banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlular uygulamadan memnun

banner1357

Türkiye’de ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla hayata geçirilen trafik uygulamasını Samsunlular memnuniyetle karşıladı. Uygulama sonucu kazaların önüne geçileceğini düşünen vatandaşlar, yayaların ve sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini belirtti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 10.02.2019, 10:25 10.02.2019, 11:26
Samsunlular uygulamadan memnun
banner1353
banner1375

2019 yılının İçişleri Bakanlığı tarafından, ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilmesiyle ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da başlatılan uygulama  ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla hayata geçirildi. Yaya öncelikli uygulamanın trafikte başarılı olunması halinde kaza oranlarının Avrupa Birliği seviyesinin altına inmesi bekleniyor. 

KURALLARA UYMAYA DAVET ETTİ
Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri vatandaşların uygulama hakkında görüşlerini aldı. Samsunlu vatandaşlar kararı memnuniyetle karşılarken yayaları ve sürücüleri kurallara uygun olmaya davet etti. 

İşte Samsunluların uygulamayla ilgili görüşleri şu şekilde:

Adnan TAŞ: Hayata geçirilen uygulamadan oldukça memnunuz. Tabi trafikte her şeyin karşılıklı olduğuna inanıyorum. Sürücüler kadar biz yayalarda dikkatli olmalı ve kurallara uymalıyız.

Kemal ERGÖR: Uygulamanın ülkemize ve Samsun’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ancak bu uygulama suistimal edilmemeli. Yayalarda kontrollerini yapmadan yola atlamamalılar.

Yusuf BAŞTÜRK: Beni çok memnun eden bir uygulama oldu. Şuanda da Samsun’da gayet güzel işliyor. Kullandığım yaya geçitlerinde araçların önceliklerini yayalara vermesi beni çok mutlu etti. Umarım bu uygulamayla üzücü olayların önüne geçebiliriz.

Nuri YAYLA: Bende bir sürücü olmama rağmen arabam olmadığında yaya oluyorum. Dolayısıyla empati kurarak yayaların bu hakları işgal etmenin çok yanlış olduğu kanaatindeyim. Karşılıklı saygı ve hoşgörüyle bu uygulamanın Samsun’da başarılı olacağını düşünüyorum.

Mustafa ÖZKAR: Verilen cezaların bu uygulama kapsamında oldukça caydırıcı olacağını düşünüyorum. Böylelikle istenmeyen olayların önüne geçilebilir. Maalesef bizim vatandaşımız yasakları çiğnemeyi seviyor. Ama verilecek cezalar bu durumların önüne geçmek için gayet yerinde olacak. 


 
Haber:Mustafa TOGUR – Uğur ATICI

Yorumlar (0)