banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsunlulardan aile hekimlerine tam not

banner1357

Aile hekimlerini genel olarak tanıdıklarını, başarılı bulduklarını ve memnun olduklarını söyleyen Samsunlular, ilaç yazdırmak ve basit tedavi edilebilir hastalıklar için aile sağlığı merkezlerini tercih ettiklerini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 10.06.2019, 09:48
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz Samsun'un İstiklal Caddesi'ndeki vatandaşlara, "Aile hekimleriyle ilgili düşünceniz nedir ve aile hekiminizi tanıyor musunuz?" diye sordu.

İşte aldığımız yanıtlar: 

GAYET İLGİLİ VE GÜZEL HİZMET 
Alican KAYHAN: Tabi ki aile hekimimi tanıyorum. Kendisini de seviyorum. İlla ki hasta olunuyor, grip olunuyor. Böyle durumlarda hastanelerden önce sağlık ocaklarına başvuruluyor. Ya da sadece bir rapor alabilmek için bile gidilebilir. Gayet ilgili ve güzel bir hizmet alıyoruz. 

ÇOCUKLAR VE İLAÇ YAZDIRMAK İÇİN 
Şükrü SERT: Normalde aile hekimine çok başvurduğum söylenemez. Çünkü genelde büyük hastaneleri tercih ediyorum. Fakat çocuklarımız için veya ilaç yazdırabilmek için gidiyoruz ve kendisini tanıyoruz. Çocuklarımızın takibini yapıyorlar. Aşı için gelmeyenleri arıyorlar. Gayet ilgililer. 

İLGİ VE HİZMET İYİ
Mustafa ACAR: Ben genelde aile hekimine ilaç yazdırmak için gidiyorum. Kendisi çok iyi bir insan ben seviyorum ve ilgilisi, hizmeti çok güzel. O yüzden ben doktorumdan çok memnunum. Yıllardır kendisini tanırım ve severim. 

GENEL OLARAK MEMNUNUM 
İsmail ARSLAN: Aile hekimimi tanıyorum ama çok sık tercih etmiyorum. Aile hekimlerinin geneli ilgileniyor ve iyiler. O yüzden genel olarak memnunum diyebilirim. 

HİZMETLERİ BAŞARILI, YETERLİ 
Mustafa GÖKTAŞ: Aile hekimini çok iyi tanıyorum. Daha önce ki aile hekimim sağlık ocağı değiştirdi ve yerine başka bir hekim geldi. Her ikisinden de memnunum. Hizmetleri gayet başarılı, ilgili ve yeterli. Zaten tedaviye cevap alamadığında başka yerlere sevk ederek yol gösteriyor. 

TANIMIYORUM AMA BAŞARILI 
Mehmet BAYLAN: Sağlık ocağına gidiyorum ama hekimimiz sürekli değişiyor. O yüzden ben hekimimi tanımıyorum. Sağlık ocağı yakın olduğu için bir sorun olduğunda hastane yerine sağlık ocağına gidiyorum. Hekimimi tanımıyorum ama başarılı olduklarını biliyorum. Hepsine saygı duyuyorum. 

EKSİK TARAFLARI VAR 
Kenan ÖNEN: Aile hekimlerinin çok eksik tarafları var. Fakat bu eksiklikler çözülebilir. Çözüldüğünde sorun kalmaz. Ben genellikle devamlı kullanmam gereken ilaçlarım için sağlık ocağına gidiyorum. Haftada 1 kere mutlaka gitmem gerekiyor. Hekimimi tanıyorum ve ilgisini beğeniyorum. Sadece genel anlamda bazı eksikliklerden şikayetçiyim. 

SIK GİDİYORUM AMA TANIMIYORUM 
Halit ÖZTEL: Sürekli gidiyorum ama aile hekimimi tanımıyorum. Adını bile sormadım diyebilirim. Başım ağrıyor, karnım ağrıyor hap alıyorum dönüyorum. Başka bir şey yok. O yüzden normal olarak değerlendiriyorum. 

UFAK HASTALIKLAR İÇİN 
Levent AKTÜRK: Ben hastaneye gitmektense aile hekimime gidiyorum. Sağlık konusunda yeterli olduklarını düşünüyorum. Yeterli olmadığı zaman büyük hastanelere giderim. Zaten büyük bir hastalık geçirmedik. Baş, sırt ağrısı gibi ufak hastalıklar için tercih edilebilir.  

PRATİSYEN HEKİM HİZMETİ
Ahmet YÜZER: Rutin ve basit hastalıklar için sağlık ocaklarını tercih ediyorum. Uzmanlık alanları olmadığı için pratisyen hekimin verebileceği hizmeti oradan alıyoruz. Memnun olmamak için hiç bir neden yok. Gayet iyi insanlar, memnunum. 

Hande ONAT - Uğur ATICI 
 

Yorumlar (0)