banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsunlular Ramazan'a hazır mı?

banner1357

Bolluk, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan’a sayılı günler kala, iftar ve sahurda besleyici, doyurucu ve lezzetli sofralar kurmak için alışveriş telaşı başladı. Peki Samsunlularda Ramazan ayı hazırlıkları ne durumda. Samsun Canlı Haber TV ekibi hazırlıklarla ilgili vatandaşların görüşlerini aldı. 

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 30.04.2019, 09:16 30.04.2019, 09:49
banner1353
banner1375

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte hem vatandaşları hem de esnafı heyecan sardı. Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri, Ramazan hazırlıkları ile ilgili olarak vatandaşlara, "Ramazan hazırlıklarınız ne durumda, alışveriş yaptınız mı ?" diye sordu.  Bazı vatandaşlar hazırlıklara başladıklarını ifade ederken, bazıları ise ekonomik olarak zorluk çektiklerini ifade etti.
İşte Samsunluların yorumu: 

YARISINI YAPABİLDİK 
Cemile ALTUNTAŞ:  Ramazan alışverişin ancak yarısını yapabildik. Çünkü bütçe yetersiz olduğu ve her şeye zam geldiği için ihtiyaçlarımızın 3’te 1'ini alabiliyoruz. Bizce Ramazan ayının vazgeçilmez tadı ise hurma. Hurma yemeden iftar ve sahurdan tat alamıyorum.

LAZIM OLDUKÇA ALACAĞIM
Şengül UTKAN: Henüz Ramazan alışverişi yapmadım. Zaten lazım oldukça almayı düşünüyorum, toptan bir şekilde alışverişi yapmayacağım. Çünkü elimize geçen para direkt genel ihtiyaçlarımıza gidiyor. Bu yüzden Ramazan ayına özel bir alışveriş yapmadım. 

GEÇİMİMİZİ ZOR SAĞLIYORUZ
Esma OFLAZ: Ramazan için henüz alışveriş yapmadım. Nedeni ise alışverişe ayırabilecek bir bütçemiz yok. Bütçemiz ancak kendimize yetiyor. Artık rızkımız ne ise soframıza ne koyabiliyorsak onu yiyeceğiz. 

ÖNEMLİ OLAN SAĞLIK
Fatma KORKMAZ: Ramazan için ufak tefek alışveriş yaptım. Tabi bu dönemde soğanı bile tek alırken gönlümüzce bir alışveriş yapmamız pek de mümkün değil. Allah bugünlerimizi yine de aratmasın. Sofra da ne olduğu önemli değil, önemli olan sağlık. 

MAALESEF HAYIR
Nebahat YILMAZ: Bütçemiz dar olduğu için alışveriş yapmadım. Emekli maaşımla ancak kendi ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum.  Bizler Ramazan ayında soframız da fazla bir lezzet düşünemiyoruz. Maalesef alamadığım için hazırlanamadım. 

ZAMLAR ZORLUYOR
ŞİMA ÇETİNKAYA: Bu hafta içinde alışverişimizi yapmayı düşünüyoruz. Alışveriş için lazım olacağı kadar bir bütçe ayırdık. Bu bütçe tabi ki yerine göre değişebiliyor. Ramazan ayında soframızın vazgeçilmezi tabi ki de salata ama yeşilliklere zam geldiği için bizlerin bütçesini zorlayacağını düşünüyorum. 

EN KISA ZAMANDA 
OSMAN ÖNDER: Henüz alışveriş yapmadım. Bu alışveriş için bütçemi ayırdım en kısa zamanda alışverişimi yapmayı düşünüyorum. Ayrıca Ramazan ayında soframızda olmazsa olmaz diyebileceğim birçok şey var ama özellikle kahvaltılık türlerini tercih ediyorum. Çünkü yoğun bir günün ardından sağlığımız için hafif yiyecekler tüketmemiz gerektiğini düşünüyorum. O yüzden alışverişimde bu ağırlıkta olacaktır. 

EN KISA ZAMANDA 
NURHAN KÖSE: Kısa zamanda alışveriş yapmayı düşünüyoruz. Yapacak olacağımız alışveriş için belirli bir bütçe ayırmadım. İnşallah Ramazan gelene kadar eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. İnşallah bu ayı kazasız belasız geçiririz.

HAZIRLANIYORUZ
HÜSEYİN YAVUZ: Ramazan alışverişi için erken olduğunu düşünüyorum. Zamanı gelince inşallah eksiklerimizi tamamlayacağız. Ramazan ayında her şey çok güzel ve Allah bizlere her şeyin en güzelini bağışlıyor. Bizlerde idrak edeceğimiz Ramazan ayına hazırlıklarımızı yapacağız. 

ÖNEMLİ OLAN BERABERLİK
NURDAN ÇETİN: Alışverişimi henüz yapmadım. En kısa zamanda yapmayı düşünüyorum. Ramazan ayının en güzel yanı ise birlik, beraberlik,  huzur ve birlikte iftar açmaktır. Bu yüzden birliğin ve beraberliğin olduğu yerde sofrada neyin olduğunun pek de önemi yok.

Ebru ÖZTÜRK,Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2020
İmsak 05:43
Güneş 07:08
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:27
Yatsı 19:47