banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunluların meclis üyesi yorumu

banner1357

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde Samsunlular belediye meclislerin nitelikli ve kent sorunları konusunda çözüm üretecek, çalışkan ve adaleti sağlayabilmeleri gerektiğini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 11.02.2019, 11:57 11.02.2019, 12:21
banner1353
banner1375

Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için sayılı günler kaldı. Her 5 yılda bir gerçekleşen belediye seçimleriyle belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları ve belediye meclisi üyeleri seçilmekte.  Samsun Canlı Haber TV olarak,  merak edilen belediye meclisi üyelerinin görev, yetkileri ve sorumlulukları ile üyelerin profilinin nasıl olması gerektiği ile alakalı çeşitli sorular yönelttik.

İşte Samsunluların yorumları:  

EĞİTİM DÜZEYİ YÜKSEK OLMALI

İbrahim DAĞ: Belediyeciliği bilmesinin yanında mühendis, avukat veya doktor gibi eğitim düzeyi yüksek insanların belediye meclis üyesi olması gerekiyor. Kanunlarla ilgili bir şey sorulduğunda ya da bir konu geçtiğinde bilinçli olmalı. Sokakta ki adam meclis üyesi olmamalı. Çünkü hiç bir katkısı olmaz.

ADALETLİ, CESUR VE İNSANCIL

Ümit KÖSE: Adaletli, cesur ve insancıl olmalı. Belediye Meclis üyeliği yapmak için bu 3'ü yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Parti ayrımı yapmadan, doğruyu yanlışı ayırt ederek herkese yardımcı olmalı.

PARTİ GÖZETMEKSİZİN HALK YARARINA

Bahri IŞIN: Her şeyden önce parti gözetmeksizin halkın yararına çalışıyor olması gerekiyor. İktidar ya da muhalefet demeden doğru olanı görmesini ve onu yapmasını isterim. Böylece adalet sağlanmış olur diye düşünüyorum.

TANINAN, ÇALIŞKAN VE TECRÜBELİ

Yalçın SÖZEN: Her şeyden önce, Belediye Meclis Üyeliği yapabilecek kapasitede olmalı. Belediyecilik, şehircilik konularında tecrübeli olup, halk içinde vizyonu sahibi olmalı. Tanınıp çalışkan olması da çok önemli ve aynı zamanda halk için çalışmalı, yandaş olmamalı.

TAM DONANIMLI OLMALI

Zeki OZAN: Samsun'a katkısı olan insanların olması gerekiyor. Herkes meclis üyesi olmamalı. Aynı zamanda bizi savunabiliyor olması lazım ve her şeyi yapabilmesi lazım. Yani tam donanımlı olmalı.

BİZİ GÜZEL SAVUNMALILAR

Halil BAYGÜN: İşsizlik başını aldı gidiyor. Sorunlarımızı meclise taşıyabilecek ve çözümü için çabalayacak birilerinin olması gerekiyor. Aynı zamanda uyumlu olmalılar ve ortamı kaynaştırabiliyor olmalılar. Meclis toplantıları esnasında bizleri güzel savunması da önemlidir.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMALI

Sinan SOYLU: Kendi için değil Samsun'un menfaati için olan çalışmalar yapan kişileri tercih ederim. Siyasi amacı olması önemli değil. Samsun'un öz çocuğu olup özverili çalışmasını isterim. Böylece Samsun'umuza ve bizlere katkı olur.

EVLİ OLURSA SORUMLULUK BİLİR

Murat GÖKMEN: Bence halktan biri olmalı. Derdimizi anlamalı ve evli olmalı. Evli olursa eşinin, çocuklarının değerini bilir ve sorumluluk sahibi olur. Dolayısıyla halkın ve memleketinde değerini bilir. Aynı zamanda bilgileriyle başkanımızın sağ kolu olabilmeli.

HALKIN İHTİYACINI BİLMELİ

Atilla BAL: Hangi siyasi partiden olursa olsun ilk olarak uyumlu olmalı. Halkın ihtiyacını bilmeli ve ona göre hizmet vermeli. Meclis üyesi olduğu zaman görevinin gerektirdiği her türlü sorumluluğu mutlaka almalı.

HALKLA İLGİLİ OLUP, ÇALIŞKAN OLMALI 

Osman KÖSE: Halka ilgili olup, çalışkan olmalılar. Kendi düşünceleri, savunmaları olduğu zaman başkan'a yardımcı olmuş olurlar. Ortaya güzel bir şeylerin çıkması açısından işini iyi yapması gerektiğini düşünüyorum.

UYUMLU OLMASINI İSTERİM

Süleyman GÖR: Başkana bağlı olup, uyumlu olmalı. Tabi ki kendi fikirlerini, doğrularını söylemeli ama ortamı bozmamalı. Uyumlu olmasını isterim. Uyumlu olduğu zaman şehir için alınan kararlar, yapılacak yatırımlar daha erken başlar. Böylece sistem kendiliğinden rahat devam eder diye düşünüyorum.

Haber: Hande ONAT, Uğur ATICI

Yorumlar (0)