banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunluların marka takıntısı para tuzağı mı, moda mı?

"Marka takıntınız var mı, yoksa ne bulursam giyerim diyenlerden misiniz?" Samsun Canlı Haber TV, sokaklarda bu sorunun yanıtını aradı

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 01.04.2019, 11:28 01.04.2019, 12:02
Samsunluların marka takıntısı para tuzağı mı, moda mı?
banner1343

Son yıllarda giderek artan marka takıntısını Samsun vatandaşlara sorduk. Marka takıntınız var mı yoksa ne bulursam giyerim diyenlerden misiniz?

Siz de mağaza mağaza dolaşıp marka ürünler arayanlardan mısınız, yoksa ne bulursam giyerim diyenlerden mi? Samsun Canlı Haber TV olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Kimi vatandaşlar alacağı ürün marka ürün ise kalite olacağını düşünüyor. Bazı vatandaşlar ise bütçesini düşünüyor ve kaliteli ürünlerin pazarda bile bulunabileceğini ifade ediyor.

MARKALAR PARA TUZAĞI
Mükremin AKSEL: Marka takıntım yok. Olmaması da bana göre çok iyi. Çünkü insan neyi beğeniyorsa onu giymeli. Marka bana göre para tuzağı. Ülkemizde durumu olmayan birçok insan var. Markalaşma adı altında insanlar bir ayrım içine giriyor. Herkes pahalı kıyafet alamıyor. Bu da insanın kafasında ayrıma neden oluyor. Herkese tavsiyem size yakışanı giyin.

PAZARDA DA KALİTELİ  ÜRÜN BULANABİLİR
Edanur AYDOĞAN: Marka takıntım yok. Zaten çok gereksiz ve boşa masraf. İnsanlar hoşuna giden şeyleri giymeli. Marka diye alışveriş yapmak israftan başka bir şey değil. Önemli olan tarz olmak ve kendisine yakıştırmak. Bir kişi pazarda da çok kaliteli ürün bulabilir.

NE BULURSAM GİYERİM
Murat UZUN: Ne bulursam giyerim. Öyle bir marka takıntılığım yok. Zaten markalı bir ürün alma taraftarı da değilim. Öyle şeyleri de hiç sevmem. Önemli olan kendine yakıştırabilmek. Marka olmayıp çok kaliteli ürünlerde bulabiliyorum. Marka takıntısı olan insanların gereksiz masraf yaptığını düşünüyorum.

MARKA GİYMEDEN DE ÇOK ŞIK OLABİLİYORUM
Pınar ALIM: Beğendiğimi alıp giyiyorum. Marka takıntılığım yok. Bir kişi zaten beğendiğini alıp giymeli. Öyle markalı ürün giyip gösteriş yapmaya gerek yok. Ben marka giymeden de çok şık olabiliyorum. Bunu da herkese tavsiye ediyorum.

ETİKETTEN ÖNCE KALİTE ÖNEMLİ
Sibel MADAN: Marka takıntılığım yok. Çünkü etiketten önce kalitenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bir ürünü beğeniyorsam etiketine bakmadan alabiliyorum. Önemli olan kendine yakıştırabilmek. Beğeniyorsan pazardan da giyinebilirsin.

MARKALI ÜRÜNLER  DAHA KALİTELİ
Abdullah KELEŞ: Marka takıntım var. Çünkü markalı ürünlerin daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden markalı kıyafetler almayı tercih ediyorum. Markasız kıyafet alıyorum ama çok nadir. Onu da beğenirsem tabi. O yüzden markalı ürünler her zaman önceliğim.

İNSANLAR MARKA TAKINTISINA GİRMESİN
Ceren ÖZDOĞAN: Marka takıntılığım yok. İyi ki de yok. Ben genelde indirimleri takip ediyorum. Bütün kıyafetlerimi indirime düştüğünde alıyorum. Pazardan da giyinirim sonuçta insanın kendine yakıştırması ve güzel taşıması. İnsanlar marka takıntısına girmesin.
 

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12