banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Sigorta acenteleri daha güvenilir

banner1357

Sigorta yaptırırken genellikle acenteleri tercih ettiklerini belirten Samsunlular, bire bir görüşmenin daha güvenli olduğunu söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 29.06.2019, 09:32
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Sigorta yaptırırken bankaya mı, yoksa acenteye mi gidersiniz, ayrıca internet üzerinden sigorta poliçesi satır alır mısınız ? sorularına cevap verdi.

İşte aldığımız yanıtlar: 

ACENTELER TERCİH EDİLİYOR  
Cengiz KOÇ: Sigorta acentesiyim. Vatandaşların çoğu acenteyi tercih ediyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi'nde, kırsal kesimlerde bu devam edecek diye tahmin ediyoruz. Büyükşehirlerde internetten poliçe satın alan kişi sayısı yüksek. Fakat yine de acenteler kadar değil. 

İŞLEM KOLAYLIĞI SUNUYOR 
Selim KARA: Acenteleri tercih ediyorum. Çünkü internette sadece kredi kartı üzerinden işlem yapıyorlar ama acentelerde öyle değil. Hem nakit hem de kredi kartı üzerinden işlem kolaylığı sağlıyorlar. Bu durum benim daha çok işime geliyor.  

TABİ Kİ ACENTE
Halil TURAL: Benim kendi tanıdığım bir sigorta acentesi var. Oraya gidiyorum, ona yaptırıyorum. İnternet üzerinden yapılan işlemleri güvenli bulmuyorum. Sağolsun acente personeli ile birebir görüşme veya telefon üzerinden iletişim kurarak ödemeleri gerçekleştiriyoruz. 

DAHA GÜVENLİ
Serkan TOK: Direkt acenteye gidiyorum. Çünkü karşılıklı görüşüp istişarelerde bulunabiliyoruz. Dolayısıyla güvenli olduğuna emin olabiliyorum ve işlemi rahatlıkla gerçekleştiriyorum. Diğer seçenekleri tercih etmiyorum. 

GÜVENLİ DEĞİL
Mustafa ÇIKLIK: Kesinlikle sigorta şirketine giderim. Çünkü daha güvenli buluyorum. Bankanın ne olduğunu bilmiyoruz. Küçük bir şeyler yazıp, altlarını dolduruyorlar. Kimsenin okuma şansı yok. İnternetin de güvenli olmadığını düşünüyorum. O yüzden sigorta şirketine gidiyorum. 

İNTERNET ALIŞVERİŞİ 
Yılmaz BAŞ: Bankaya ya da acenteye gitmiyorum. İnternet üzerinden sigorta poliçesi satın alıyorum. Çünkü internet alışverişini daha güvenli buluyorum.  Hem zaman kazanıyorum hem de yorulmuyorum.

BÖYLESİ DAHA GÜVENLİ
Can ACAR: İnternetten ziyade sigorta şirketine giderim. İşlemlerimi yürütmek için de tanıdığım yerleri tercih ediyorum. Böylesi daha güvenli. Banka ve internet üzerinden yapılan işlemlerin daha pahalı olduğunu düşünüyorum. 

İNDİRİM KOLAYLIĞI VAR 
Yılmaz SAĞLAM: Genelde her yeri inceleyip acenteleri tercih ediyorum. Çünkü bire bir ilgi oluyor. Sadece biraz pahalı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu sefer bankayı tercih etme niyetim var. İndirimli olduğunu söylediler. 

İLETİŞİM ÖNEMLİ 
Adem AKAGÜNDÜZ: Muhtemelen acenteye giderim. Çünkü daha tanıdık. Bir yandan da güvenilir olduğunu düşünüyorum. İletişim her zaman olduğu gibi alışverişte de önemli bir husus. 

HEPSİNİ ARAŞTIRIYORUM 
Yakup MIRI: Ben hepsini araştırıyorum. Hangisi hoşuma gider, daha güvenli olursa onu tercih ediyorum. Çünkü günümüzde önüne gelen kredi kartı satıyor, bir şeyler yapıyor. Güvenilir olanı seçmek gerekiyor.

Hande ONAT, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:50
Öğle 12:50
İkindi 15:18
Akşam 17:41
Yatsı 19:05