banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsunluların sigara tedirginliği - Samsun Haber

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, yeni gelecek sigara zammına karşı tepkilerini belirterek, gelen fiyat artışlarının ekonomiyi olumssuz etkileyeceğini ifade etti 

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 13.10.2019, 10:32 13.10.2019, 10:36
banner1353
banner1375

Samsun Haber - Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Ekimiz vatandaşlara, "Sigaraya zam kapıda bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? " sorusunu sordu. 

İşte alınan yanıtlar: 
GEÇİNEMİYORUZ
Dilaver KELEŞ: Ne zammı gelirse gelin biz zaten halk olarak 'evet' diyoruz ve ülkemiz ve vatanımızın kalkınması için böyle konuşmaz zorunda kalıyoruz. Zamlar geri düşmez çünkü ekonomimiz zayıf. Bu kış sezonunda bu zamların gelmesi iyi değil. Fakir fukara var, maaşını alamayan var, evi olmayan var. Kış aylarında ne yapacağını şaşırdı artık insanlar, yastık altı birikim de bitti. Ben çift maaş alıyorum, ev sahibiyim ama geçinmekte zorluk çekiyorum. Vatandaş ne yapsın?

HEP İÇECEĞİM
Sadullah SARIÇINAR: 50 TL de olsa içeceğim. Devlette para yok ve bizden alınıyor. Bakıyorlar ki millet sigara içiyor, hemen zam geliyor. Fiyatları düşse de düşmese de içeceğim. Yapacak bir şey yok.

ZAMLAR İYİ OLUYOR
Muhammed ÇAKIR: Ben sigarayı bırakalı 3 sene oldu. Bu zamlar çok iyi oldu sağlık için ve daha fazla gelmeli de. Zamlar asla düşmez. Devlet, tekel ürünlerine bu kadar vergi oluşturursa, bu fiyatlar düşmez.

SAĞLIĞA ZARARLI
Ali KAYA: Sigaraya gelecek zam daha fazla olsun kimse içmesin. Sağlığa çok zararlı bir madde bu. Kimsenin içmesini istemem. Gelen zammın sebebi üretimin bizde olmaması. 

PARASI OLAN ALSIN
Mehmet TOSUN:Bu gelen daha fazla olmalı. Fakir ile zengin ayrılmalı ve biz hak ediyoruz bu zamları. Ekmek 50 TL olsun, sigara 1000 TL olsun parası olan yesin olmayan sürünsün. Ben öyle istiyorum.

YANLIŞ YERE GİDİYOR
Tuna CESUR: Sigaraya zam geleceğine önce misafirler ülkeden çıksın. Sigaraya gelen zam tütüncülerin işine yaradı. Gelen zam milleti başka şeylere itiyor. Sanırım Başkan sigarayı bıraktırmaya çalışıyor ama yanlış yerlere gidiyor ülke.

EKONOMİ BOZUK
Mehmet KAYA: Ben sigara kullanmıyorum ama kullanan çok fazla insan var. İyi mi kötü mü bilmiyorum. Ekonomi düzgün değil, paraya da ihtiyaç var bu şekilde açıkları kapatıyorlar. 

BÜTÇEMİZ BOŞ 
Necmettin SAĞLIK: Zamların sebebi bütçemizin boş olması ve bu açığı zamlarla kapatmak. Ekonomi çok zor durumda. Her gün zam oluyor ama enflasyon düşüyor deniliyor. Bunu algılayabiliyor musunuz? Politikaları genel olarak üretime doğru yaparsa her şey daha güzel olur ama farklısı olursa daha da kötü duruma geliriz. 

KULLANANLAR BIRAKSIN
Bülent ÖZ: Benim için fark etmiyor. Ben bıraktım kullananlar da bıraksın. Bu gelen zamlar belimizi büküyor bunları bizi değil getirenlere sormalısınız. Ekonomi bozuk, alım gücümüz yok. Zamların önüne nasıl geçileceğini iyi bir maliye bakanına sormak lazım.

ZAMLAR FAZLA OLSUN
Furkan BAY: Daha çok zam olsun ve kimse içmesin sonuçta sağlık önemli. Neden geldi, nasıl geldi, ne kadar geldi bilmiyorum. Şu an zaten geçim sıkıntısı içerisindeyim. Sigara kullanmıyorum ve bu yüzden sigara zammı beni etkilemiyor. 

TÜTÜN İÇERİZ 
Erol BALCI: Sigaraya zam gelsin kimsenin sıkıntısı değil artık millet tütün içiyor. Bende yerli tütüne başlayacağım. Üretim olmalı, iş sahası olmalı eğer böyle olursa bazı şeyler düzelebilir. 

HERKES AÇ DOLAŞIYOR
Fatih ERDOĞAN: Sadece sigaraya değil her şeye zam gelsin. Devlettekilerin de maaşı askeri ücrete insin. Zenginlerde sıkıntı yok. Hayatlarını yaşıyorlar. Diğerleri zor durumda. Herkes aç. Evine bırak ekmek,  çocuğuna süt alamayan var. 

Elif DANIŞMAZ

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:56
Güneş 07:21
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:16
Yatsı 19:37