banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlulara sorduk: Erkek yemek yapar mı?

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar erkeklerin de yemek yapmayı bilmesi gerektiğini belirterek, hayatın müşterek bir şekilde devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 23.06.2019, 10:16 23.06.2019, 17:22
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konulan Samsunlu vatandaşlar, Erkekler yemek yapmayı bilmeli mi? cevap verdi.

İşte Samsunluların yanıtları: 

HAYAT 'ORTAK'

Mehmet CANDAN: Bir erkek yemek yapmalı bilmeli. Hem ortak bir yaşamı paylaşıyor. Erkek de buna dahil olmalı. Hatta faydasının olabileceğini düşünüyorum. Kişinin kişisel gelişimi artar. 

EL BİRLİĞİ OLMALI 

Nezahat KİTAP: Tabi ki erkeklerde yemek yapmalı. Çünkü hayat şartları onu gerektiriyor. Her şey koşuşturmaya bağladı. Biz kadın olarak koşuyorsak onlarda koşabilir. El birliğiyle evin ihtiyaçlarını gidermek gerekiyor. 

YAPMALI

Musa SEZER: Erkeğin yemek yapması gerekiyorsa tabi ki yapmalı.  Hayatta her şey olabiliyor.  Başımıza ne geleceğini bilemeyiz. O yüzden erkek mutfağa da girmeli, çamaşır da yıkamalı. 

YARDIM ETMİŞ OLUR

Arslan ERDAL: Tabi ki erkeklerin de yemek yapmayı bilmesi gerekir. Annelerimiz bu konuda en iyi örnek. Onlardan ne öğrenebilirsek bizim  yanımızda kalır. Evli erkeğin de eşine yardımı dokunmuş olur. Ben yemek yapmayı  bilmiyorum ama zevkli olduğunu düşünüyorum. 

EŞİNE YARDIMCI OLMALI 

Nesime ZİLELİOĞLU: Erkekler eşlerine yardımcı olmalılar. Benim eşim yemek yapmıyor ama yapabilseydi gerçekten çok güzel olurdu. Bence her erkek yemek gerektiğinde yapmalı. 

OLABİLİR 

Bahattin GÜL: Becerebilirse, olabilir. Ya da yalnız kaldığı zaman da hayatını devam ettirebilmesi için yemek yapmayı bilmesi gerekir. O yüzden erkeklerde evde yemek yapabilmeli. Böylece hanımına yardımcı olabilir.

UZUN SÜRE YAPTIM 

Şefik GÖZÜTOK: Elbette erkek yemek yapmalı. Çünkü ben uzun süre yemek yapabildim. Eşim yemek yapmayı pek bilmiyordu ona yardımcı olmak için yaptım. Herhangi bir sıkıntı olmadı. O yüzden herkez güzel yemekler yapabilir.  

ALLAH RAZI OLSUN 

Nermin YILDIRIM: Eğer gerekirse erkeklerde yemek yapmalı. Özellikle kadın çalışıyorsa muhakkak yapmalı. Biz  ikimizde çalışıyorduk. Çocuklarımızda vardı. Evi temizlerken veya yemek yaparken eşim  çocuklar hakkında bana yardımcı oluyordu. Allah ondan razı olsun. 

YEMEK YAPIYORUM 

Necati İNAN: Yemek yapmanın ayıbı olmaz. O yüzden erkekte yemek yapabilir. Zaten neden yapmasın ki?  Bende yemek yapıyorum. Hatta gayet güzel yemek yapıyorum. Çevremdeki insanlar çok beğeniyor.

HAYAT MÜŞTEREK

Süleyman KURNAZ: Her şeyi kadın yapacak diye bir şey yok. Erkeğinde yemek yapması gerekiyor. Aynı zamanda erkeğin yaptığı herhangi bir şeyi kadının da yapması gerekiyor.Çünkü hayat müşterektir.  

YARDIMCI OLUYOR

Emine YILDIRIM: Tabi ki yemek yapmalıd. Erkekler ev işi ve yemek yapmalı. Hatta çamaşır da yıkamalı. Benim eşim çok güzel yemek yapıyor. Hatta ütüsünü bile yaptığı zamanlar oluyor. Günümüzde 'Erkek yardımcı olmaz' mantığı git gide kayboluyor. Seviniyorum. 

GURURLA YAPIYOR 

Sevim ALTAŞER: Eşim çok  güzel yemek yapıyor. Hatta fırın yemeği bile yapabiliyor. Bunları yaparken de gururla yapıyor. Hayat müşterektir, bence erkeklerin hepsi yapabilir. 

Hande ONAT,  Uğur ATICI 
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11