banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlular idam istiyor: Bunu yapanlar...

banner1357

Samsunlular, çocuklara karşı işlenen suçlarda, cezaların daha ağırlaştırılması gerektiğini ifade ederek, "Bu suçlarda idam devreye girmeli" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 05.06.2019, 12:00
banner1353

Samsunlu vatandaşlara, "Çocuklara karşı işlenen suçlarda cezaları yeterli buluyor musunuz?" diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar:

AĞIRLAŞTIRMALARI GEREKİYOR
Mehmet TELLİOĞLU:Uygulanan cezaları asla yeterli bulmuyorum.Yavaş yavaş bu cezalar ağırlaştırılmaları gerekiyor. Özellikle çocuklar ufak olmasından sebep onlara yapılan her suçda daha da ağır cezalar uygulanması lazım. O yüzden de verilen cezalar çok yetersiz buluyorum.

ADALET SİSTEMİ KOMPLE DEĞİŞMELİ
Ali BALCI:Çocuklara karşı işlenen suçlarda verilen cezaları yeterli bulmak bir kenara çok az buluyorum.Öncelikli olarak var olan adaletin komple değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Çocuklar için değil hiç bir suç da adaletli davranıldığını düşünmüyorum.Eğer yeterli olsaydı zaten insanlar işledikleri suçları tekrarlamazdı. 

İDAM EDİLMELİLER
Kemal DURMUŞ:Asla verilen cezaları yeterli bulmuyorum.Bu suçları işleyenleri direk idam etmeleri gerekiyor.   Aklı başında olan insan bu suçu işleyebiliyorsa  yapacak başka hiç bir şey yok direk idam edilmeliler. 

İDAM İSTİYORUZ
Sebahattin YAMAN: Çocuklara karşı yapılan tecavüzlere bu kötülüklere karşı idam cezasını istiyoruz. Yani şuan ki verilen cezaları asla yeterli bulmuyorum. İstemek bir yana bir an önce  gelmesi gereken bir şeydir. 

BU KADAR BASİT OLMAMALI
Kazım ALBAYRAK: Yeterli asla bulmuyorum hatta verilen cezalar çok az. Bu suçlulara can yakıcı cezalar uygulanmalı. Çünkü çocukların hiç biri bunu hak etmiyor o yüzden de bu kadar basit cezalar olmamalı.

ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA SALAMIYORUZ
Elif DEĞİRMENCİ:Ben yeterli bulmuyorum daha ağır cezalar ve katı  olmalı ki bir daha bu suçları tekrar  yapmamaları için. Çünkü artık daha farklı şeyler yapmaya başladılar. Git gide çok kötü bir devire gidiyoruz.Artık çocuklarımızı sokağa salamıyoruz oynamaları için çok korkuyoruz.

GEREĞİNDEN FAZLA KORUNMALI
Çocuklar gereğinden fazla korunmalı şimdi ki korunmalar çok az. Çocukların şuan uğradığı zararları görüyoruz ve her gün tehlike altında olduklarını da biliyoruz.O yüzden de yeterli bulmuyorum cezaların daha çok ağırlaşması gerektiğini düşünüyorum.

GEREKİRSE İDAM EDİLMELİ 

Huriye BAŞDOĞAN:Verilen cezaları yeterli bulmuyorum. Çocuğun hiç bir suçu yoktur o yüzden asla çocuklar çekmemelidir. Televizyonlar da izlediğimiz olaylarda çok üzülüyoruz. Gerekirse idam bile edilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

ÇOK AĞIR  CEZALARI OLMALIDIR
Ramazan ÇAYIROĞLU:Çocuklara taciz tecavüz gibi suç işleyenlerin cezaları yeteli bulmuyorum  kesinlikle idam olmalı. Diğer suçlarda şuan ki süreci bilmiyorum ama  yine de çocuklara yapılan her suçun çok ağır cezaları olmalıdır. 

SEÇTİĞİMİZ İNSANLARA GÜVENİYORUZ
Ahmet UYAR:Şu an ki çıkan kanunların ne olduğunu bilmiyorum ama medyadan izlediğim kadarıyla artırılmaya başlandığını gördüm. Bu yönden kanunların çıkmasının yanındayım. Artık çocuklara karşı uygulanan hallerin ortadan kalmasını istiyoruz. Halk olarak seçtiğimiz insanlara güveniyoruz gerekeni  yapacağına inanıyoruz.
 
Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:43
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:12
Yatsı 18:39