banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunlular yereldeki ittifaklara karşı

Samsun Medya Grubu ekipleri, yerel seçimler öncesinde partilerin ittifak arayışlarıyla ilgili Samsunluların görüşlerini aldı. Bakın Samsunlular ittifaklara karşı neler söyledi?

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.11.2018, 08:42 28.11.2018, 10:02
banner1343


Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV ekipleri vatandaşlara, "Partilerin 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim öncesinde kurmaya çalıştıkları ittifaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sordu. Samsunlular yerelde ittifaka olumlu bakmadıklarını partilerin kurulacak ittifaklarla oy kaybedeklerini söyledi.

İşte Samsunluların yorumları şu şekilde:
 
OY VERMEM 
Necahattin GEMİCİOĞLU: Herkes kendini korumayı düşünüyor. Herkes kendi gideceği yeri biliyor. 10 kerede ittifak yapsalar kızıyorsa adam ittifaka da zıt olur. Benim patimin adamı bana sormadan ittifak yaparsa ben ona oy vermem. Biri yapınca diğeri de yapmaya başlıyor.   

GÜVEN YOK 
Gizem YILDIZ : Bu konuda pek fazla bir şey söyleyemiyorum. Durum ortada. Herkes AK Parti'den yana söylediklerini de yapıyor.  Başta AK Parti olduğu için CHP de İYİ Parti de kendine güvenemiyor. Bu yüzden böyle bir arayış içine girmiş olabilirler.

OLUMLU BULMUYORUM 
Zihni AY : Herkes kendi içinde kendi değerlendirmesini yapıyor. Onlarda kendi aralarında değerlendirmelerini yapmışlar demek ki biz de duymuş olduk. Yaptıkları ittifakı olumlu bulmuyorum. İki parti de verdiği sözlerin icraatlarını yerine getiren bir parti değillerdi zaten. Bir araya gelirlerse de pek bir icraatlar da, olmaz diye düşünüyorum. 

OY KAYBEDİLİYOR 
Hüseyin DAĞCI: Başka parti olmadığı için AK Parti'ye yükleniyor millet.  Her konuşan partici PKK'yı destekliyormuş gibi konuştukları için oy kaybediyorlar. Bu sıralar herkes herkesle ittifak kurma peşinde ama kimsenin milleti vatanı ekonomik krizi düşündüğü yok.  Kendi içlerinde milletle dalga geçer gibi eğleniyorlar. 

CESARETLERİ YOK 
Hasan SURAL: Demek ki hiç birine kendine güvenemiyor bana bu mesajı vermiş oldular. Demek ki kendi başlarına meydana çıkacak cesaretleri yok. Tüm partiler vasıflarını kaybetmiş durumda. Hiç birinde verdikleri sözler ve icraatları kalmadı. Hiçbiri ilk günkü gibi değil.  Kendine güvenen adam tek başına partisinde sözünde dimdik durur. 

ÜLKE İKİYE BÖLÜNDÜ 
Ali KILIÇ: İzlenim gördüğüm kadarıyla öyle olması gerekiyor. Ülke ikiye bölünmüş durumda. Bir taraftan ülkeyi yıkmayı çalışanlar, diğer taraftan ülkeyi yıkmayı çalışanları önlemekle uğraşanlar varken,  bu durum da  birlik ve beraberlik olması gerekiyor diye düşünüyorum. 

OLUMLU BAKIYORUM 
Ramazan YÜKSEL:  Ben ittifaklara olumlu bakıyorum. Bence her parti kendisine göre haklı. Bana göre herkes anlaştığı partiyle ittifak kurmuş olsa bu bizim açımızdan daha iyi olur diye düşünüyorum.  Halkın derinlerine inip bir arada yürütmeye çalışsınlar birazda böyle deneyelim.  

DURUM KÖTÜ 
Hasan Ali CEYLAN: Ben kötü değerlendiriyorum. Ülkenin durumu zaten hiç iyi değilken böyle işlere girmiş olmaları sağlıklı bir karar değil.  Milletçe zor bir durum ve dönemden geçerken , parti büyüklerinin bizimle ilgili olmaları lazım. Daha sonra kim kiminle ittifak yapmak istiyorsa yapabilir. 

AMERİKAN SİSTEMİ 
Aydın MERİÇ: Amerikan sistemine göre ikili parti sistemine dönüyoruz. İlk başta her şey zor ve karmaşık gelebilir bizim için. Ama daha sonra buna bir çözüm getirebiliriz. Herkes kendi doğrultusunda kendi doğrusunu aramaya çalışıyor. Tabi bu durumda her şey halkta bitiyor. Bize kendilerini ispatlayabilirle ne ala. 

KRİZ VAR 
Nuri ÖZTÜRK: Hiç bir şey yok boşa ittifak arıyorlar. Çiftçi öldü. Esnaf hep bitti zaten. Gündeme kim kiminle gelirse gelsin biz bu durumdayken kimse bir şey yapamaz. Etraf zamlarlar krizlerle doluyken ittifak işleriyle halkı doyuramazlar. 

Röportaj : Emre ÖNCEL - Mustafa TOGUR  

Yorumlar (0)
22°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58