banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Şehre canlılık gelecek - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nin trafiğe açılaacak olmasını değerlendiren vatandaşlar, "Cadde trafiğe açıldığında ekonomiye canlılık gelecek, esnaf rahat bir nefes alacak" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 18.08.2019, 09:41 18.08.2019, 09:59
694
Şehre canlılık gelecek - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in "Otopark sorunu çözülene kadar İstiklal (Çiftlik) Caddesi'ni geçici bir süreliğine trafiğe açmayı düşünüyoruz" açıklamasını yapmasının ardından Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi

FAYDALI OLMAZ 

Mehmet TÜRKER: Esnafın ekonomik sıkıntısı caddenin trafiğe kapatılmasından kaynaklı değil. Ülkenin genel durumu sebebiyle hal böyle. Yani insanlar cadde trafiğe açıldığında işlerinin düzeleceğini zannetmemeli. İnsanlar kaldırımlara sıkışmış olacak ve büyük bir kısımda araçlar olacak. O yüzden ekonomi yönünden faydalı olacağını ben zannetmiyorum. 

ESNAF MAĞDUR OLDU 

Muzaffer AYDIN: Ben yıllar önce bu caddede esnaflık yapıyordum. Cadde trafiğe kapandıktan sonra esnaf mağdur oldu. Bu cadde kesinlikle trafiğe açılmalı. Böylece mağdur olan esnaf para kazanmaya başlayacak ve ekonomi canlanacak.

DÜZENİ BOZUYOR

Seyit Ahmet ALTINTAŞ: Caddenin trafiğe açılması hem esnaf hem de vatandaş için büyük kolaylık sağlayacak. Ben bu caddede alışveriş yapabilmek için yarım saat boyunca otopark aradım. Trafikten tutunda mağazaların iş yapabilmesine kadar bütün sistemi bozuldu. Dolayısıyla açılmasında fayda var. 

KALİTE GETİRİR 

Can ÇEPTİ: En çok esnaf için güzel olur. Geçmişte burada dükkanım vardı ve araba müşterisinin farklı olduğunu biliyordum. Çünkü insanlar araçlarıyla bu caddeden geçtikleri zaman ne olup olmadığını görebiliyordu. Cadde trafiğe açıldığında canlılık ve kalite getireceğini düşünüyorum. 

SORUNLAR ÇÖZÜLÜR

İhsan ULAŞAN: Cadde trafiğe kapandıktan sonra esnaf memnun olmadı. Trafiğe açılırsa esnaf mutlu olur ve ekonomi canlanır. Açıkçası uzun bir süredir kan ağlayan esnafın yüzünün biraz da olsa gülecek olması beni çok mutlu etti.

CADDE AÇILMAMALI 

Hasan SALİM: Ben caddenin açılmasından yana değilim. Çünkü tüm mağazalar büyük AVM'lere gitti. Bu caddede herkes rahatlıkla burada oturup, gezebiliyor. Trafiğe açıldığında bir şey düzelmez. 

BİRAN ÖNCE AÇILSIN

Hakkı RIM: Cadde trafiğe açıldığında vatandaşlar alışveriş yapacak ve ekonomi canlanacak.  O yüzden ben Çiftlik Caddesi'nin bir an önce açılmasını istiyorum. Fakat ne yapılırsa yapılsın, Samsun'da otopark sorunu çözülmez. 

ESNAF İÇİN AÇILMALI 

Selami PİLCİOĞLU: Esnaf için cadde açılmalı. Arabası olan vatandaş otopark sorunu yaşadığı için buralara gelmiyor. Şuan caddede birçok boş dükkan var. Trafiğe açıldığında canlanır. Herkes bu durumdan memnun kalır. 

HİÇ HOŞ OLMAZ 

Uğur EKİNCİ: Açıkçası ben açılmasından yana değilim. Sanırım esnaf için böyle yapılıyor ama burada insanların rahatça gezmeleri daha iyi olurdu. Caddeyi trafiğe kapatırken çok masraf yapıldı ve şimdi açılmasında yine masraf yapılacak. Bence hiç hoş olmaz. 

MÜKEMMEL BİR KARAR 

Cemil KARACA: Kesinlikle mükemmel bir karar. Çünkü cadde açıldığı zaman insanlar  daha rahat alışveriş yapacak.Ben esnaf olarak yerliye bir şey satamıyorum. Yabancılara satabiliyoruz. Bizim insanımız ise otopark sorunu olduğu için gelmiyor. Otopark sorunu da caddenin trafiğe açılmasıyla ortadan kalkabilir. 

Hande ONAT, Can ÇELEBİ
 

Yorumlar (0)
27°
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07