Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunlular trafiğe çözüm istiyor

Samsun'da il genelinde yaşanan trafik sorunuyla ilgili vatandaşlar yeni yolların oluşturulmasını isterken kimi vatandaşta yeni binalara otopark yapılması zorunluluğunun getirilmesiyle sorunun ortadan kalacağını savundu

Samsunlular trafiğe çözüm istiyor

Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV olarak,  vatandaşlara, “Samsun'da trafik sorunu var mı, varsa da ne gibi önlemler alınmalı?” diye sorduk.  Samsunlular, kentte sorunun giderek büyüdüğünü ifade ederek, yeni düzenlemeler getirilmesini istedi.

İşte Samsunluların trafik yorumu: 

OTOPARKLAR YAPILMALI
Ahmet TANRIKULU: Ben sorunun yarı yarıya olduğunu düşünüyorum. İyi olan kısımlarda var kötü olan kısımları da var.  Her şeyden önce Samsun'da otopark sorunu var. Bu sorunda bir hayli önem teşkil ediyor. Daha öncelerinde yapılan inşaatlar oldukça özensiz  ve plansız yapılmış.  Şimdilerde kentsel dönüşüm projelerinden bahsediliyor. bu program uygulandığında da otopark sorununun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

TRAFİK SORUNU İYİCE BELLİ OLUYOR
Habib ÇİÇEK: Samsun'un trafiği ortada görünüyor açıkçası. Önceden dar sokaklar, otopark alanlarının olmadığı binalar yapılmış. şehre bakıldığında büyük caddeler de yok. Haliyle şehir de baya kötü görünüyor.  Açıkçası nasıl düzeltilebilir bu sorun bilmiyorum. Hayalde bile çözüm üretmek de sıkıntılı görünüyor.Ama bir şekilde bilirkişilerin bir takım çalışmalar yürüterek çözüm bulması gerektiği kanaatindeyim. 

BERBAT HALDE
Abdulkadir AYDIN: Şehrimizde trafik gerçekten berbat bir durumda. Bir an önce çözüm üretilmesi gerek öncelikli bir konu ne tarafından bakarsanız bakın. Sürekli araç kullanan biri olarak sabah ve akşam saatlerinde oldukça zorlanıyorum. Yorucu olması bir yana insanı stres kaplıyor. Mesele dolmuş ve servis hatlarının bir düzenlemeye sokulup daha sonra yeni yol arayışlarına girilmesi gerekir. 

OKUL SAATLERİ DEĞİŞMELİ
Kenan KARACA: Samsun'da özellikle akşam saatlerinde oldukça sıkışık oluyor. Özellikle Kirazlık dediğimiz yerde her gün bir saat gecikmeli ulaşıyorum ulaşmak istediğim yere.  Önlem olarak da okul ve sanayi giriş saatlerinde bir düzenleme getirilmesi gerekir. Eğer bir düzenleme getirilirse servislerle beraber sıkışıklık olmaz. Böylece kavgalar ve kazalar da yaşanmamış olur. 

YENİ YOL VE ÜST GEÇİTLER YAPILSIN 
Recep ÇEVİK: Şehirde oldukça fazla bir trafik akış yoğunluğu var. Biz sürücüler olarak bir hayli zorlanıyoruz. Kavşaklarda yoğunluğun artması da haliyle kazaya sebebiyet veriyor.  Yani  trafik akışını daha rahat sağlamak için ya görevlilerin daha sık çalışıp yoğun  olan saatlerde destek olmaları gerekmekte ya da şehrimize yeni yollar, otoparklar ve üstgeçitler yapılmalıdır. 

GÜNDEN GÜNE ARTIYOR
Halim ÖZTÜRK: Samsun'da trafik sorunu oldukça fazla.  Bu sorunun çözümü için de yeni yol açılabilir çevre yolunun üst tarafından diye düşünüyorum. Böylece bu sıkışıklık  biraz daha aza indirgenmiş olur. Çünkü şehrin trafiği günden güne artıyor. Bu artış da çeşitli sıkıntılara sebebiyet veriyor. Faciaya dönmeden de erkenden önlem alınmış olur. 

SORUN ARTTI
Selim DEDE: Samsun'da özellikle İlkadım ve Atakum  İlçeleri'nde park sorunuyla beraber trafik sorunu da iyice baş göstermiş durumda.  Yeni yollar açılmasını talep edecek ama belirli rotasyonlarda zaten yol var. Yeni bir yolun yapılması da şimdilerde olanaksız gibi duruyor.  İlkadım da planlar düzensiz yapılmasaydı bu sıkıntı şimdilerde bu kadar belirgin olmazdı.

OTOPARK ZORUNLULUĞU GETİRİLSİN
İbrahim ÖNAL: Samsun'un genelinde trafik sorunu iyice artmış durumda. Zamanında yapılan  binalar da otopark yok. Ücretsiz otopark alanları yok. Çözümü zor gibi duruyor. Binaların da hepsinin yıkılmayacağına göre sıkıntı kat be kat aratacak gibi görünüyor.  Ya yeni düzenleme yapılarak yeni yollar yapılacak ya da binalara otopark yapılması zorunluluğu getirilecek.

ÇOK ARAÇ VAR
Nurten BALCI: Trafik sorunu almış başını gidiyor. Bu kadar araba ne yapıyor bu yollarda anlamıyorum.  Yaya yollarını kullanırken bile zorluk çekiyor korkuyoruz. Hem araç sayısı fazla hem de kontrolsüz sürücülerin sayısı fazla. Bu da büyük bir sorun.

KAZALAR GÜNDEN GÜNE ARTIYOR
Aziz YILMAZ: Aslında hiç bir şehirde trafik sorunu olmaz da ehliyetlerin ve araçların çoğalmasından dolayı bir yoğunluk yaşanıyor. Özellikle yeni araç almak isteyenlerin heyecanından dolayı hem trafik yoğunluğu artıyor hem de kazalar gün geçtikçe önümüze çıkıyor. Dolayısıyla araç sayıları için bir düzenleme ya da  yeni yol arayışlarına gitmesi gerekir diye düşünüyorum.
 
Dilber BAHADIR-Uğur ATICI 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300