banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Sosyal medya evliliği bitiriyor - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, sosyal medyanın insan ilişkilerini zedelediğini belirterek, "Çiftler, bir süre sonra kendi ilişkilerini sosyal medyada gördüğü ilişkilerle kıyaslama yoluna gidiyor bu da evliliği olumsuz etkiliyor" dedi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 25.09.2019, 10:24
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV, mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, çiftlerin  sosyal medya gördüğü ilişkilerle kıyaslama yoluna gittiklerini ve bu durumun evliliği kötü bir şekilde etkilediğini söyledi.

AŞK BİLE BİTİYOR
Muhteber YILMAZ: Sosyal medya, insan hayatını olumsuz etkiliyor. Aşk evliliklerini bile bir anda bitiriyor. Evlenmeden beraber yaşayanlar var. Aslında düzeni sağlamak da medyanın elinde. Bu nedenle paylaşımlara bir sınırlama getirilmeli. 

EVLİLİĞİ BİTİRİYOR 
Zeki SOYTÜRK: Sosyal medya her türlü olumsuz etkiliyor. Olmayanı olmuş gibi gösteriyorlar. Aşk evlilikleri ve birliktelikler bu sebeple bitiyor.  Ben güvene önem veriyorum ama her ne olursa olsun, güven olduktan sonra bu tür problemlerin de yaşanmayacağını düşünüyorum.

DİKKATLİ OLMAK LAZIM
Zeliha GÖR: Kötüye kullanılan her şey mutlukların bitmesine büyük etkendir. Sosyal medyada her şey var. Önemli olan hangi amaçla kullanıldığı. Dikkatli kullanılması lazım. Önceden sosyal medya yoktu ve insanlar çok mutluydu.

YAYGIN OLMAMALI 
Hasan TUĞLU: Bütün gençler internet başında. Haliyle sadece evlilikleri değil iletişime bile etkisi çok fazla  oluyor. Bu durum da evliliklerin bitmesine yol açabilir. Bunun önüne nasıl geçilir bilmiyorum. Sosyal medyanın kalkmasını istemem o olmazsa hiçbir şey olmaz. Ancak bu kadar yaygın kullanılmamalı. Herkes kendini ölçüp tartmalı ve asla eşini diğer kişiler ile kıyaslamamalı.

KIYASLAMAK YALNIŞ
Ali SARAL: Özellikle kıskanç kişileri çok etkiliyor. Eşler yalan haberlere inanırlar. Sevgi, dürüstlük olmayınca evlilikler de bitiyor. Kimse kimseye inanmıyor. Sosyal medyanın kalkmasını istemem. Ancak insanlar kıyaslama durumuna girmemeli.

İNSANLAR KANMAMALI
Atakan Yaşar VURAL: İnsanlar orada olmak istedikleri gibi davranıyor. Böyle olunca da kıyaslama ve kıskançlıklar giderek artıyor. Orası sanal bir yer ve gerçeklikle bir bağlantısı yok. İnsanların kanmaması gerekiyor. 

YOKKEN ÇOK GÜZELDİ
Samet ÖZDEMİR: Sosyal medya yokken her şey güzeldi. Eskiden yalancı bir gerçekliğin içinde yaşamazdık. Şimdi her şey değişti. Gençler kimseyle konuşmaz oldu. Evlilikler bitiyor. Kimse olanı kabul edemiyor.  Çok yanlış bir durum. Bu durum evliliği etkilemenin yanı sıra geleceğe de zarar veriyor.

HER ŞEY BİTİYOR
Salih SEVİNÇ:  Herkes sosyal medyada kendine uygun birini buluyor ve dışarda hayat olmuyor. Sürekli tanımayan kişilerden mesajlar geliyor. Kimse yaşamadığı hayatı yaşıyormuş gibi gösteriyor. Haliyle aşk, sevgi ve evlilikler de bitiyor. 

MUTLULUK ELDEN ALINIYOR
Aykut YENİAY: Kıskançlıklar oluyor. Ufak tefek şeyler büyük kavgalara dönüşüyor. Sosyal medyadan dolayı ilişkiler bozuluyor. Bence sosyal medya kullanımına bir kısıtlama getirilmeli ve insanların mutluluğu elden alınmamalı.

Elif DANIŞMAZ, Yasin YILDIZ

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41