banner1365

banner1345

Samsunlular internette en çok ne arıyor?

banner1357

Sokağın nabzını tutan Samsun Medya Grubu, vatandaşlara "İnternette en çok ne arıyorsunuz?" diye sordu. Samsunlular, internette en çok sosyal medyayı kullanıyor.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.04.2019, 10:19 28.04.2019, 16:48 Ceylan
banner1353

Vazgeçilmezlerimiz arasında ilk sıralara yükselen internet, artık hayatımızın olmazsa olmazı haline geldi. Her gün haber sitelerini takip ediyor, sosyal paylaşım mecralarında saatlerimizi harcıyoruz. Peki, "Samsunlular internette en çok ne arıyor?" 

İşte bu sorunun yanıtı...

YENİ BİLGİLER EDİNİYORUM

Yaşar KURAN: İnternette genelde spor haberlerine bakıyorum. Öğrenmek istediğim yeni bilgilere ulaşıyorum. Ayrıca sosyal medyaya da zaman ayırıyorum. İnternetin yararının da çok olduğunu düşünüyorum. İnternet günde bir saatimi alıyor. 

SOSYAL MEDYAYA MECBURUZ

Mustafa BULUT: Genelde ilk olarak haberlere bakıyorum.  Tabi gündemdeki ekonomi veya spora gelişmelerini takip ediyoruz. Sosyal medyaya artık mecbur giriyoruz. Bana göre sosyal medya olmadan olmuyor. Zaten her türlü haberi sosyal medyadan alıyoruz.  Günümün yarısı da internette geçiyor diyebilirim.

HABERLER VE SOSYAL MEDYA

ŞendoğanTOPTAN: İnternette ne öğrenmek istiyorsam ona bakıyorum. Genelde haberlere ve sosyal medyada zaman geçiyorum. Günde toplasam 25 dakika falan internette zaman geçiriyorum.  

ZARARLI BULUYORUM 

Seyit Ahmet ÖNAL: İnternet kullanmıyorum, tercih de etmiyorum. Çünkü sanal ortamın pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. İnterneti bu nedenle zararlı buluyorum. 

BELGESEL İZLİYORUM

Nevzat KUVVET: İnternette genelde belgesel izliyorum ve sosyal medyada zaman geçiriyorum. Çalıştığımız için internete pek vakit ayıramıyorum. O yüzden günde en fazla bir saat internetle ilgilenebiliyorum. 

GÜNDEMİ TAKİP EDİYORUM

Murat ÖZÇELİK: Günde en az iki saat internette zaman geçiriyorum. Geçirdiğimi bu iki saat içinde gündemi yakından takip etmek için sosyal medyaya veya haberlere bakıyorum.

DERSLERİME YARDIMCI OLUYOR

Kerem ERBEY: Şu an üniversite sınavına hazırlandığım için üniversitelerin sitelerine bakıyorum. Ayrıca sosyal medyada da zaman geçiriyorum. Günde iki saatimi internette geçiriyorum. 

ÖDEVLERİMİ YAPIYORUM

Burak KURT: Okulda verilen ödevleri araştırmak için internette araştırma yapıyorum. Sosyal medyada da zaman geçiriyorum. İnternette yaklaşık dört saatimi harcıyorum diyebilirim.  

ALIŞVERİŞ YAPIYORUM

Esra Nur ŞINIK:  Alışveriş yapmak için kıyafet, makyaj malzemesi gibi ürünler bakıyorum. Ayrıca sosyal medya da zaman geçirmek ve film izlemek için internete bakıyorum. Vaktimin minimum günlük dört saatimi internette harcıyorum.

FİLM VE DİZİ SEYREDİYORUM

Ayşenur AKKAYA: Genellikle alışveriş yapmak için kıyafet arıyorum. Ayrıca film ve dizilere bakmak için de interneti sıklıkla kullanıyorum. Bunlar için günde en az beş saat internette  zaman geçiriyorum.

Ebru ÖZTÜRK- Hande ONAT
 

Yorumlar (0)
banner1363
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15