Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunluların piyango hayali

Yılbaşına sayılı günler kaldı ve vatandaşlar da heyecan başladı. Milyonlarca insanın hayalini süsleyen Milli Piyangonun büyük ikramiyesi, 70 Milyon olarak belirlendi. Samsunlar büyük ikramiye kendilerine çıkmasıyla ilgili hayallerini Samsun Canlı Haber TV ile paylaşt

Yılbaşına sayılı günler kaldı ve vatandaşlar da heyecan başladı. 31 Aralık gecesi gerçekleştirilecek olan, Milli Piyango Biletleri satışa çıkartıldı. Milyonlarca insanın hayalini süsleyen Milli Piyangonun büyük ikramiyesi, 70 Milyon olarak belirlendi. Tam bilet 70 lira, yarım bilet 35 lira ve çeyrek bilet ise 17,5 liradan satılmaya başlandı.

Samsun Medya Grubuna bağlı, Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri de Samsunlu vatandaşlara “Milli Piyangonun büyük ikramiyesi size çıkarsa neler yaparsınız?” diye sordu. Samsunlular genel olarak, ikramiye çıkarsa eğer geleceğe yatırım yapmayı düşündüklerini ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istediklerini söyledi. 

İşte aldığımı yanıtlar:
 
ŞİRKET KURARDIM 
Şafak KANAT: Ben bilet almayı düşünmüyorum. Çünkü çok şanslı bir insan değilim ve bana çıkacağını zannetmiyorum. Fakat bilet almış olsaydım ve bana çıksaydı eğer muhtemelen şirket kurardım, geleceğe yatırım yapardım. 

ÇEYREK BİLET ALACAĞIM 
Şaziment ÇELİK: Bilet almayı düşünüyorum. Hatta çeyrek bilet alacağım. Çünkü bir tek benim değil herkesin olsun istiyorum. İkramiye bana çıkarsa eğer şuan ne yapacağımı bilemediğim için en az 1 hafta 10 gün ne yapacağımı düşünür öyle karar veririm. 

İHTİYACI OLANLARA DAĞITIRDIM 
Nihal KURU: Ben bilet almayacağım. Çünkü gelen paranın hayırlı bir para olduğuna inanmıyorum. Fakat ikramiye bana çıkmış olsaydı eğer mutlaka tüm çevreme parayı dağıtırdım. Sadece kendim harcamazdım. Eşime, dostuma, çevreme daha çok ihtiyacı olanlarla paylaşırdım. 

HAYATIMIN AŞKIYLA YAŞARIM 
İlkay ŞEN: Tabi ki bilet almayı düşünüyorum. Fakat çeyrek bilet alabilirim. Çünkü özel sektör çalışanıyım. O yüzden tam bilet alacak gücümüz olmuyor. Eğer ikramiye bana çıkarsa hayatımın aşkını alırım hayatımı çok güzel yaşardım. 

ŞANSIMI DENEYECEĞİM 
Sevilay ŞEN: Bilet almayı düşünüyorum. İkramiye çıkarsa mutlaka geleceğe yatırım yaparım. Ailemle birlikte devlet destekli ve ikramiye ile birlikte bir iş yeri açabilirim. Herkes gibi bende şansımı denemekten yanayım. O yüzden bu sene çeyrek bilet alacağım. 

YATIRIM AMAÇLI ARSA ALIRIM 
Levent ÖZKOLAY: Bilet alıyorum ama ilgilendiğim söylenemez. Genelde çeyrek bilet alıyorum. Çıkarsa çıkar ama paranın büyüğü tam bilette çıkacak diye bir şey yok. Eğer bana ikramiye çıkarsa yatırım amaçlı arsa alabilirim. Şuan ki şartlar iş yeri açmaya müsait değil diye düşünüyorum. O yüzden parayı düzgün kullanmaya çalışırım. 

HER SENE ŞANSIMI DENERİM 
Handan KARAKURT: Her sene bilet alarak şansımı denerim. Bu sene bir tam bilet bir de çeyrek bilet almayı düşünüyorum. Bu zamana kadar çıkmadı ama çıkarsa ilk olarak kendime ev alırım. Çünkü eve ihtiyacım var. Sonrasında diğer ihtiyaçlarımı giderir ve durumu iyi olmayanlara yardım ederim. 

YILBAŞLARINDA MUTLAKA BİLET ALIRIM 
Emrah CINGI: Bir tane çeyrek bilet alacağım. Genel olarak yılbaşların da bilet alarak şansımı denerim. Bu zamana kadar çıkmadı ama eğer çıkarsa bir miktarını yardımlarımla değerlendirir diğer kalan miktarla ise bankaya koyarak faizlerle değerlendiririm diye düşünüyorum. 

1 AY BOYUNCA HEYECAN YAŞIYORUZ 
Sevilay BAŞ: Tabi ki düşünüyorum. 1 ay boyunca bir heyecan yaşıyoruz. Öğretmen emeklisi olduğum için çeyrek almayı düşünüyorum. İkramiye bana çıkarsa eğer önceliğim fakirlere, vatan şehitlerinin ailelerine yardım ederdim. Sonrasında ise çocuklar için eğitime destek veririm. Çünkü bir çocuk değişir, dünya değişir. Eğitimden mahrum kalan evlatlarıma yardım ederim. 

İKRAMİYENİN HAYRI OLMAZ 
Cemalettin BAYAT: Bu zamana kadar hiç bilet almadım. O yüzden bu zamandan sonra da almayı düşünmeyeceğim. Çünkü bu zamana kadar çıkan hiç kimse o ikramiyenin hayrını göremedi ki zaten hayır olmaz. Haberlerden gördüğüm kadarıyla parayı aldıktan sonra hayatları daha kötüye gidiyor. Para yönetilmek istenen bir şeydir ve bunu herkes yapamaz. 

Haber: Hande ONAT – Mustafa TOGUR 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300