banner1365

banner1345

Samsunlulara Hayati Tekin’i sorduk

banner1357

İYİ Parti ile CHP arasında yapılan Millet İttifakı neticesinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen eski CHP Milletvekili Hayati Tekin’in adaylığını Samsunlulara sorduk

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 06.02.2019, 14:02 06.02.2019, 14:19
banner1353

Millet İttifakı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin belirlendi. Eski CHP Samsun Milletvekili olan ve geçmişinde belediye başkanlıkları tecrübesi bulunan Hayati Tekin’in adaylığıyla ilgili Samsunlular neler düşünüyor? Samsun Medya Grubu ekipleri sokağın nabzını tutarak vatandaşların görüşlerini aldı. Vatandaşların bir kısmı tecrübesiyle başkanlık için en ideal ismi olduğunu söylerken, bazı vatandaşlar da Erhan Usta ve Mustafa Demir’in karşısında şansının zor olduğunu belirtti. 

İşte Samsunluların Hayati Tekin’in adaylığıyla ilgili görüşleri şu şekilde:

TEKİN İYİ BİR TERCİH
Erdem KÖKTEN: Cumhur İttifakı çok iyi bir tercihte bulunmuş. Hayati Tekin’in kazanacağına eminim çünkü vatandaş artık bir yenilik istiyor.  Tekin olmazsa bile iktidarın dışında bir partinin kazanacağından çok eminim. 

TECRÜBELİ BİR İSİM
Fahri ÇAMUR: Hayati tekin fevkalade bir insan kendisini çok iyi tanırım. 2-3 dönem belediye başkanlığı yaptı ondan öncede belediyede mimardı. Her yönden tercihimiz ondan yana olacaktır kendisi bu işi hakkıyla yerine getireceğinden eminim. 

PEK ŞANS VERMİYORUM
Zeki DEMİR: Hayati Tekin daha önce belediye başkanlığı yaptı ama ben Samsun için uygun görmüyorum. Ben pek şans vermiyorum. Bence başarılı olmaz. Erhan beyin daha başarılı olacağını düşünüyorum çünkü kendisi bürokrasiden geldiği için onun daha bir avantajı var. 

AK PARTİ’NİN YANINDA ŞANSI YOK
Kemal YILDIRIM: Hayati Tekin iyi bir insandır ama seçimi alamaz. Samsun’u pekiyi tanımıyor AK Parti’nin yanında şansının olmayacağını düşünüyorum bu yüzden alamaz. 

OYUM USTA’YA
Leman SARIOĞLU: Ben Erhan Usta’yı düşünüyorum ona oy vereceğim İçim diğer aday ve partilere çok önemsemiyorum açıkçası. Erhan beyin bu noktada daha başarılı olacağını düşünüyorum.

İYİ OLAN KAZANACAK
Fatih MADEN: Hayırlısı olsun milletin gönlünde kim varsa o kazanacaktır. Bu bir yarış iyi olan kazanacaktır. Önemli olan bu noktada millete iyi gelmesi. 

USTA’NIN KARŞISINA ÇIKMAYACAKTI
Recep ERDOĞAN : Bence Erhan Usta’nın karşısına aday çıkmayacaktı. Erhan Usta Samsun’un öz çocuğu Hayati de öyle tamam ama şuanda iki tane Samsun’un öz çocuğunu birbirleriyle yarıştırıyorlar. Birilerinin ekmeğine yağ sürüyorlar şuanda. 

BAŞARILI OLACAKTIR
İsmail AKIN: Hayati Tekin’in başarılı olacağından eminim. Bu yüzden oyumu ona vereceğim. Biraz değişikliğe gidilmesi gerektiğini düşünüyorum bu yüzden oyumu Hayati Tekin’den yana olacağım. 

MARİFETLERİ BELLİ
Adnan TESTİM: Ben CHP’liyim oyumu Hayati bey’den yana kullanacağım. Onun marifetleri Tekkeköy’den zaten belli. Bu yüzden oyumu ona vereceğim kendisinin de başarılı olacağından eminim. 

OYUM ONDAN YANA
Yılmaz PAKKAVAK: Çok iyi değerlendiriyorum. İnşallah onun büyükşehir belediye başkanlığınıda göreceğiz yaptığı işler ve çalışmaları çok iyi kendisini de çok seviyoruz oyum ondan yanadır. 

YİNE AYNISINI YAPAR
Remzi YILMAZ: O eski tecrübeli bir belediye başkanı devlet yardımı olmadan bile o her şekilde bulur parasını Kutlukent’te büyük yatırımları oldu. Başa gelse yine aynısını yapar. 

ŞANSLARI EŞİT
Hakkı ALBAYRAK: Çok yerinde bir uygulama. Şanslar eşit fakat Hayati Tekin’in bazı avantajları var eğer Tekkeköy’de belediye başkanlığında onu destekleyen gruplar aynı şekilde burada da desteklerse büyük farkla alır. 


Hande ONAT – Mustafa TOGUR – Esra SALMAN

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:49
Öğle 12:24
İkindi 15:20
Akşam 17:49
Yatsı 19:09