banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunluların meslek tercihi değişmedi

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, gelecekte kendi çocuklarının eğitim veya sağlık alanlarında bir meslek sahibi olmasını istediklerini dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 24.06.2019, 10:31 24.06.2019, 10:43 Admin
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlular, "Çocuğunuzun hangi mesleği yapmasını isterdiniz?" sorusuna yanıt verdi. 

İşte Samsunluların yanıtları: 

EĞİTİMLİ VE BİLGİLİ 
Berat ÖNER:  Öğretmen olmasını isterim. Eğer öğretmen olursa her konuda bilgi sahibi olabilir diye düşünüyorum. Öğrencilerini de bu bilgi ve beceri dahilinde eğittiğinde, cahilliğin de ortadan kalkacağını düşünüyorum. Böylece vatana ve millete de yararı olmuş olur. 

HEMŞİRE OLSUN
Dilek KURU: Ben çocukken hemşire olmayı çok isterdim. Küçük yaşta evlendiğim için okuyamadım. Bu nedenle kızımın hemşire olmasını çok isterim. Tabi yine en doğru kararı kendisi verir. 

YAZILIMCI 
Ömer FARUK: Yazılımcı olmasını isterdim. Çünkü teknoloji çağındayız. Bu  çağda, bu alanlarda ilerlemeyi gerektiriyor. Umarım olur da ilerde rahat ve güzel bir yaşantısı olur.  

BULUŞLAR YAPSIN
Aynur DEMİR: Gelecekte rahat edeceği bir iş yapmasını ve vatana, millete hayırlı olmasını isterim. Bu yüzden sağlık sektörü de olabilir, yeni buluşlar da yapabilir. 

EN GÜZEL MESLEK ÖĞRETMENLİK
Musa AKGÜL: Kendisi itfaiyeci olmak istiyor. Ben de çocuğumun kararına saygı duyuyorum. Fakat bana kalsa öğretmen olmasını isterim. Çünkü bu devirde en güzel meslek eğitimci olmak.

VETERİNER OLABİLİR 
Ayşe AKGÜL: Çocuğum çok güzel bir öğretmen olabilir ama köpekleri çok sevdiği için veteriner de olabilir. Ben kendisinin her konuda destekçisiyim. Kızım da İngilizce öğretmeni olmak istiyor. Muhtemelen istedikleri meslekleri yapacaklar.

DOKTOR OLSUN
Elif ÖNER: Ben çocuğumun doktor olmasını istiyorum. Sağlık günümüzde çok önemli bir yerde. Tıp fakültesinde okumasını istiyorum ama eğer olmazsa herhangi sağlık sektöründe çalışırsa da çok memnun olurum. 

AVUKAT OLSUN
İlyas SEZİK: Avukat ya da sağlık personeli olmasını isterim. Eğer bu meslekleri seçerse istediği hayatı daha kolay bir şekilde yaşayabilir.  Böylece biz de mutlu oluruz. 

KENDİ İŞİNİ KURSUN
Ahmet TÜRK: Çocuğumun öncelikle devlet işine girmemesini isterdim. Kendi işini kurmasını, böylece istihdam sağlamasını ve çevresindeki insanlara faydalı birey olmasını tercih ederim. 

MÜHENDİS OLDULAR
Tarık BİÇEROĞLU:  Ben çocuklarımın hep mühendis olmasını istedim. Rabbim bana nasip etti. O yüzen çok mutluyum. Hem kendi istekleri hem de benim istediğim oldu.  İnşallah isteyenlere nasip olur. 

Hande ONAT,  Uğur ATICI

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11