banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Sosyalleşmek, bizi güçlü kılar

banner1357

"Sosyalleşmek denilince aklınıza ne geliyor?"  sorusuna yanıt arayan ekibimize Samsunluların yanıtı, "Toplu ortamlarda bir arada olmak, iletişim kurmak ve gezmek" oldu

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 08.07.2019, 10:23 Admin
Sosyalleşmek, bizi güçlü kılar
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ekibimiz "Sosyalleşmek denilince aklınıza ne geliyor?"  sorusuna yanıt arayarak Samsunlu vatandaşlara mikrofon uzattı. 
Vatandaşlar, sosyalleşmenin; toplu ortamlarda bir arada olmak, iletişim kurmak ve gezmek olduğunu dile getirdi.

İşte Samsunluların yanıtları: 

DIŞARIYA AÇIK FİKİRLER
Gülseren KAYA: Sosyalleşme, benim için dışarıya açık fikirlerini beyan edip, o doğrultuda hareket etmek anlamına geliyor. Onun haricinde sosyal sorumluluklarda yer almak, insanlara katkıda bulunabilmek diyebilirim. 

İNSANLARLA BİR ARADA OLMAK 
Aynur BALCI: İnsanlarla bir arada olmak geliyor aklıma. Sosyalleşmek toplu ortamlarda yaşayabilmek, sosyal ortamlarda yaşamak anlamına geliyor.  

TOPLU ORTAMLAR 
Davut BAYRAK: Sosyalleşmek bana göre toplu bir ortamda bir arada olmak anlamına geliyor. Mesela komşunla bir arada olmak, aynı apartmanı paylaşabilmek, onlarla sohbet edebilmek sosyalleşmek demektir. 

KALABALIK ORTAMLAR 
Arif EMRE: Kişilerle muhatap olmak, arkadaş çevresinin geniş olması sosyalleşmenin örneğidir. Kalabalık ortamda bir arada olmaya sosyallik denir diye düşünüyorum. 

BANA GÖRE ÖZGÜRLÜK 
Zafer GÖK: Sosyalleşmek bana göre özgürlüktür. Her aktiviteye katılmak ve hayatı kendi isteklerine göre yaşamaktır.
 
İNSANLARLA İLETİŞİM 
Aşkın KARPUZ: Aklıma başka insanlarla etkili iletişim geliyor. Fakat bu uzaktan olmayacak. Bire bir ve yüz yüze görüşmek, zaman geçirmek gerekiyor. Sosyalleşmek telefonla ya da bilgisayarla olmaz. Mecbur durumlar hariç birebir görüşmek sosyalleşmektir. 

ORTAMLARDA BİRLİKTE OLMAK
Özge ŞAHİN: Sosyalleşmek insanlarla iç içe olmak, birebir muhatap olmak ve ortamlarda hep birlikte sohbet etmek.

GEZMEKTİR 
Elif KARA: Bence sosyalleşmek eğlenmek, sinemaya gitmek, gezmek ve tozmak demektir.  Bunlar gibi diğer sosyal alanlarda bulunmak. 

ARKADAŞLARLA BİR ARADA OLMAK 
Melike YILMAZ: Sosyalleşmek diyince aklıma hemen gezmek, dolaşmak, bowling oynamak ve bisiklet sürmek geliyor. Birde kalabalık arkadaş ortamıyla bir arada olmak geliyor. 

AKTİVİTELERE KATILMAK
Mehmet KALKANLI: Arkadaşlarla birlikte bir yere oturup sohbet etmek ya da onlarla birlikte değişik aktivitelere katılmak. Gezip, tozmakta sosyalleşmektir. 

TOPLUMDA YER KAZANMAK 
Hasan ERDOĞAN: İnsanlarla iletişim kurmak, toplumda yer kazanmak, gezip tozmak sosyalleşmek anlamına geliyor. 

BİRLİK VE BERABERLİK 
Niyazi ARSLAN: Sosyalleşmek için öncelikle birlik ve beraberlik sağlanmalı. Aile içinde, arkadaş arasında, ticarette ya da konu komşuda her şey sosyalleşmek anlamına gelir. Bu konunun geniş kapsamlı gerekçeleri var. Nereye çekersen oraya gelir. 

GÜZEL İLİŞKİLER KURMAK 
Görkem PAT: Sosyalleşmek denilince aklıma başka insanlarla konuşmak, tanışmak geliyor. İnsanlarla güzel ilişkiler kurmak sosyalleşmektir. 

Hande ONAT - Uğur ATICI 

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:50
Öğle 12:50
İkindi 15:18
Akşam 17:41
Yatsı 19:05