banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Samsunlulara sorduk: EYT sorunu çözülür mü?

banner1357

Seçim sonrası emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili tartışmalar sürerken, Samsunlulara, "EYT sorunu sizce çözülebilir mi?" diye sorduk

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 24.04.2019, 09:29 24.04.2019, 09:42
259
banner1353
banner1375

Samsun'da sokağın nabzını tutan Samsun Medya Grubu, EYT sorunu vatandaşlara sordu. Bakın Vatandaşlar EYT sorunu ile ilgili ne düşünüyor?

İNANCIM AZALIYOR
Ali Bey İRMEK: Uzun süredir bu konularla ilgili bir çalışma yapılmasını istiyoruz ama maalesef olacağına dair bir inancım kalmadı. Çünkü hükümetin bize bu konuda yardımcı olacağını ve sorunları çözeceğine inancım git gide azalıyor. Keşke olsa ama bakalım umudumuz artık genel seçimlerde.    

HER SORUN ÇÖZÜLÜR
Mehmet EMİN: İstenildikten sonra her sorunun çözülebileceğini düşünüyorum. Ben de aynı sıkıntıyı yaşadım 4 sene kadar emekliliğimi bekledim. Umarım en yakın zamanda çözülür ve bu sonuç herkes için iyi olur.

KAZANILAN HAKLAR ALINAMIYOR
Ahmet ELEK: Ekonomik sıkıntı olduğu için bu sorunun çözüleceğini pek sanmıyorum. Aslında bu sorunu yaşayan herkesin hakkı çünkü kazanmış oldukları hakları alamıyorlar. Umuyorum ki en yakın zamanda bu emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülür.

SEÇİMDEN ÖNCE YAPILIRDI 
Talip AKBULUT: Emeklilikte yaşa takılanların sorunun en yakın zamanda çözülmesini istiyoruz ama bu iktidarla çözülebileceğini de zannetmiyorum. Çünkü yapılacak olsaydı seçimden önce yapılırdı. 

HERKES GEÇİM DERDİNDE
Nihat KURU: Bu ülkede hiçbir şeyin düzelebileceğini düşünmüyorum. Çünkü ülkemiz on yıl geriye gitmiş durumda. İşçisi, memuru, esnafı herkes geçim derdinde.  Bu sorunlar varken emeklilikte yaşa takılanların sorunu da uzar diye düşünüyorum. 

ÜÇ AY İÇİNDE ÇÖZÜLÜR 
Erhan YILMAZ: Emeklilikte yaşa takılanların sorunun çözülebileceğini düşünüyorum. Hatta en az üç ay içinde bu sorunla karşı karşıya olanların çözüme kavuşacağını umuyorum. İnşallah da bu süreç tahmin ettiğim gibi ilerler. 

BÜTÇE KONUSUNDA SIKINTIDAYIZ
Hayri KAHYA: Bu sorun çözülebileceğini düşünmüyorum. Çünkü yapılan açıklamalara bakılırsa, bütçe konusunda sıkıntıdayız. O yüzden emeklilikte yaşa takılanların sorunu kısa zamanda çözülemez gibi geliyor. 

EN KISA ZAMANDA ÇÖZÜLMESİNİ İSTERİM
Zekeriya ERBAĞ: Emeklilikte yaşa takılanların sorunu yakın bir zamanda çözülebilir mi bilmiyorum. Ama illaki çözüleceğini düşünüyorum. Zaten hayat şartları şu an çok zor durumda. Büyük sıkıntılar yaşadıklarını düşünüyorum. Bu yüzden bu sorunla karşı karşıya olan vatandaşlarımız için en kısa zamanda sorunun çözülmesini de isterim. 

İNSANLAR MAĞDUR OLUYOR
Ersin CİR: Kısa zamanda bu sorunun çözülmesini isterim ama bana göre bu sorunun çözülmesi zor gibi. Çünkü bu durumun çözülmesi için büyük paraların dönmesi gerekiyor. Ayrıca bu sorunu yaşayanların hayatının zor geçtiğini düşünüyorum. Çünkü belirli bir yaşa gelmiş insanlar isteseler de çalışamıyor. Bu yüzden mağdur oluyorlar. 

BU SORUN UZAYACAK 
Yılmaz EROĞLU: Günümüzdeki sistem nedeniyle bu sorunun çözülebilmesi biraz zor. Yönetim değişmediği sürece emeklilikte yaşa takılanların da karşılaştığı bu sorununun uzayacağını düşünüyorum. 

ÇÖZÜLEMEYECEK BİR DURUM DEĞİL
Regaip BORA: Bu durum çözülemeyecek bir durum değil. Ülkemizde birçok sorun ele alınarak çözüme kavuşturuldu. Olaya maddi anlamda bakıyorlar ama bakmamaları lazım. Bu insanlar da yıllar boyu bu ülkeye hizmet etti. 

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1474
22°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01