banner1365

banner1345

Samsunlulardan Mustafa Demir’e Parkomat desteği

banner1357

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir'in parkomat uygulamasıyla ilgili "Yeni otopark alanları oluşturacağız, katlı otoparkları sisteme sokacağız, bu yüzden parkomata da ihtiyaç kalmayacak" ifadelerini Samsunlular sevinçle karşıladı

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 27.12.2018, 09:29 27.12.2018, 10:04
banner1353

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, parkomat sistemimin halkın yararına bir sistem olmadığını ve parkomatı kaldıracaklarını söyledi. Samsunlular, parkomat uygulamasının bir külfet olduğunu ve ilerleyen dönemde tamamen kaldırılacak olmasını olumlu karşıladı.

İşte Samsunluların parkomat yorumu :
KALDIRILSIN
Metin EROL : Dünyanın hiçbir şehrinde otoparkların ücretli hale getirilmesi doğru değil. Çünkü yeteri kadar otopark yapılmazsa bu sizin sorumluluğunuzdadır. İki tane mahkeme kararı var birbiriyle çelişen park ediyoruz, ceza yazılıyor kimisi bunu ödemiyor.Bunun ortadan kaldırılması gerekiyor. Örneğin; Antalya'da belediye başkanı insanlara yönelik yeni otoparklar yapmış bu otoparklar ücretsiz hem de sahilde . Demek ki yapılabiliyor. Ve bu çok güzel bir şey. Sonuçta Samsun'da kaldırılması gerekir ama kaldırırken de yeni otopark alanları da açmak gerekir. Yıktığınız yere yeni binalar dikmek değil otoparklı binalar yapmanın gerekliliği ve sorumluluğu var belediyelerin bu sorumluluğu yerin e getireceklerse her şey anlam kazanır. 

DÜŞÜNDÜRÜCÜ
Ali SAAT: Samsun'da bazı yerlerde kaldırıldı. Özellikle biz vatandaş olarak bunun faydasını görmedik açıkçası. Parkomat olunan yerde ikamet eden insanlar evinin veyahut iş yerlerinin önünde artık yer bulamıyor. Tamamen kalkacak olması da düşündürücü.  Diğer  türlü bir takım kimselerin eline geçecek. Şimdi yer 3 lira 5 lirada olsa para verip yer bulabiliyoruz.

SAĞLIKLI OLACAK
Yunus SESLİ: Kaldırılması lazım. İçimize büyük huzursuzluk giriyor, tamamen kalkması lazım. Bu konuda Samsun'a faydalı olduğunu düşünüyor siyaset. Otoparkların da yapılacak olması daha sağlıklı daha iyi olacak.  Adamın dükkanının önünü kapatıyorlar, dükkanın önü kapandığında ben para ödedim diyor ve tartışmalar oluyor. 

SEVİNDİM
Mithat ALDEMİR : Bence bu parkomat sistemin yarattığı sorunlardan faydalanarak bir nevi fırsatçılık. Bu çok yanlış halka zulüm . Park sorunu daha külli bir çözüme kavuşturulmalı. Tabi ki park sorunu var hepimiz görüyoruz. Bunu büyüklerimiz daha iyi düşünürler çok iyi olmuş, sevindim.

ÖNEMLİ OLAN ŞEHRİMİZ 
Yılmaz KAYA: Buna bir düzenleme getirilmesi lazım, bu bir nevi bir kazanç kapısıdır ama vatandaşın kısa süreli  park ihtiyacının kazanca çevrilmemesi gerekir. Bu düşünce önemli ve güzel umarım güzel Samsunumuzun bütün problemleri çözülür.

TRAFİK RAHATLAYACAK
Halil YALIN : Parkomatın kaldırılması çok iyi olur. Hatta Samsun'da her ilçe ve semte otoparklar yapılmalı. Otopark hizmeti rant olarak değil de cüzi bir miktar karşılığı hereksin kullanabileceği bir yer olmalı. Yol kenarına park eden fişini aldıktan sonra orayı sahipleniyor. Trafiğin rahatlaması için parkomatın kaldırılması gerekiyor.

ÇOK PAHALIYDI, İYİ OLDU
Muzaffer YILMAZ: Parkomat konusunda araç sahipleri ile belediyenin anlaşması gerekiyor. Buraya park etmiyorum çünkü çok pahalı. Yol kenarlarını ve kaldırımları pak yapmaz olmaz otopark sorununu çözmek lazımdı. Bu konunun da gündeme gelecek olması bizi mutlu etti. 

VERDİĞİMİZ ÜCRETE YAZIK
Fikri EDİS :  Bu yol devletin karayollarına aittir, karayolları itiraz etmesine rağmen buralar hala otopark için kullanılıyor. En güzeli buraların kaldırılması olur. Vatandaş 2 saatlik park için çok fazla ücret ödüyor, insanların üzerine çok gidiliyor, yazıktır. 

DOĞRU BULMUYORDUM
Yaşar SİPAHİ : Kaldırılması iyi olur zaten yasal değildi sonradan yasallaştırdılar ama biz bunu pek de doğru bulmuyoruz. Hem ücreti çok pahalı hem de paranın ne zaman nerede yazılacağı belli olmuyordu. İnşallah en yakın zamanda faaliyete geçer. Benim umudum bu olur. 

HAYIRLI OLACAK
Ersan ÖZTÜRK : Parkomatların tamamen kaldırılması vatandaşların hayrına olur. İnsanların bazen acil işi oluyor parketmek zorunda kalıyorlar ve hemen arkasından cezayı yazıyorlar. Kaldırılması memleketimiz için hayırlı olur.

Haber:Dilber BAHADIR-Emre ÖNCEL


 

Yorumlar (1)
Samsun 10 ay önce
Sadece samsun diyorum
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18