banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlulardan kadınlara profesyonel askerliğe destek

banner1357

"Kadınlara profesyonel askerlikte düzenleme yapılmalı mı?"  sorusuna yanıt arayan Samsun Canlı Haber TV ekibimiz mikrofonlarını Samsunlulara uzattı. Samsunluların bir kısmı "Kadınlar her işte başarılı oluyor. Askerlikte de başarılı olabilirler" diye konuşurken,  bir kısmı ise "Kadının askerlik yapması uygun olmaz" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.06.2019, 08:52 03.06.2019, 08:53
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz Samsunlu vatandaşlara, "Kadınlara profesyonel askerlikte düzenleme yapılmalı mı?" diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar: 

KADINI ERKEĞİ OLMAZ
Ümit ÖNAL: Kadınlar da profesyonel olarak askerlik yapabilir. Askerliğin erkeği, kadını olmaz. Kadınlar da erkekler kadar iyi ve profesyonel bir şekilde askerlik yapabilirler.

YAPMAMALARI İÇİN NEDEN YOK
Akın AYVAZ: Bu konu ülkeye göre değişir. Eğer ülkede ihtiyaç varsa, ihtiyaca göre değerlendirilebilir. Türkiye’de kadınların profesyonel anlamda askerlik yapmasına ihtiyaç yok bence. Ama kadınların da askerlik yapmamaları için bir neden yok, yapabilirler. Kadınlar da, erkekler gibi aynı şekilde askerlik yapabilir.

ÖRF VE ADETLERE UYGUN DEĞİL 
Ferhat AKBUDAK: Şu anda kadınlar subay olarak görev yapabiliyorlar. Ancak piyade olarak görev almaları uygun değil bence. Toplumumuzun örf ve adetlerine göre uygun bulmuyorum.  O yüzden bu  konuyu desteklemiyorum.

KADININ ASKERDE NE İŞİ VAR 
Bülent SAYMAN: Bence kadınlar profesyonel olarak askerlik yapmamalı. Askerde kadının ne işi var? Evde otursun ya da normal bir işte çalışsın. Askerlik onlara göre değil diye düşünüyorum. Askerde kadının görev yapmasını hoş karşılamıyorum. 

KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ VAR
Selami BİLGEOĞLU: Kadınlar da askerlik yapabilir. Ülkemizde kadın ve erkek eşitliği var. Eğer bir erkek yapabiliyorsa, kadınlarda profesyonel olarak askerlik yapabilir. 

DAHA BAŞARILI OLURLAR 
Hakkı ERİM: Kadınlar profesyonel olarak askerlik yapmalı bence. Hatta kadınların, erkeklerden daha başarılı olabileceğini düşünüyorum. Bence de kadınlara askerlikte düzenleme yapılmalı. 

KADIN ASKERLİK YAPAMAZ
Namık CENGİZ: Böyle bir düzenleme yapılmaması lazım. Kadın, askerlik yapamaz. Kadının işi ev hanımlığı, eşine, çocuğuna hizmet etmek. Kadından asker olur mu? Kadınlar zaten asker, cephede bize mermi taşıdı.

DÜZENLEME YAPILMALI 
Mehmet GÜNDOĞDU: Kadınlar için profesyonel askerlik düzenlemesi yapılmalı. Normal askerliktense, profesyonel askerlik daha iyi. Fakat kadınların grupları ayrı, erkeklerin grupları ayrı olması lazım. Kesinlikle iyi olur. 

ASKER OLARAKTA ÇALIŞABİLİRLER
Nami CİĞER: Kadınlara profesyonel askerlik düzenlemesi yapılmalı bence. Kadınlar bankada, kamu kurumlarında çalışabildiği gibi, asker olarak da çalışabilir. 

BAŞARILI OLURLAR
Adem KÜREK: Kadın-erkek diye bir şey yok artık. Kadınlar da tüm meslekleri başarılı bir şekilde yapabilir. Kadınlar erkeklerin yapacağı her işi yapar. Bu durumdan dolayı bizim komplekse girmememiz lazım, kadınların da cesaretli olması lazım. 

KADINLAR HER İŞİ YAPABİLİR 
Erkan TAŞKIN: Bence kadınlar profesyonel olarak askerlik yapabilir. Kadınlar her işi yaptığına göre askerlik de yapabilir. İnşaatta, oto tamirci de çalışan, tır şoförlüğü yapan kadınlar da var. Askerlik de yapabilirler. Yapmalılar da zaten. 

Hande ONAT – Uğur ATICI

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:44
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40