banner1365

banner1345

Samsunlulara Türkiye İttifakı'nı sorduk...

banner1357

Samsunlulara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” söylemi hakkında ne düşündüklerini sorduk. Mikrofonlarımıza konuşan vatandaşların çoğu, Cumhurbaşkanı'na her zaman destek olduklarını ifade etti.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 05.05.2019, 10:29 05.05.2019, 10:38 Ceylan
Samsunlulara Türkiye İttifakı'nı sorduk...
banner1353

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz hiçbir zaman kucaklaşmadan kaçmadık, onun için ‘Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı’ dedik. Bazıları ‘Türkiye İttifakı’ ifademizi Cumhur İttifakımızın alternatifi gibi göstererek fitne çıkarma peşine düştü'' dedi. Samsun Canlı Haber TV ekibi de, Samsunlu vatandaşlara, "Türkiye İttifakı söylemi hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sordu. 

İşte aldığımız yanıtlar...

DÜNYA LİDERİ DERSE O 

MUHARREM ÖZKURT: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği her şey doğrudur. Ve bu söyleminin de doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye’nin geleceğini düşünüyor. Akıllı ve büyük bir insan olan Cumhurbaşkanımız dünya lideridir. Kendisi ne derse doğrudur. 

SÖYLEM MEVCUT İCRAAT YOK

Necmi Özkan: Bir insan bir lafı konuştuysa arkasında durması lazım. Bu söylemlerin kalıcı hale gelmesi gerekiyor. Böyle bir söylem mevcut ama icraat yok. Başta duyduklarımız inandırıcı geliyor ama sonradan her şey değişiyor. İnşallah denildiği gibi olur. 

SAĞLIKLI BİR KARAR

FARUK ARSLAN: Bu söylemi iyi değerlendiriyorum. Bazı yarışlar içinde aksilikler ve karşılıklı söylemler oluyor. Ama yarış bittikten ve koşuşturmalar son bulduktan sonra düşündüğümüzde sağlıklı bir şekilde karar verildiğini görebiliyoruz. Bu nedenle, bu söylemi de olumlu ve iyi bir şekilde değerlendiriyorum. 

NE DİYORSA DOĞRUDUR

TURGUT ALBAYRAK: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne diyorsa doğrudur. 'Türkiye İttifakı' en doğru karar. Ya düşmanlarla ittifak kurulacak ya da Türkiye'deki gereken kişilerle ittifak kurulacak. Bu yüzden Cumhurbaşkanımızın bu söylemini doğru ve olumlu buluyorum. Kendisi yanlış bir şey yapmaz. 

BİRLİK VE BERABERLİK OLSUN

SÜLEYMAN ATAKLI: Ülkemizde birlik beraberlik olsun, bir ayrım olmasın istiyoruz. Herkes rahat bir şekilde yaşamını sürdürmeli. Bundan sebepte bu 'Türkiye İttifakı' söyleminin güzel bir şey olduğunu ve buna olumlu baktığımı söyleyebilirim. 

ARALARINDAKİ SİYASİ KONUŞMA

HARUN SÖKER: Kendi aralarında geçen siyasi konuşma olarak görüyorum. Bu söylem inandırıcı ve gerçeğe dayalı bir söylem değil. Bu yüzden de Türkiye İttifakı diye bir söylemin gerçekleşeceğine inanmıyorum. 

BAŞKA TÜRKİYEMİZ YOK

İBRAHİM CANAZ: Cumhurbaşkanımız demişse eğer tabi ki de güzeldir, kendisi yanlış bir şey de söylemez. Ama bu ittifakta kimler bir araya gelecek. Mesele 5 kardeş bir araya gelip aynı evde yaşayamıyor. Bizim başka Türkiye'miz yok, biz tek bayrağın altında yaşamak mecburiyetindeyiz. İnşallah iyi olur diyorum.  

GERÇEKLEŞMESİ ZOR

NURETTİN AKTAN: Bu söylemin gerçekleşmesini zor buluyorum. Çünkü bu şartlarda ülkenin durumu peki iyiye gitmiyor. Söylemle de gerçekleşemeyeceğini biliyoruz. Ama olursa tabi bunu olumlu görüyoruz. Ülkece birlik ve beraberlik içinde olmanın güzel bir şey olduğunu düşünüyorum.  

İMKANSIZ BULUYORUM

CENGİZ ÖZKUŞ: Ülkede, Cumhurbaşkanı taraflı ve partili olduğu sürece o ülkede ittifak olmaz. Bu yüzden Türkiye İttifakı söyleminin gerçekleşmesini de imkânsız buluyorum. Benim düşüncelerim bu yönde. 

HER ZAMAN DESTEKLİYORUM

Ahmet ŞENSOY: Cumhurbaşkanı Erdoğan benim gözümde seçilmiş insandır. Türkiye ittifakı yerinde bir söyle olmuş. Ama önemli olan bu ittifakın kimleri kapsayacağıdır. Cumhurbaşkanımız ne yapıyorsa doğru yapıyordur, onu her zaman destekliyorum.  

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15