banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunlular, yatırım ve istihdam istiyor

Samsun Canlı Haber TV ekibi, mikrofonlarını Samsunlulara uzatarak, ‘Belediye başkanı olsaydınız, Samsun için neler yapardınız?’ sorusuna yanıt aradı. Vatandaşlar en çok yatırım ve istihdam istediklerini dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 22.03.2019, 09:36 22.03.2019, 09:38
Samsunlular, yatırım ve istihdam istiyor
banner1343

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi, sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri için mikrofonlarını İlkadım'da yaşayan vatandaşlara uzatan ekibimiz, ‘Belediye başkanı olsaydınız,  Samsun için neler yapardınız?’ diye sordu.

İşte aldığımız yanıtlar:

İŞ ADAMLARINI SAMSUN'A ÇEKERDİM
Abdullah MERİÇ: İş adamlarını Samsun'a çekmek için çaba sarf ederdim. Şu anda Samsun, gayet güzel bir şehir diyebilirim. Fakat istihdamın arttırılması gerekiyor. Türkiye'yi ve yurtdışını sürekli gezerek, iş adamlarını buraya çekmek için teşvikler yapardım. Böylece fabrikalarımız çoğalır, iş imkanımız artar. 

TARIM VE HAYCANCILIĞA DESTEK VERİRDİM 
İdris KARAÇUHA: Samsun'un kalkınması için tarımsal ürünleri hayata geçirmemiz gerekiyor. O yüzden arazileri iyi değerlendirirdim. Bölgemizin ekonomisinin kalkınması için ticarette çaba sarf ederdim. Bizim potansiyelimiz var. Türkiye'nin en verimli ovası burada. Taş eksek biter ama değerlendirilmiyor. Tarım ve hayvancılığa destek verirdim.

SAMSUN'UN HİÇBİR SORUNU YOK
Ayşe PALA: Bana göre Samsun'un hiçbir sorunu yok. Ben sorun göremiyorum. Kavga yok, gürültü yok ve herkes gayet mutlu. O  yüzden yapılacak çok bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Samsun gayet yaşanabilir, güzel bir şehir. Yine de her yerin çiçek bahçesi olması için çabalardım diye düşünüyorum. 

İLK ÖNCE TRAFİĞİ DÜZENLERDİM
Zeki MUTLU: İlk önce trafiği düzenlerdim. Sonra kentsel dönüşüm, yollar ve parklar üzerinde projeler geliştirirdim. Samsunumuzun güzelleşmesi için birçok proje uygulardım. Sosyal faaliyet alanları, insanların kolay ulaşabilecekleri pazar yerleri ve ailece gidebilecekleri nezih mekanlar yapmayı isterdim. 

ÇİFTLİK CADDESİ'Nİ TRAFİĞE AÇARDIM 
Ahmet SARAL: Düzgün ve dürüst bir yönetim yapardım ve her konuda sadece Samsun'u düşünürdüm. Sonrasında başta trafik olmak üzere bir düzenleme yapardım. Çiftlik Caddesi'ni trafiğe açar, ticaret odaklı projeler hazırlardım.  

İŞ İMKANI SAĞLARDIM 
Ayhan SARAL: İnsanlara iş imkanı sağlardım. Özellikle gençlerimiz için istihdam çok daha önemli. Ayrıca her mahalleye mutlaka yeşil alanlar yapardım ki betonlarda oturulmasın diye. Kadınlarımızın çocuklarını kreşlere bırakıp içi rahat bir şekilde işine gidebileceği projeler hazırlardım. 

SAĞLIK YÖNÜNDE DÜZENLEMELER 
Gazi GÜRSOY: Öğrencilerin koşullarını iyileştirir, istihdamı arttırmak için gayret ederdim. Aynı zamanda Samsun'un sağlık yönünde düzenlemeler yapardım diye düşünüyorum. Çünkü hastaneler aşırı bir özelleşmeye gitti. Bütçesi yetmeyen, ihtiyaç sahibi insanlar bazı imkansızlıklar sebebiyle hizmetten yararlanamıyor. Mutlaka bu imkanları genişletirdim. 

KÖYLÜYE TAM DESTEK 
Seçkin  KARADUMAN: Ekonomik sıkıntılar sebebiyle halkımızın ucuzluğa ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bu yönde çalışmalar yapardım. Sonrasında köylü olmadan, şehirli olunmaz. Köylüye tam destek verirdim. Tüm ihtiyaçlarını ucuzlaştırırdım. Sonrasında istihdamı sağlamak için ne gerekiyorsa onu yapardım. Birçok vatandaşımız ve özellikle gençlerimizin iş sorununun çözülmesi gerekiyor. 

NE GEREKİYORSA YAPILDI 
Burhan YILMAZ: Zaten yapılması gereken ne varsa yapıldı. Çok güzel sahilimiz, yollarımız ve parklarımız var. Yine de ben belediye başkanı olsaydım eğitime çok önem verirdim. Çocukların sık kitap okuyacağı toplu etkinlikler düzenlerdim. Sonrasında içme suyu ve kanalizasyonun her gün kontrolünü yapardım diye düşünüyorum. 

TİCARETİ CANLANDIRACAK PROJELER
Ahmet CANDAN: İlk önce Çiftlik Caddesi'ni kesinlikle trafiğe açmazdım. Çünkü açık olduğunda serseriler burada eşimize, çocuğumuza rahat vermiyordu. Biz bu rahatsızlıkları yaşadık. Ticaretin canlanması için caddenin trafiğe açılmasına gerek yok. Onun yerine başka projeler düşünürdüm. 

SİGARA İZMARİTİNE CEZA VERİRDİM 
Muharrem ÜNLÜ: Ben sokakların temiz olması için çabalardım. Mesela sigara izmaritlerini yerlere atanlara ceza verirdim. En azından 5 lira ceza kesilse sokaklarda sigara izmaritleri olmaz. Sonrasında Samsun'un yeşil alanlarını çoğaltmak için projeler geliştirirdim. 

Hande ONAT, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
21°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58