Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunluların derdi işsizlik, trafik ve otopark

Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun gazetesi yerel seçimler öncesinde halkın nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimiz, Samsunlu vatandaşlara, “Samsun’da sizce neler eksik, neler yapılmalı?” diye sordu

Samsun Medya Grubu ekipleri sokağın nabzını tutmayı sürdürüyor. Ekibimiz vatandaşlara, “Samsun’da sizce neler eksik, neler yapılmalı?” diye sordu. Samsunlular genel olarak, yaya kaldırımlarının işgal edildiğini, trafik ve otopark sorunu olduğu en büyük problemin ise işsizlik olduğunu belirtti.

İşte aldığımız yanıtlar:
YAYA KALDIRIM İŞGALLERİ
Kemal TOPRAK: Yaya kaldırımlarının acilen elden geçirilmesi gerekiyor. Kaldırımlar yürümek dışında bütün işlemlerde kullanılıyor. Bu durumdan mustaribim. Acilen bir proje yapılması gerekiyor. Arabasından tutun sandalyelerine kadar her şey kaldırımlarda duruyor. Bunun dışında Samsun’da eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Kültür merkezi, hastane, okul hepsi Samsun’da yeterince var. Genel anlamda Samsun harika. 

ARTIK SAMSUN’U EZMESİNLER
Levent ÇİÇEK: Samsun çok güzel, bu hale getirenlerde Allah razı olsun fakat buraya yerel seçimlerde Samsunlu bir adayın gelmesi bizim temennimizdir. Kusura bakmasınlar ama artık Samsun’u ezmesinler. Samsun’da bunun dışında yapılacak bir proje yok. Her şey çok güzel gidiyor. 

İLÇELERE PROJE YAPILSIN
Mahmut DOĞAN: Samsun güllük gülistanlık bir şehir. Her haliyle Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden. Bu zamana kadar yapılması gereken birçok projeler günümüzde son buldu. Samsun’da her şey güzel devam ediyor. İllaki ufak tefek sıkıntılar olabilir fakat o kadar da olsun. İlçelere biraz daha fazla önem vermeleri gerekiyor. Çoğu ilçemiz geri kalmış durumda. Biraz daha gelişmiş olabilirdik. Eğer yapılacaksa ilçelere proje yapılsın.
 
İŞSZİLİK VE GÖÇMENLER
Hüseyin ÖNCÜ: İşsizlik için acilen bir proje yapılmalı. Bu durum Samsun’a uzun vadede büyük zararlar verebilir. Bu zamana kadar çalışma yapıldığını söyleyemeyiz. Göçmenler için ayrıca bir proje yapılması gerek. Bu sadece Samsun için değil Türkiye için gerekli. Bunun adına ne zaman bir proje yapacaklar çok merak ediyorum. Bunları çözdüğümüz takdirde bir sıkıntımız kalmaz.

İŞ SAHALARI AÇILMALI
Fazıl ASLAN: İşsizlik adına proje yapılabilir. İş sahalarının açılması hem Samsun hem de Türkiye için bir rahatlama olacaktır. Bunun için fabrikalar açılmalı. Samsun’da gezilecek çok yer var fakat gezmemiz içinde para olması lazım. Parayı kazanacak yer yok. Bunun adına çok bir çalışma olduğunu söyleyemem. Bunun dışında Samsun’da projeye gerek duymuyorum. Gayet güzel, yaşanacak ve gezilecek bir şehir.

SAMSUN’DAN MEMNUNUM
Nurten AKBAŞ: Aslında bana göre bir eksiklik yok. Diğer şehirlere kıyasla çok büyük sıkıntılarımızın olduğunu düşünmüyorum. Haberleri izlediğimde diğer şehirlerde ki sorunları görüp, sorunumuzun olmadığını düşünüyorum. Tabi ki memleketimiz güllük gülistanlık değil. Fakat çok kötü bir durumda da değil. O yüzden ben genel olarak memnunum. 

OTOPARKLAR ARTTIRILMALI 
Selma BULUT: Ben memleketimden çok şikâyetçi bir insan değilim. Eşim, dostumla rahatça hava almaya çıkabiliyorum. Parklarımız, yollarımız çok güzel. Sadece araçlarımı park edecek yer ararken sıkıntı yaşıyoruz. Şehir kalabalık, herkesin aracı var. O yüzden park etmek için yer ararken sorun yaşıyoruz. Otoparkların arttırılması gerekiyor. 

SINIFTA KALIRIZ
Müyesser ÇORBACI: Samsun’un problemlerini saymakla bitiremem. Sokaklarımızın çok temiz olduğunu söyleyemem. Ayrıca maalesef insanlarımız da sokaklarımızı temiz tutmuyor. Mesela sokağa tükürüyorlar, çöplerini atıyorlar. Samsunlular çok temiz değiller ve vatandaş olarak sınıfta kalırız. Çevre açısından asla iyi değiliz. Ayrıca sokaklar dar ve otoparklarımız az. Araçlarımız için park sorunu yaşıyoruz. 

TİCARET EKSİKLİĞİ 
Şenol BEKTAŞ: Trafik sorunumuz çok fazla var. Onun dışında ticaret eksikliğimiz çok fazla. Esnafların işini düzgün yaptığını düşünmüyorum. Ayrıca bu memlekette yetişmiş olan insanların, memleketimize hiçbir faydası olmuyor. İnsan olarak, hakkımızı aramayı bilmiyoruz. Hakkımızı yediriyoruz. 

OTOPARK VE PAZAR YERİ 
Kamil ÖKDEN: Esnafa ait olan ve yaya kaldırımını işgal edip, yayanın geçmesini zorlaştıran bazı ürünler ya da tabelalar bana göre birer sorundur. Yaya kaldırımlarını işgal etmemeliler. Bir şeyleri geçtiğimiz kaldırımlarda sergilemeleri hiç hoş değil. Ayrıca korkunç olarak otopark sorunu yaşıyoruz. Arabalarımızı koyacak yer bulamıyoruz ve sabit Pazar yerimiz yok. Sokak aralarında sokaklardan alışveriş yapıyoruz. Sabit Pazar ve otopark istiyoruz. 

Haber: Mustafa TOGUR – Emre ÖNCEL 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300