banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlulardan organ bağışına tam destek

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, "Organlarımız toprak olacağına can olsun" diyerek, organ bağışına destek verdiklerini söyledi

banner1353
banner1375

Dünyada organ yetmezliği yaşayan hastaların umudu olan organ bağışı konusunda düşüncelerini dile getiren  vatandaşlar, bağışlanan her organın kurtarılan bir hayatı ifade ettiğini söyledi. 

KORNEA NAKLİ YAPILDI
Hüseyin OKUR: Ben organ bağışı sayesinde hayata tutundum. Bana kornea nakli yapıldı. Organın ne kadar önemli bir şey olduğunu benden daha iyi kimse anlayamaz. Onun sıkıntısını yaşadığım için kesinlikle organ bağışında bulunulması gerektiğini düşünüyorum. 

DESTEKLİYORUM 
Saadet SÜZEN: Organ bağışını destekliyorum. Bugüne kadar herhangi bir bağışta bulunmadım ama düşünmüyor da değilim. Çünkü bir insanı hayata bağlamak ona can olmak herkese nasip olmaz. 

BAĞIŞLAYACAĞIM 
Rukiye OKUR: İyi bir şey aslında. Organ bekleyen birçok hasta var. Bağışlamayı çok isterim. Bir gün bizim de ihtiyacımız olabileceğini düşünmemiz gerekiyor. Öldüğümüzde bedenimiz zaten toprak olacak. Dinimize göre hareket ettiğimizde neden bir sakıncası olsun ki.

CAN KURTARIYORUZ
Erdoğan YALGIN:  Herkes isterim ki organ bağışında bulunabilsin. Öldüğümüz zaman toprak oluyoruz fakat bağışlarsak hiç değilse bir insan, bir can kurtarmış oluruz. Bu konu çok önemli. Duyarlı olmak gerekir. 

HAYATİ BİR KONU
Zeynep ULUDAŞ: Yoğun bakım hemşiresi olduğum için zaman zaman organ nakli bekleyen birçok hastayla ilgileniyorum. İlk sırada olup da yıllarca bekleyen hastalar var. Bu durum çok sıkıntılı bir süreç. Bu yüzden vatandaşlar organ bağışından kaçınmasınlar. Hayati mesele söz konusu.

AVRUPA'DAN İYİYİZ
Osman ÇETİN: Organ bağışı yapmak gerektiğini düşünüyorum. Organ bekleyen birçok insan var. Ben Fransa’da yaşıyorum fakat orada organ bağışı yapmıyorlar. Türkiye’de en azından organ bağışı yapan insanlar var. Biz onlardan çok daha iyiyiz. 

CAN OLSUN
Kani TÜRKDAL: Organ bağışını destekliyorum. Ben henüz bağışlamadım fakat bağışlamayı düşünürüm. Organlarım öldükten sonra toprak olacağına, ihtiyacı olan bir hastaya can olur. 

BAĞIŞLAYAMADIM
İsmail SÜZEN: Organ bağışını destekliyorum fakat ben bağışlamadım. Şeker hastası olduğum için bir faydası olacağını düşünmüyorum. Ancak bağışlamayı düşünebilirim.

BAĞIŞLAMAK GEREK
Ramiz ERGEÇ: Ben organlarımı bağışlamadım fakat bağışlanması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bir can kurtarıyorsunuz. 

OLUMLU BAKIYORUM
Necip YILMAZ: Organ bağışı konusuna olumlu bakıyorum ve gerekli olduğunu düşünüyorum. Ben henüz bağışlamadım fakat bağışlanması gerektiğini düşünüyorum. 

Merve İLHAN, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:47
Öğle 12:35
İkindi 14:53
Akşam 17:14
Yatsı 18:41