banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlulara göre, ideal evlilik yaşı

banner1357

Samsunlulara göre, çiftlerin evlilikleri için ideal yaş 25-30 arası...

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.06.2019, 22:30 03.06.2019, 15:16
banner1353

Samsun Medya Grubu ekibi olarak Samsunlulara, "Sizce ideal evlilik yaşı kaçtır?" diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar:

DAHA İYİ BAKARLAR
Recep ALBAYRAK: Kadının en az 20, erkeğin de 25 yaşında olması gerekiyor. Çünkü evliliğin ne olduğunu bilmeleri gerekiyor.En azından bilirlerse kendilerine ve evine  daha iyi bakacaklarını düşünüyorum. 

KADININ 20 ERKEĞİN 25 YAŞ ÜSTÜ OLMALI
Necip ALBAYRAK:Evliliğin ne olduğunu tam anlamıyla anlamaları için kadının en az 20 erkeğinde  25 ve üstü olmalıdır. En azından hayatta ne olup bittiğini anlayacak yaşta olmaları evliliklerini de etkiler o yüzden ideal olarak bu yaşları görüyorum.

ANCAK AKILLARI ERİR 
Nevzat ALKIR: Kadının evlilik yaşı 20 erkeğinde 25 olduğunu düşünüyorum. Çünkü anca akıllarının o yaşlarda evliliğe ereceğini düşünüyorum. Şuan 15 yaşında evlenen biri ne bilir evliliğin ne olduğunu o yüzden 20 yaşın altında evliliklerin olmaması gerekiyor.

EVLİLİĞİ HAVADAN GÖRÜYORLAR
Hamide ALTUNDİKEN: Erkek ile kadının da ideal bir evlilik sürdürebilmeleri için 30 yaşında olmaları gerekiyor. Çünkü olgun olmaları lazım genç oldukları zaman anlaşamıyorlar evliliği daha havadan görüyorlar onun için ikisinin de olgun olması gerekitiğini düşünüyorum.

AŞKIN HESABI YAPILMAZ
Ahmet ASLAN: Evlilik için bir yaş sınırı konulmaması gerekiyor bu durum aşka bağlı. Eğer 26 yaşında bir erkekse 24 yaşında bir kadınla evlenmesi uygun olabilir. Ama aşkın hesabı yapılmaz Aşkı sayısal bir özellikle izah  edebileceğimiz düşünmüyorum.

KEDİLERİ NE ZAMAN MUSAİTSE 
Ali Osman HASOĞLU: Artık ekonomik şatların değişmesiyle beraber gençler kendileri hazırlıklarını yapıyorlar. Yani  kendilerinin müsait olmalarına bağlı oluyor. O yüzden eskisi gibi erken yaşta evlilik olmuyor. Ama benim için kadın ve erkekte ideal evlilik yaşı 20- 25 yaş arası  olmalıdır diye düşünüyorum.

BELİRLİ BİR YAŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM
Birkan SEMİZ:İnsanlar gayri ihtiyaçlarını karşılayacak durumda ise evlenmenin yaşı olduğunu düşünmüyorum. Yani insanın kendini hazır etmesine bağlıdır kimsi 30 yaşında olur kimisi vardır askerden hemen sonrada evliliği düşünür.Zaten İslamiyet de çocuklarınız ne zaman evlenmeye ihtiyaç duyuyorsa o zaman evlendirin diyorlar. O yüzden belirli bir yaş olduğunu düşünmüyorum.

HER YAŞ İDEALDİR
Ayhan ORHUN:Evlilik için her yaş idealdir belirli bir yaş sınırlı olmamalıdır. Çünkü her insan farklıdır herkes göre bu değişkenlik gösterir.  Çocukluğu aştıktan sonra her yaş  evliliğe idealdir belirli bir yaş koymak bana göre mantıklı değil .

MUTLU VE İYİ SÜRÜYOR
Ayşe GÜLER:Kadında ideal evlilik yaşı 17-18 erkekte ise 20 ve üstü olmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü bu yaşta yapılan evliliklerin daha mutlu ve iyi sürdüğünü görüyorum.Onun içinde ideal bu yaşlar olduğunu düşünüyorum.

MUTLULUK  VE AŞKI GÖREBİLİYORUZ
Havva KOÇ: En güzel evlilikler kadının 25 erkeğinde de 30 olduğu yaşlardır. Çünkü 16-17 yaşında yapılan evliliklerin hiç biri mutlu olmuyor. Erkeğin gözü hep dışarıda olmaya başlıyor Ama 30 yaşında ki bir erkek yeterince olgunlaşmış oluyor.Bu yaşlarda olan evliliklerde mutluluk aşk hepsini görebiliyoruz.

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:43
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:12
Yatsı 18:39