banner1365

banner1345

Tekkeköylülerden hastane yorumu

banner1357

Samsun'un Tekkeköy İlçesi’ne devlet hastanesi müjdesinin verilmesinin ardından, vatandaşları büyük bir heyecan sardı. İlçe halkı, "Başkanımız ilçenin kaderini değiştirdi" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 14.02.2019, 15:15 14.02.2019, 15:22
Tekkeköylülerden hastane yorumu
banner1353

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin temelinin şubat ayı içerisinde atılacağı müjdesini verdi. Başkan Togar'ın bu müjdesinin ardından ilçe halkı yatırımdan oldukça memnun. Vatandaşlar,  Başkan Togar'ın ilçenin kaderini değiştirdiğini ve sağlık sorunları için başka ilçelere gitmek zorunda kalmayacaklarını ifade etti. 

BAŞKAN BAŞARILI 
Ali TOKGÖZ: Tekkeköy’e yapılan hizmetlerden memnunuz. Hasan Togar, başarılı bir başkan. Mesela yollarımızın geneli yeniden yapıldı. Tekkeköy’de hastane yoktu ve şimdi yapılacak. Bunun gibi birçok hizmet mevcut. Tüm halkımız için çok güzel bir durum olacak. 

BUNDAN İYİSİ OLMAZ 
Necmi ÜSTÜN: Yıllar önce ilaç, doktor ve eczane sıkıntısı vardı. Geceden gider battaniyelere sarılıp beklerdik. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. 75 yaşındayım ve kimin hizmet edip kimin etmediğini biliyorum. Bugünkü iktidardan ağlayan nankörlük yapar. Eskiden insanlar atlarla, eşeklerle Tekkeköy’e gidiyordu. Çünkü ne yol vardı ne başka bir şey. Şimdi her evde araba var. İktidar olmasaydı, bunlar biraz zor olurdu. Hasan Togar, Tekkeköyümüze gayet başarılı bir başkanlık yaptı. Bundan iyisi olmaz. Kendisinden memnunuz. Burada hastane olmadığı için sıkıntı çekiyorduk. Togar’ın hastane hizmeti, herkesi sevindirdi. Çünkü ciddi bir hastalık esnasında Samsun’a gidene kadar her an aksilikler olabiliyordu. Bunları önlemek için 14 dönüm yer verdi. Eskiye göre bugünün yaşantısı çok rahat. 

BAŞKANIMIZIN SAYESİNDE 
Bekir AKTİF: Doğma büyüme Tekkeköy’ün öz vatandaşıyım. Hasan Togar’ın çalışmalarını gayet iyi gördük ve başarılı bulduk. Bu zamana kadar da hiçbir kötü yönünü görmedik. Kendisi halkın içinde, samimidir. O yüzden şahsen ben memnunum. Önceden her türlü zorluğu çekiyorduk. Sürekli olumsuz değişiklikler oluyordu. Milletin her kapısı kapanıyordu. Sokaklar pislikten geçilmiyor, okullar karmakarışıktı. Şimdi her yer aydınlık. Tüm hizmetlerden yararlanabiliyoruz.  Yani ümidi kesilmiş bir ülke, AK Parti sayesinde yeniden canlandı. Ben baktığımda ülkemi çok güzel görüyorum. Devletimiz ve başkanımız elinden geleni yaptı. Önceden Samsun’a gidip tedavi oluyorduk ama artık burada da bir hastanemiz olacak. Tekkeköy, küçük bir yer değil. Geliştikçe gelişiyor. İnşallah Hasan Togar başkanımızın sayesinde gelişmeye devam edecek. 

İLÇEYİ CENNET YAPTI
Hilmi TEMEL: Ben 74 yaşındayım. Tekkeköy'ün Aşağıçinik Mahallesi'nde doğdum.  Geçmiş yıllarda mahallelerimizde kanalizasyon dahi yoktu. Sokaklar pislik içindeydi. Fakat Hasan Togar geldikten sonra Tekkeköy'ün aritmetiği tamamen değişti. İktidarın belediye başkanı olan Togar, gerçekten de Tekkeköy'ü Tekkeköy yaptı. Büyükşehir Belediyemizin söz verdiği otobüs de bu yıl mahallemize gelecek. Daha önceki yıllarda hastaneye gidemiyorduk. Sadece ben değil bütün vatandaşlarımız hastaneyi istiyor. Devlet hastanesi, ilçemiz için çok iyi olacak.  Çok şükür Hasan Togar'ın hizmetleri çok iyi. Umarım Togar, her zaman bu ilçenin başında olur.  Kendisi bu ilçeyi cennet yaptı.

HASTANE BİZİM İÇİN VELİNİMET
Abdullah ÜREN: Daha önce biz çamur içinde yürüyorduk yollarda. O kadar bozuktu ki ne yapacağımızı bilemiyorduk. Her taraf rezaletti. Şükür şimdi ancak bu kadar güzel olur. Sağolsun başkanımız elinden geleni yapıyor. Togar'ın yanına kim giderse eli boş dönmez. Çok açık yürekli yardımsever bir insan. Hastane de bizim için velinimet.

AYAĞIMIZIN DİBİNDE HASTANE OLACAK
Cemal KUL: 73 yaşındayım. Hastane yapılırsa çok seviniriz. Eskiden ulaşım ve yollar da böyle değildi. Şimdi her yere gidebiliyorsunuz. Öyle ki yeni yapılacak olan hastanede ayağımızın dibinde olacak. Tekkeköy için çok güzel bir gelişme olduğu için herkes çok sevindi. Bu seçimlerde yine Hasan Togar kazanır diye düşünüyorum. Çünkü Tekkeköyümüzü çok geliştirdi. 

HİZMETLERİNDEN MEMNUNUZ 
Sedat ÖZDEMİR: Şimdi yapılacak hastanede sağlık sorunumuz çözülmüş olurken, iş imkânı da sağlanmış olacak. Allah yapandan da yaptırandan da razı olsun. Hasan Togar, altyapımızı, yollarımızı, okullarımızı, hanımlar konağı gibi ihtiyacımız olan hizmetleri ve bu gibi eksikliklerimizin birçoğunu gidererek, güzel hizmetlerde bulundu. İktidar partisinin hizmetlerinden memnunuz. 

ÇOK HİZMETİNİ GÖRDÜK
Durmuş VURAL: Hastane haberini aldığım zaman, çok memnun oldum. Şu an 76 yaşındayım ama benim gençlik zamanlarımda kuyruklar olurdu çok sıkıntı çekerdik. Herkes yapılan hizmetleri görüyor. Allah razı olsun. Şimdi hastane için uzaklara gitmeye gerek kalmayacak. Hasan Togar çok hizmet yaptı, gerçekten çalıştı. Mutlaka eksiklikler oluyor. O kadar olacak. Allah yardımcısı olsun ve razı olsun. 

TOGAR’DAN ALLAH RAZI OLSUN 
Yaşar ŞENEL: Eskiden millet hastaneye gidemiyordu. Ulaşım sorunlarımız çok oluyordu. Şimdi bu sorunumuz kalmadı. Herkes rahatlık içinde yaşıyor, ulaşımını sağlıyor. Fakat hastanemiz olmadığı için Samsun’a ya da başka yerlere gidiyorduk. Tekkeköy’e hastane gelmesi, bu yüzden bizi çok sevindirdi. Gecenin bir saati bile olsa hemen yakınımızda hastane olacak. Bunun rahatlığı bizi memnun ediyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum, Hasan Togar 5 yıldır çok güzel hizmetlerde bulundu. Ayrıca belediyeye gidildiğinde samimi ve ilgili yaklaşıyor. Kendisinden Allah razı olsun, çok memnunuz.

DÜZELMEZ DEDİKLERİMİZİ DÜZELTTİLER 
Özer BOLAT: Ben hizmetlerden çok memnunum. Hasan Togar’dan zaten memnunduk ama hastane de yapılıyor daha çok memnun olacağız. Bundan yıllar önce ilaç kuyruklarında beklemekten bıkmıştık.  Sadece bu değil bir sürü zahmet çektik. Sonra bu iktidar başımıza geldi. Düzelmez dediğimiz ne varsa düzeldi, her şeyi yoluna soktular. Daha sonra Hasan Togar, belediye başkanımız oldu. Zorlukları unutturdu. O yüzden çok teşekkür ediyorum. 

BAŞKANIMIZ SAĞOLSUN 
İsmet  ŞENSOY:  Allah Hasan Togar'dan razı olsun. 60 yaşındayım ben. Eskiden hastaneye gitmek epeyce zordu. Şu an gidişatı, hizmet edişi oldukça güzel. Ben kendisinden çok memnunum. Eskiden hastaneye gitmek zordu. Sıra beklerdik, ilaç alamazdık. Üstüne üstlük ilaç almayı bırakın cenazemizi bile hastanelerden almak oldukça zordu. Paranız yoksa cenaze işlemlerini sürdürmek zor olurdu. Başkan Togar, ne söz verdiyse yaptı. Şu anda her şey muazzam bir şekilde gidiyor. 

BAŞKAN SAYESİNDE ŞİFA BULACAĞIZ
Nail İNAL: Umarım hastane, ilçemiz için çok iyi olacak. Hayvanlarla ulaşımı sağlamanın yanında arabamız da olmazdı hastaneye giderken. İlaç alamadan geri dönerdik. Bize bu günleri gösterdiği için Hasan Togar'a teşekkür ederim. İlçemizi geliştirdi. Her yönden gelişen ilçemizde hizmetlere ulaşmak oldukça kolay. Hastane olduktan sonra da şifa bulmak için uğraşmayacağız. 

TEK UMUDUMUZ HASTANE 
İhsan KILIÇ: Tek umudumuz hastane. Ayağımıza hizmet geliyor. Bundan daha iyisi olamazdı.  Şu an büyük bir sevinçle o hastaneyi bekliyorum. Gelsin de gidip muayene olup tedavilerimi başlatayım. Geçmişte yaşadığımız sıkıntıları hatırlamak bile istemiyorum. Çok şükür gerçekten bugünlerimize. 

BAŞKASINA OY VERMEM 
Niyazi  YILMAZ:  Ben 60 yıldır Karışlar Köyü'nde yaşıyorum. 40 yıldır hastaneyi özlemle bekliyorduk. Çok şükür hastaneye ulaşacağız. Eskiden yaşadığım bir anıdan bahsedeyim; bir gün Samsun merkezden bir ilaç alacağım. Annem de yatakta yatıyor. Çok hastaydı. Bir ilaç alabilmek için saatlerce merkezde bekledim. Bir de senet imzalattırdılar. Eğer devlet memuru değilsen, o hastaneden çıkman oldukça zor olurdu. Çok şükür bu günlerimize. Başkan Togar'dan başkasına oy vermem. Çok şükür bu ilçeyi ilçe yaptı.

BAŞKAN SÖZ VERDİ VE HASTANE GELDİ
Hafif TURAN: Ben bundan yıllar önce köyümüzde bir arabamız vardı. Eşim de askerdeydi ve ben o arabanın işi var diye hastaneye gidemedim ve evde doğum yapmak zorunda kaldım. Devletimizden Allah razı olsun. Muhtarlarımız başta olma üzere bizimle çok ilgileniyorlar. Başkan Togar, bizim hayal dediğimiz bir hastaneyi buraya getirdi. Artık benim yaşadığım sıkıntıyı kimse yaşamayacak bundan sonra. Başkanımız bize söz verdi ve yaptı. Allah kendisinden razı olsun.

BÜYÜK BİR İYİLİK YAPTI
Ahmet ERZUMLU: Hastanenin gelmesi, ilçemiz adına çok hayırlı olacak. Vatandaş bu hastane hizmetinden oldukça faydalanacak. Daha öncesinde maalesef hep üzücü durumlar yaşardık. İmkansızlıktan hastamızı hastaneye götürürken, hem ulaşımda hem de hastane konusunda çok sıkıntılar yaşardık. Hasan Togar başkanımız elinden geleni yaptı ve ilçemizin kaderini değiştirdi. Bizim için büyük bir iyilik yaptı. 

KADERİMİZ DEĞİŞECEK
Gülay DENK: Ben Diyabakır'dan Tekkeköy İlçesi'ne gelin geldim. Evde hasta yaşlımız var. Onu sürekli hastaneye götürmek zorunda kaldık. En önemlisi de ilçemizde hastane olmadığı için ben ikinci çocuğuma hamile kaldım ve rahatsızlandım. Maalesef hastaneye zamanında yetişemediğim için çocuğumu kaybettim. Eğer ilçemizde hastane olsaydı, böyle bir durum yaşanmayacaktı. Çok şükür benim kaderim değişemedi ama diğer hanım arkadaşlarımın kaderi değişecek. Allah başkanımızdan razı olsun. 

BAŞKAN TOGAR BÜYÜK ADAM
Abdullah GONCA: Hastanemiz sonunda gelecek. Ben 80 yaşındayım bu zaman kadar böyle güzel bir haber almamıştım. Çok şükür. Önceden ne hastane vardı ne  de eczane.  Biz Yeşilpınar Köyü'nden Samsun merkeze doğum  hastası götürdüğümü biliyorum. Bir keresinde de oğlum hastalanmıştı. Gecenin bir vakti ne yapacağımı şaşırmıştım. Aracımız da yoktu. Sonra neyse ki bir hayvan bulup Samsun'a hastaneye gidebildim. İlçemizde hastane olsaydı hiç düşünmezdim. Ama şimdi bin kere şükür diyorum. Allah o başkandan razı olsun. Büyük adam büyük. 

YÜREĞİ BÜYÜK BAŞKAN 
Fatma DENK: Ben 90 yaşındayım. Neler gördüm neler... Şimdi ölmeden bu ilçeye hastane yapılacağını duydum. Çok şükür bugünleri de gördüm ya artık ölsem de gam yemem. Uzun süredir hastayım. Yataktan kalkıp da hastaneye gitmem oldukça zor. Çocuklarım da yoruluyor benimle beraber. Artık yakın  yerde bir hastane olacak ben de gideceğim. Bu başkan oğlum ne güzel bir iş yapmış.  Allah razı olsun. Kendi gibi büyük bir hastane yapacak demek. Sağolsun.

Haber:Dilber BAHADIR, Hande ONAT, Mustafa TOGUR, Uğur ATICI, Ekrem ASLAN

Yorumlar (1)
sefer 9 ay önce
bereketli topraklar beton yığını olacak diye seviniyorlar.
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:49
Öğle 12:24
İkindi 15:20
Akşam 17:49
Yatsı 19:09