah yapıldığında, Atakum halkına ve çevre ilçelere hayırlı olsun.  

BELKİ BEN GÖRMEM AMA TORUNLAR GÖRÜR 
Hayriye ÖZDEMİR: Atakum’da yaşayan bir insan olarak trafik sorununu bende görüyorum. Yer altı tramvayın yapılması çok güzel olur. Kararın uygulanması uzun yılları bulabilir. Belki ben görmem ama benim çocuklarım, torunlarım görür. İnşallah herkesin yararına olur. 

Haber: Hande ONAT – Mustafa TOGUR 

Yorumlar (4)
sefer 7 ay önce
bu işin gerçekleşmesi için yerin 10 metre altına inmek gerekir. en az . deniz seviyesinin altı yani
Düşünen adam 7 ay önce
Soru 1- bu tramvayı kim niçin yer üzerinden yaptı? Soru -2 bu tramvay kaç yılında yapılmıştı? İlk akla gelenler bunlar, başka sorusu olan vardır illaki!!!
samsun bizim 7 ay önce
Yine birilerinin cebi dolması gerekiyor anlaşılan zamanında yapılmayan şimdi neden yapılacak madem ülkede işsizlik enflasyon ortadogu Amerika ile uğraşırken şimdi bakalım kimin cebi dolacak
samsun biz 7 ay önce
Yine birilerinin cebi dolması gerekiyor anlaşılan zamanında yapılmayan şimdi neden yapılacak madem ülkede işsizlik enflasyon ortadogu Amerika ile uğraşırken şimdi bakalım kimin cebi dolacak zaman