banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1525

banner1534

Samsunluların arzu ettiği başkan profili

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına hayallerindeki belediye başkan adayının özelliklerini anlatan vatandaşlar, belediye başkanı olacak kişinin; dürüst, samimi, şeffaf ve halkla içiçe olması gerektiğini dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 21.03.2019, 09:08 21.03.2019, 09:23
125
Samsunluların arzu  ettiği başkan profili

Samsun Canlı Haber TV ekibi, yerel seçimlere sayılı günler kala vatandaşların nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimiz,  İlkadım İstiklal Caddesi'ndeki vatandaşlara mikrofon uzatarak, "Hayalinizdeki belediye başkan adayının profili nasıl olmalı?" sorusuna yanıt aradı.

İşte aldığımız yanıtlar:

HALKLA İÇİÇE VE SAMİMİ 
Özkan YAZICI: Öncelikle Samsunumuz için düzgün bir şeyler yapıyor olması gerekiyor. Halka açık olmalı, halkı dinlemeli. Ben bugüne kadar halkla tamamen içiçe olan bir başkan görmedim. Mutlaka eksikleri oluyor ama halkla içiçe, samimi olmasını isterim. İnşallah bundan sonra görebiliriz. 

SAMİMİ OLURSA GELECEĞİ GÜZEL OLUR 
Özgür ÖZMEN: Birebir insanlarla iletişim halinde olmasını isterim, koltuk sevdalısı olmasın. Halkın sorunlarının içine girebiliyor onlara çözüm üretebiliyor olması gerekiyor. Başkan samimi ve kucaklayıcı olursa, geleceği için çok daha güzel olur. 

SICAK VE KUCAKLAYICI 
Cihat ÖNGÖR: Sadece seçim sürecinde değil, her zaman meydanda olacak ve verdiği vaatlerin altında ezilmeyecek bir başkan isterim. Hatta hizmetten ziyade, insanlara karşı sıcaklık isterdim. İnsanları kucaklamalarını, samimi olmalarını, fakire fukaraya yardım etmelerini isterdim. 

SOSYAL FAALİYETLERE ÖNEM VERSİN 
Osman TÜRK: Hayalimdeki belediye başkanının özellikle sosyal faaliyetlere önem göstermesini isterdim. İnsanların rahat edebileceği yeşillik alanlarının olmasını ve otopark sıkıntısını çözebilecek bir başkan olmasını isterim. 

İŞ İMKANI SUNABİLMELİ 
Ahmet YAZICI: Sosyal faaliyetlerin çok olduğu yerleri inşa eden bir belediye başkanı olmasını isterim. Yani sosyalliğe önem vermeli. Aynı zamanda insanlara iş imkanları sunabilmeli. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur ve seçilen başkan başarılı olur. 

TEK BAŞINA GEZEBİLMELİ 
Mustafa DEMİR: Herkese eşit davranmasını isterdim. Yani hizmeti herkese eşit dağıtabilmeli, halkıyla barışık olmalı. Mesela normal bir insan gibi halktan olarak tek başına sokakta gezebiliyor olmalı. Özgür olması, kendine güvenmesi gerekiyor. Peşinde 10 adamla birlikte ziyaret yapmasın. Benim gibi, bizim gibi korkusuz olabilsin isterim. 

GEÇMİŞİ TEMİZ OLMALI
Yusuf SÖĞÜT: Hayalimdeki belediye başkanının geçmişi son derece temiz olmalı. Aynı zamanda çalışmaya istekli, halkın güvenini kazanmış, kendisine inananların olduğu ve insanların nefret etmediği bir başkan hayal ediyorum. 

SPORLA İLGİLENMELİ
Mustafa Oğuz AYDIN: Mutlaka sporla ilgileniyor olmalı. Mesela en azından futbolu çok sevmeli, iyimser ve pozitif olmalı. İnsanlarla arasındaki ilişki samimi olmalı. Mesela ben başkan olsam; herkesi sever, sayar ve dinlerim. Hatta esprili olurdum, insanlara samimi davranırdım. 

ŞEHİRCİLİĞE HAKİM OLMALI 
İbrahim KELEŞ: Şehirciliği bilen, konuya hakim bir başkan olmasını isterdim. Ulaşım sorununu çözen, yaşlılara sağlık alanında daha güzel hizmet yapan, sokakta yeşilliğin bol olduğu alanlarda dinlenme yerleri inşa eden bir başkan isterdim. Aynı zamanda olası bir deprem anında sığınacak yerleri düzenleyen, bunun gibi ciddi konuları düşünen bir başkan isterdim. Bunlara çözüm üretecek belediye başkanları olmalı. 

ZEKİ, ÇALIŞKAN, TECRÜBELİ VE SAMİMİ 
Safra ARAPOĞLU: Samsunumuzu ne kadar güzelleştirirse o kadar iyi olur. O yüzden Samsun için mücadele ediyor olması gerekiyor. İnsanlarla iletişimi sağlam, samimi olmalı. Mesela vatandaş belediyeye gittiğinde başkanla görüşebiliyor olmalı. Zeki, çalışkan, tecrübeli olmalı. Belediye reisi olacak adamın Samsun'un her ihtiyacını biliyor olması gerekiyor. 

Haber: Hande ONAT - Ekrem ASLAN-Ergül DEMİRBAŞ

Yorumlar (0)