banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunluların tercihi köy yaşamı

banner1357

Samsunlu vatandaşlar; ilk önceliklerinin köyde yaşamak olduğunu ancak günümüz şartlarında bu tercihin çok da mümkün olmadığını ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 24.06.2019, 10:09 24.06.2019, 10:28 Admin
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri vatandaşlara,  ""Köyde mi, şehirde mi yaşamayı tercih edersiniz?" diye sorduk. Vatandaşların büyük bölümünün ilk tercihi köy yaşamı oldu.

İşte aldığımız yanıtlar:

HUZUR KALMADI
Nurşen SÖNMEZ: Köyde yaşamayı tercih ederim. Çünkü artık şehirlerde huzur kalmadı. Eskiden köyden şehre kaçmak isterdik şimdi ise köye kaçmak istiyoruz. O yüzden şu an köyde yaşamak isterim. 

DAHA HUZURLU YAŞAMAK 
Fatih ÖZ: Köyde yaşamayı tercih ederdim. Çünkü şehirde stres yaratacak çok fazla etken var. Şehrin trafiği, yaşam kavgası bitmiyor. O nedenle köyde daha huzurlu yaşayabileceğimi düşünüyorum. 

KÖYDE DEDİKODU ÇOK
Seyfettin KAYA: Parası olan için köyde yaşamak  iyi olabilir . Ama olmayan için şehirde yaşamak olur. Çünkü köyde dedikodu çok ama  şehirdeki insanlar evlerine çekilip oturuyor. En azından daha huzurlu ortam olmuş oluyor. 

TERCİHİM ŞEHİR 
Nurten BALCI: Ben köyü sevmiyorum köyde vakit geçirebileceğimiz bir şeyler yok o yüzden sıkılıyorum. O yüzden tercihim şehirde yaşamaktan yana çünkü burada en azından insan görüyorum, hava alıyorum,yürüyüş yapıyorum.

KÖY HAYATI ZOR
Yüksel VURAL: Şehirde yaşamayı tercih ederim. Çünkü köy hayatı zor çocuklarımız okuyor onların daha verimli  eğitim alabilmesi için şehir hayatı onlar için daha iyi olacağını düşündüğüm için şehirde yaşamayı da tercih ediyorum. 

NEFES ALAMIYORUZ
Sebahattin TOPRAK: Ben 63 senedir şehirde yaşıyorum. Burada artık nefes alamıyoruz, köyde en azından daha rahat nefes alıyorsun ve hissediyorsun ciğerlerinin ne kadar rahat olduğunu anlayabiliyorsun. O yüzden köyde yaşamayı tercih ediyorum. 

İNSANLAR ÜSTÜMÜZE GELİYOR 
Emrah SAYAR: Şehirlerde ki nüfus artık çok fazlalaştı, insanlar üstümüze üstümüze gelmeye başlıyor. Ama köyün havası, sakinliği sayesinde ve tarlalarda uğraşmak daha rahat ediyor insan. Bu yüzden de köy de yaşamayı tercih ederim.

GÜRÜLTÜDEN BIKTIM
Ziyaettin KARA: Ben 40 senedir şehirde yaşıyorum ve artık gürültüden bıktım. O  yüzden köyde yaşamayı tercih ederim en azından benim için sessiz sakin kafa dinlemek için en güzel yer köy olacaktır. 

KÖYÜN GÖZÜNÜ SEVEYİM
Galip ADEMOĞLU: Köyün gözünü seveyim, şehirlerden her konuda bin kat daha iyi. Şimdi emekli olduk eğer imkanımız olsa tabi ki de köye gideriz. Ayrıca aklımıza gelen her şey köylerde yetişiyor ama biz şehirde ne yapıyoruz hazıra konuyoruz. 

PLANLI HAYAT İÇİN ŞEHİR 
Necati ŞAHİN KAYA: Şuan çocuklarımızın geleceğini  daha iyi plan ile sürdürmek için şehirler daha iyi oluyor. Tabi ilerleyen zamanlar da ki şartlara göre köyde de yaşanabilir. Ama şu an tercihim şehirden yana oluyor. 

Ebru ÖZTÜR-Ekrem ASLAN 
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11