banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Samsunlulardan siyanür tepkisi - Samsun haberleri

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, Kavak ve Havza ilçelerinde özel bir maden firmasının bölgede altın arama çalışması yapacak olmasını tepki gösterip, "Vatandaşın hayatını zehir edecekler.Bu duruma karşıyız. Asla istemiyoruz" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 25.08.2019, 09:28
803
Samsunlulardan siyanür tepkisi - Samsun haberleri
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, Kavak ve Havza ilçelerinde özel bir maden firmasının bölgede altın arama çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DESTEKLEMİYORUM 
Varol ÜNLÜ: Doğaya zarar verilmesi, oksijen kaynağımız olan ağaçların kesilmesi iyi bir şey değil. Garip olan altın arayan da biz değiliz. Ülke kazancımız başka bir yere gidiyor. Ben halkın yanındayım, desteklemiyorum.

ASLA İSTEMİYORUZ
Tülay ÜNLÜ: Yabancıların yaptığı bu arama çalışmasının bizim vatandaşımız ve devletimize bir katkısı yok. Bir de doğal güzelliğimiz bozulacak. Bu duruma karşıyız. Asla istemiyoruz. 

HAYAT ZEHİR OLUR 
Regaip BORA: Siyanür çok tehlikeli bir madde. Sadece Kavak'ta değil, hiçbir yerde kullanılmamalı.  Bu güzel ilçemizi rahat bıraksınlar. Bu çalışmaların ilerlemesiyle doğa katliamı gerçekleşecek. Yani kısacası hayatı zehir edecekler.

İSTEMİYORUZ
Mustafa ÖZKAN: Türkiye Cumhuriyeti'nde artık düşünülerek yapılan bir şey yok. Biz insan sağlığını ve doğayı bozarak yapılan hiçbir şeyi istemiyoruz. Halk her zaman doğru söyler bizler de her zaman yanındayız.

DİKKATE ALMAZLAR
Volkan KALK: Ülkemizin durumu ortadadır. Hem çevredeki ağaçlar kesilecek hem de insanlar o bölgede büyük sıkıntılar çekecek. Madem ağaçları kesiyorlar yerlerine neden yenisini dikmiyorlar. Halkın tepkisini normal karşılıyorum ve altın arama işini desteklemiyorum. 

YOK OLUYOR
Mustafa ŞAHİN: Yapılacak olan bu çalışmaları yanlış buluyorum. Çünkü ormanlık alanlarımız yok oluyor. Altının bulunma garantisi de yok. Doğal olarak halkın tepki göstermesi normal. Vatandaşın temiz havaya, yeşilliğe ihtiyacı var. 

İSTEMİYORUZ
Şaban ÖZTOPAL: Tabiat olaylarına duyarlıyız ve doğanın kesinlikle bozulmasını istemiyoruz. Altının aranmasını ise hiç istemiyoruz. Bu yüzden yaşananlara karşıyız. Samsun halkı daha fazla tepki göstermeli.

ONAYLAMIYORUM
Mehmet SALMAN: Doğanın güzelliğini bozacak her türlü çalışmayı onaylamıyorum. Aramalarda zehirli bir madde kullanılacak.  Köylünün yanındayız, iyi ki tepki gösteriyorlar. 

TASVİP ETMİYORUM
Hüseyin GÜNAYDIN: Devletin bu çalışmaya katkısı veya bir bildiği varsa diyecek bir şey yok. Ancak firma maddi ve manevi bir kazanç elde edecekse asla tasvip etmiyorum.

ÇOK ŞAŞIRTICI
Samet  ÜLKER: Toprağın altında eğer bir maden varsa devletin arama yapması gayet normal ve mantıklı bir durum. Ama özel bir şirketin bunu yapıyor olması şaşırtıcı. Doğaya her daim saygımız var. Ama topraklarımızın zenginliğinden millet ve memleket de faydalanmalı.

Ebru ÖZTÜRK, Hande ONAT

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01