banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunluların hayalindeki meslek

banner1357

Samsunlulara, "Mesleğiniz ne, başka hangi mesleği yapmak istediniz?” diye sorduk. İşte Samsunluların hayalindeki meslekler…

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 13.04.2019, 09:00 13.04.2019, 10:51
184
banner1353
banner1375

Sokağın nabzını tutan Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV ekipleri, Samsunlulara "Mesleğiniz nedir, başka hangi mesleği yapmak istediniz?” diye sordu.
Bakın hangi yanıtları aldık?

BAŞKA MESLEK İSTEMEZDİM
Necati İNAN:Emekli mali müşavirim. Bu yaşımdan sonra başka bir meslek yapamazdım. Başka bir meslek yapmak da istemezdim. Çünkü mesleğimi çok seviyorum. Benim için çok değerli. 

FUTBOLCU OLMAK İSTERDİM
Yılmaz ALTUNTAŞ: Çaycılık yapıyorum. Eğer başka bir meslek yapma imkânım olsaydı futbolcu olmak isterdim. Çünkü çocukluğumda da amatörce oynuyordum. Alanımda da iyiydim. Bu nedenle tekrardan bir meslek yapacak olsam, bu futbolcu olmak olurdu. 

MESLEĞİMİ SEVİYORUM
Musa SARICAOĞLU: Ben emekli öğretmenim. Başka bir meslek yapmayı hiç düşünmedim. Çünkü mesleğimi seviyordum.  Emekli oldum. Güzel bir meslek olduğu için tekrar öğretmenlik yapmak isterdim. 

İŞİMDEN MEMNUNUM
Cenker AVCI: Ailemle birlikte kafe-restoran işletiyorum. Şu an başka bir meslek yapmak istemezdim çünkü işimi çok seviyorum 

OTOMOBİL TAMİRCİLİĞİ OLABİLİRDİ
Kemal AKKAYA: Emekli memurum. Bir iş olsun da hiç fark etmez, yeter ki iş olsun meslek önemli değil.  Şu an bir meslek yapacak olsam otomobil tamirciliği olabilirdi. Çünkü günümüzde ileri gelen ve para kazandıran mesleklerden birisi. 

HALKLA İÇ İÇE OLMAYI SEVİYORUM
Davut USLUOĞLU: Kamyon şoförlüğü yapıyorum. Başka bir meslek yapacak olursam, restoran işletmek olabilirdi. Çünkü halk ile iç içe olmayı, iletişim halinde olmayı seviyorum. Bu yüzden bu mesleği tercih ederdim. 

HUKUKÇU OLMAK İSTERDİM
İsmet YILMAZ: Emekliyim. 65 yaşındayım, bu yaştan sonra da meslek sahibi olamam ama eğer imkânım olsaydı, hukukçu olmak isterdim. Çünkü Türkiye’nin buna çok ihtiyacının olduğunu düşünüyorum

TEKRAR AYNI İŞİ YAPARDIM
Ahmet UZUNKÖSE: Emekli bankacıyım. Tekrardan da bankacı olurdum. Mesleğim zordu ama güzel bir meslekti. Çok da severek yaptım bankacılığı.

AYNI MESLEĞİ YAPARIM
Birol İREN:  Kamuda görevliyim. Başka bir meslek yapmak gibi bir düşüncem olmadı. İşim severek yapıyorum ve memnunumda o yüzden yapacak olursam aynı mesleği yapmak isterdim.

BAŞKA MESLEK YAPAMAZDIM
Murat ÇAKIR: Ben lokantacıyım.  Başka meslek yapmak istemezdim tekrardan lokantacılık yapardım. Çünkü başka mesleği yapabileceğimi düşünmüyorum. Şu an mesleğimi de severek yapıyorum. 

Hande ONAT-Ebru ÖZTÜRK

Yorumlar (0)
banner1474
25°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 12 Temmuz 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:05
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:03