banner1365

banner1345

Samsunlulardan dağıtım bedeli yorumu

banner1357

Samsunlular elektrik faturalarından alınan dağıtım ve okuma bedellerinin haksız olduğunu ve alınan ücretlerinde fahiş fiyatlarda bulunduğunu belirterek, “Yetkililer buna el atmalı” dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 30.01.2019, 10:10
Samsunlulardan dağıtım bedeli yorumu
banner1353

Samsunlular elektrik faturalarında birçok kalemden alınan ücretlerden şikayetçi olduklarını söyledi. Samsunlular özellikle, ‘dağıtım bedeli’ adı altında alınan ücretlerin haksız olduğunu ve kendilerini zor durumda bıraktığını ifade etti. Vatandaşlar, birçok kalemden alınan ücretlerin kendilerini canından bezdirdiğini söyleyerek, “Yetkililer bu duruma müdahale etmeli” dedi. Vatandaşlar birçok kalemden alınan ücretlerin kendilerini canından bezdirdiğini söyleyerek, “Yetkililer bu duruma müdahale etmeli” ifadelerine yer verdi.

RAKAMLAR ÇOK YÜKSEK 
Erkan KÖSEOĞLU:  Doğru bulmuyorum. Çok yüksek rakamlar alıyorlar. Kullanım bedelinin üzerine fahiş oranda okuma bedeli ekleniyor. Bunun çözümü için indirim uygulanması gerekiyor. Dağıtım Şirketinin daha cüzi rakamlar kullanıp faturaları buna göre çıkartmalı diye düşünüyorum. 

25 LİRALIK OKUMA BEDELİ
Sebahattin TONBAŞ: Çok büyük haksızlık var. Terme’de annem var. 50 gün önce vefat etti. 3 gün önce gittim. Elektrik panosunun içerisinde fatura olduğunu gördüm. Faturada sadece okunma bedeli olarak 25 lira para yansımış. Bu hak mıdır? Nasıl yorum yapılır? Birisi buna Allah rızası için el atması lazım. Vatandaş olarak bunu bekliyoruz. 

KATLANARAK İLERLİYOR
Çağrı ÖZEL: Dağıtım bedellerinin neye göre alındığını bilmiyorum. Bir önceki ayların faturasına bakıyorum bir de şimdikilerine katlanarak devam etmiş. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan elektrik faturalarına yılbaşından itibaren indirim yapılacağını söylemişti fakat benimkisi inmek yerine arttı. Bu ayki faturan 90-100 lira arasında geldi. Ne kadar yasaya uygun bilmiyoruz. Sayın yetkililere sesleniyoruz. Bu işe el atsınlar düzeltsinler yoksa halimiz duman.

PERİŞAN DURUMDAYIZ
Hüseyin ARALI: Her şey perişanlık. İyi olan bir şey yok hep geriye gidiyoruz. Önceden 100-150 arası geliyordu şimdi 200 liradan fazla geliyor fatura. Karı koca emekliyiz anca geçiniyoruz yoksa bizim de durumumuz kötü. Bunların düzelmesi lazım. Çözülmesi için kararlı adımların atılması lazım. Göz boyamasınlar.


 
SOYGUNCULUK
Abdullah ASLAN: Resmen bunun adı soygunculuktur. Başka buna ne denir ki, bizi çok etkiliyor. Kimi etkilemez ki? Oraya verilecek farkla gariban bir kilogram et alır evinde yer. Buna bir el atılması gerekiyor. 

KULLANDIĞIMIZI ÖDEYELİM
Hülya ASLAN: Kullandığımızın dışında para ödediğimizi düşünüyorum. Kullandığımız 40 lira ise ödediğimiz 80 lira. Tek tek oraya yazılanları okuyorum. Bizden çok fazla ücret aldıklarını düşünüyorum. Yazıklar olsun diyorum. 

İNDİRİM YAPILMALI
Osman YILDIRIM: Elektrik faturalarını oğlum ödediği için pek ayrıntılarını inceleyemiyorum. Ama konuşuluyor sağda solda. Herkes şikâyetçi. Zaten normal değil. İnsanlar zaten sıkıntılı günlerde zorluk çekiyor. İnsanların durumu ortada. İndirim yapılması lazım.  

KULLANMADIĞIMIZI ÖDÜYORUZ
Cihat KARAHAN: Yakmadığımız elektriğin parasını ödüyoruz. Hak ve adalet varsa herkes kullandığını ödemesi lazım. Elektrik dağıtım bedeli adı altında yapılan işlem bir soygundur. Tasvip etmiyorum. Ticari işletmemiz de var oraya da hayli yüklü fatura geliyor. Dar piyasada biz işverenleri çok etkiliyor. Acilen bunun kaldırılmasını istiyorum.  

BANA GÖRE NORMAL
Ahmet KESTANE: Bana elektrik faturası fazla gelmiyor. En son yapılan indirimden memnunum. Normal fatura geliyor. Daha önce 50-60 lira ödüyordum. Bu kez 35 liralık fatura geldi. Benim için bu rakam normal. Başkalarına 200 lira geliyormuş. Son indirimin epey faydası oldu. 

Haber:Mustafa TOGUR – Hande ONAT - Esra SALMAN
 

Yorumlar (3)
Zatımuhterem 9 ay önce
Herkez YEPAŞ' a sayacının son endeksini watshap, bip veya sms gibi haberleşme platformlarında göndersin. bunu bir dilekçe ile bildirsin. Sayaç okuma parası ödemek istemiyoruz. Biz okur göndeririz.
Akif 9 ay önce
97 lira dağıtım bedeli nedir la taksiylemi getirdiniz elektrigi bu nedir
Fatih Artuç 9 ay önce
Reis yedas milleti soyuyor buna bi çare sen halkın yanında ol o zaten senin yanında
banner1363
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18