banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunlular tatilden dertli

Bahar aylarını yaşadığımız şu günlerde yaz ayları için tatil planları yapılmaya başlandı bile. Samsunlular ise genel anlamda tatile çıkamamaktan dert yanıyor

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 31.03.2019, 15:49 31.03.2019, 17:41
Samsunlular tatilden dertli

Tatil herkesin ihtiyacı. Peki Türkiye'de nüfusun sadece yüzde 16'sının seyahate ya da tatile çıkabildiğini biliyor muydunuz? Çıkanlar da zaten yurtdışına, tatil beldesine, otele değil; ailesinin, akrabasının ya da arkadaşının yanına gidiyor. Yazlığı olanlar da kendi konutlarını tercih ediyor. Tercihi otel olanların oranı yüzde 10’larda kalıyor. 

Bu veriler ışığında biz de Samsun Canlı Haber TV olarak, Samsunlu vatandaşlara tatile çıkıp çıkamadıklarını sorduk. İşte yanıtlar:

TATİLE GEÇEN YIL ÇIKTIM
Bedir DEMİREL: En son tatile geçen yıl çıktım. Alanya'ya gittim. Her sene tatil yapamıyoruz. Bunun sebebi maddi imkansızlıklar. Bu yüzden her zaman tatile gidemiyorum.

MEMLEKETİMİ SEVİYORUM
Perihan ÇETİNKAYA: Her sene tatile çıkmıyorum. Çünkü memleketimi seviyorum. Yaz ayında denize gidiyoruz, geziyoruz. Samsun'u sevdiğim için tatile çıkma gereği duymuyorum. 

ÇANAKKALE İYİ OLUR
Harun ARSLANOĞLU: Hiçbir zaman tatile çıkmadım. Ama 2-3 hafta içinde çıkabilirim. Çalıştığım için dışarı çıkmaya fırsatım olmadı. Çanakkale veya Konya'ya gitmeyi düşünüyorum. 

GEREK DUYMUYORUM
Abdulkadir ULUDAĞ: Antalya'da yaşadığım için tatile çıkmama gerek yok. İl dışında tatil yapacak olsam Fethiye'ye gitmek isterdim.

YAPTIĞIM İŞ ENGEL 
Kadir AKYAZI: Malesef tatile çıkamıyorum. Yaptığım iş buna engel oluyor ama işim sayesinde sürekli il dışına  çıkıp seyahat edebiliyorum. 

EN SON 10 YIL ÖNCE ÇIKTIM
Cihat YILDIRIM: Ekonomik nedenlerden dolayı tatile çıkamıyorum. En son tatile 10 sene önce çıktım.

PARA OLMADAN ÇIKILMIYOR
Musa AY: Çalışıyorum, bu sebeple tatile çıkamıyorum. Bunun yanında sebep olarak maddiyatta var tabi. Para olmadan tatile çıkamazsınız. En son tatile 2010 yılında çıktım.

TATİLE ÇIKAMIYORUZ
Nevim KOZ: Ekonomik durumlardan dolayı tatile çıkamıyoruz. Yaz aylarında Trabzon'a gidiyoruz. Bunun sebebi işimiz olması. 

2 YILDA BİR YAPIYORUM
Mehmet Ali SOYLU: 2 yılda bir çıkabiliyorum. İlk yıl çıkamıyoruz, seneye buna göre plan yapıyoruz. En son 2 sene önce tatile çıktım.
 
MADDİYAT ENGEL OLUYOR
Fatma KALKAN: Çalışırsam tatile çıkabilirim. En son geçtiğimiz yaz İstanbul'a gittim. Tek sorun ekonomik değil ama engeller arasında maddiyatta var. 

EN SON 1990'DA TATİLE ÇIKTIM
Türkan ATEŞ: Eşim rahatsız ve emekliyiz. Bu sebeple tatile çıkamıyoruz. Maddiyatta buna engel ama eşim rahatsız olduğu için tatile çıkamıyoruz. En son tatile 1990'da çıktım. Bu yıldan beri eşim hasta.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12