Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunlulardan Cumhurbaşkanına Market desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Faiz ve enflasyon düştü ama buna rağmen meyve ve sebzenin fiyatı düşmüyor, bunun hesabını sorarız” diye marketlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını değerlendiren Samsunlular, “Başkanımızı destekliyoruz, bir an önce denetimler yapılarak bu durum çözülmeli” diye söyledi

Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimiz Samsunlulara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın marketlere yönelik yaptığı, “Faiz ve enflasyon düştü ama buna rağmen meyve ve sebzenin fiyatı düşmüyor, bunun hesabını sorarız” açıklamasını sordu. Samsunlular Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını destekleyerek, “Bu iş denetlemelerle çözülebilir” dedi.

İşte aldığımız yanıtlar:

HER BELEDİYE KENDİ YERİNİ AÇSIN
Cemil KARACA: Madem marketler fiyatları düşürmüyor, o zaman belediyeler farklı bir şey yapmalı. Mesela Türkiye'de birçokbelediye var. Her belediye kendi yerini açıp gıdayı uygun fiyata satarsa marketler vatandaşla savaşamaz ve fiyatları düşürür. Hem onlara güzel bir ders verilmiş olur hem de vatandaşımız biraz rahatlar. 

ERDOĞAN GEREĞİNİ YAPAR  
Nevzat CAN: Bu konuda, Recep Tayyip Erdoğan ne derse o olur. Gereğinin mutlaka yapılacağını düşünüyorum. Denetimler sıklaşmalı çünkü gerçekten çok pahalı. Mesela pazara gidiyoruz gıdaya pahalı diyoruz aynısını markette satıyorlar daha pahalı diyoruz. Çünkü herkes birbirinden pahalı satış yapıyor. Kimse vatandaşı düşünmüyor. 

CUMHURBAŞKANIMIZI DESTEKLİYORUM  
Saim DEMİRCİ: Cumhurbaşkanımızı bu konuda çok destekliyorum. Çünkü piyasa her konuda pahandı ve vatandaşın yaşam kalitesini etkiledi. Fiyatların düşmesi gerekiyor. Devlet büyüğümüz olduğu için Cumhurbaşkanımız hesabını sormalı. 

CEZASIZ KALMAMALILAR 
Özkan ASLAN: Bizim insanlarımız Müslümanım diye geçiniyorlar. Fakat alakası yok. Çünkü insanları yontmaya çalışarak, hakka giriyorlar. Böyle hak yenildiği sürece kimsenin yüzü gülmez. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi artık gereği yapılmalı. Sıkı bir takiple, tespitler yapılıp çözüme kavuşturulmalı. Artık vatandaşın buna ihtiyacı var. 

CEZALARINI ÇEKECEKLERDİR 
Mehmet GÜVEN: Son 2 senede bütün her şeye yüzde yüz zam gelerek değişti. İnsanların alım gücü gerçekten düştü. Cumhurbaşkanımızın bu durumu böyle bırakacağını düşünmüyorum. Mutlaka cezalarını çekeceklerdir.  
 
HERKESİ BİR ÇATI ALTINA TOPLAMALI 
Arslan ERDAL: Fiyatların yüksek olmasının birçok sebebi var. En basitinden doların yükselmesi üretici ve toptancı firmalara fırsat doğuruyor. Bütün üreticileri, satıcıları bir çatı altına toplayıp fiyat ayarlaması yapılmalı. Dar gelirli ve emekli insanımız çok olduğu için gelirimiz fazla değil. Geçim derdimiz daha fazla oluyor. O yüzden geçim sıkıntılı yaşıyoruz. Tabi ki bir an önce çözülmesini isterim. İnşallah bir an önce gereği yapılır. 

ÇÖZÜMÜ ÇOK ZOR 
Cemal GÜNEYSU: Her yer çok pahalı olduğu için ben alışveriş yapmıyorum. Alışveriş yapacak para olmuyor idare etmeye çalışıyorum.  Dolar ve Euro çıktıktan sonra piyasada inanılmaz pahalılık oldu. Şuan da pazara gitmeye korkuyoruz. Bunun denetlenmesi ve çözülmesi çok zor. Gönlümüz düzelmesinden yana ama bana zor düzelir gibi geliyor. 

DENETLEMEYLE ÇÖZÜLEBİLİR 
Harun DEMİR: Zor olsa bile denetleme yapılırsa çözülebileceğini düşünüyorum. Biraz çaba gerektirecek ama sonuca ulaşacaktır. Cumhurbaşkanımız bir şey dediyse mutlaka yapar. Kendileri bu durumun nasıl çözüleceğini daha iyi bilirler. O yüzden ben en kısa zamanda marketlerde ki durumun düzelmesini temenni ediyorum.
 
İNŞALLAH MİLLETİN YÜZÜ GÜLER
Süleyman NİCE: Bu sorun soğandan başladı her yeri sardı. Gittiğimiz her yerde pahalılık var. Bazen fiyatlara gerçekten şaşırıyoruz. Bu kadar olmamalı. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan'a katılıyorum. Bu durumun düzelmesini herkes istiyor. Cumhurbaşkanımız inşallah bir an önce çözüme kavuşturur ve bu milletin artık yüzü güler. 

Haber: Hande ONAT - Emre ÖNCEL - Uğur BIYIK 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER