banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunlular Mustafa Demir'den öncelikle iş ve yol istiyor

31 Mart yerel seçimlerinde büyükşehir belediye başkanlığına seçilen Mustafa Demir’den Samsunluların ilk talebi iş ve ulaşım problemlerini çözmesi...

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 04.04.2019, 09:27 04.04.2019, 12:02
banner1343

Seçimlerin tamamlanmasının ardından Samsunlulara Büyükşehirde hangi soruna öncelik verilmesini istediklerini sorduk. Samsunluların en önemli öncelikleri iş ve ulaşım sorunlarının çözüme kavuşması.

İşte o yanıtlar:

MAHALLE ARALARINA EL ATSIN
Burhanettin MARGI: Mustafa Demir'in ilk olarak mahalle aralarına girmesi gerekiyor. Mahalle aralarının yolları ve trafiği çok berbat. Aynı zamanda işsizlik problemini çözmesini isterim.

HALKLA İÇ İÇE OLMALI
Necmiye ÖZDEMİR: Her şeyden önce temizliğe öncelik vermesi gerekiyor. Halkın isteklerine göre hareket etmesi lazım. Halkın içinde, halkla iç içe olması gerekiyor.

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ÜRETİLSİN
Yılmaz AKDUMAN: İlk olarak işsizliğe çare olmalı. Bu zamanda Samsun'da iş sahasının olması, şehre çok büyük bir fayda getirir. Mustafa Demir'in bunu başaracak güçte olduğuna inanıyorum. 

TRAFİK SORUNU İLK SIRADA
Dilek RENDECİ: Mustafa Demir öncelikle köprü, baraj ve trafik sorununu çözmeli.

SADECE İŞ VERSİNLER
Ayfer KOCAMAN: Samsun'un en büyük yokluğu işsizlik. İş sahamız yok, insanlarımız hep boş. İlk olarak kendisinden sadece iş istiyoruz. İnsanlarımıza sadece iş versinler.

EN BÜYÜK SORUN TRAFİK
Sultan YILMAZ: Samsun'un yolları ve kaldırımları çok bozuk. Şehrin en büyük problemi trafik. Öncelikle bu sorunlar çözülmeli.

İŞ SAHALARI ARTMALI
Derya ATALAY: Öncelikle kendisinden iş istiyoruz. Çalışmak istiyoruz ama iş sahası olmadığı için çalışamıyoruz. Tek maaşla da geçinemiyoruz. 

BİZE SIRA GELMİYOR
Deniz BAKIR: Öncelikle iş sahası oluşturmalı. Emekliler, emekli olduğu halde çalıştıkları için bize sıra gelmiyor. 

GENÇLERE SAHİP ÇIKILSIN
Yunus ŞENAY: Mustafa Demir, gençlere iş sahası açarsa çok iyi olur. Gençler bu şehirde sıkıntı yaşıyor. Tek derdimiz işsizlik. Samsun'da iş sahası çok az. 

KIRSAL KESİM UNUTULMASIN
Ahmet ŞENER: Samsun'un her şeye ihtiyacı var. Öncelikle kırsal kesimlerin yol ve asfalt ihtiyacı var.

YOL İSTİYORUZ
Rabia CENGİZ: Ben Canik'te Derbent Mahallesi'nde oturuyorum. Mahalleme yol istiyorum. Yüzlerce merdiven çıkmak zorunda kalıyoruz ve mahallemizde herkes isyan ediyor. Engellilerimiz, yaşlılarımız var ve merdivenleri inip çıkmakta çok zorlanıyor. 

BİLİME ÖNEM VERİLMELİ
Eda YOLAYDIN: Ben bir öğretmen olarak kendisinden bir bilim okulunun açılmasını isterim. Bilime daha çok önem verilmesini ve projelerin yapılmasını istiyorum.


Merve İLHAN-Ekrem ASLAN

Yorumlar (1)
Cavit özbek 6 ay önce
Çatalçamda oturuyorum travmayı gelmesini istiyoruz
banner1311
15°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12