banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlulara sorduk: Diziler aile yapısını bozuyor mu?

banner1357

Eski ve yeni dizileri değerlendiren Samsunlular, geçmiş dönemlerde yapılan dizilerin aile ortamında keyifle izlenebildiğini dile getirirken yeni dizilerin aile yapısını bozduğunu dile getirdi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 23.06.2019, 18:00 23.06.2019, 18:02
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri  "Eski ve yeni dizileri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna cevap verdi. Yeni dizileri eski zamanlara göre izlemediklerini dile getiren vatandaşlar, dizilerde konu seçimine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

İşte Samsunluların cevapları: 

AİLE İZLEYEMEYİZ

Yusuf DANIŞ: Eski diziler nostaljiydi. Şimdiki filmlere veya dizilere söz söylemek anlamsız. Çünkü kahve yapıp aileyle hep birlikte izleyebileceğimiz türden bir şey kalmadı. Eskiden kesinlikle çok daha güzeldi. 

OLUMSUZ ETKİLİYORLAR

Birol BAKİOĞLU: Eskiler daha güzeldi, olgun, sakin ve eğiticiydi. Şimdi baktığımız hiç bir kanalda düzgün bir şey kalmadı. Eskiden 'Bizim mahallenin muhtarı', 'Bizim evin halleri' gibi diziler vardı. Çok güzel izleniyordu. Şimdiyse açık saçık  tuhaf programlar ve diziler var. Geleceği olumsuz etkiliyorlar. 

AİLE DÜZENİNİ BOZUYOR

Pınar AYDEMİR: Günümüzde ki dizİ film ve programlar aile düzenini olumsuz etkiliyor. Eskiden dizilerde öpüşmek, el ele tutuşmak bile yoktu. Şimdiyse yarı çıplak insanlar birçok şey yapıyor. Üstelik bunlar normalleştirildi.  O yüzden hiç tasvip etmiyorum.

SOSYALLİK KALMADI

Ata AŞILIOĞLU: Kesinlikle iyi değerlendirmiyorum. Yeni diziler toplumu mahvetti. Eski dizeler şimdiye göre daha iyiydi. En azından daha sevecen, ailece izlenilebilir sosyal dizilerdi. Özlem duyuyorum o günlere 

ŞİMDİ DAHA GÜZEL

Cengiz BALAMAN: Ben şimdi ki dizileri beğeniyorum. Eskiden de dizi ve filmleri izlerdim. O yüzden bende çok değişen bir şey olmadı. Hatta şimdikiler daha güzel diyebilirim. 

BİRBİRİNİN AYNISI

Sabri BAKACAK: Ben dizi seyretmiyorum. Çünkü dizilerin hepsi birbirinin aysını ve değişik bir şey yok. Zengin kız, fakir oğlan gibi aynı şeyleri yayınlıyorlar. Günümüzde genellikle belgesel veya haber programlarını takip ediyorum. 

İZLEMEYİN

Nermin NAMLI: Eskiden daha romantik, samimi ve duygusal diziler vardı. Çocuklarımızla birlikte izleyebiliyorduk.  Fakat yeni diziler gençlerimizi ve toplumumuzu bozma amaçlı yapılmış. Bu nedenle gençlerimize önermiyorum

ALGI OPERASYONU 

Salim DOĞANAY: Diziler toplumumuzu gerçek gündeminden uzaklaştırmak için katkı sağlıyor olabilir. Türkiye'nin ve toplumun gidişatı düşünülmesin isteniliyor da olabilir. Bana göre algı operasyonlarını değiştirmeye yönelik bir uygulama. 

BU ÜLKEDE ŞAŞIRTIYOR

Kutlay AKKAYA: Eskiden böyle değildi, sistem kapalıydı. Şimdi ki diziler çok kötü. Aile yapısını olumsuz etkiliyor ve çok açık, serbest diziler çekiliyor. Müslüman ülkede bu durumların olması beni şaşırtıyor. 

Hande ONAT,  Uğur ATICI 


 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11