banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlular icraata mı, partiye mi oy verecek?

banner1357

Yerel seçimlerin yaklaştığı dönemde, Samsunluların “İcraata mı yoksa partiye göre mi?” oy vereceklerini araştıran Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri bakın ne yanıtlar aldı

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 17.11.2018, 08:47 17.11.2018, 10:05
191
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu ekipleri sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Ekiplerimiz Samsunlulara, "Yerel seçimlerde oyunuzu partiye göre mi yoksa icraatlara göre mi vereceksiniz?" diye sordu.  Samsunlular, zeki, çalışkan ve dürüst bir adayın iyi oylar alacağını belirtirken, partinin de önemine vurgu yapan kişiler ise, “Partimden asla vazgeçmem. Partimin adayları zaten çalışkan olmak zorunda” yanıtını verdi.

İşte aldığımız yorumlar şu şekilde:

İCRAATA GÖRE OY VERECEĞİM 
Muzaffer DEMİRTAŞ: Kesinlikle icraata göre oy vereceğim. İktidarın hizmetlerini yakından takip ediyorum. Emekli, işçi, köylü herkesle ilgilenilmeli. Mesela benim yaşım 60'a geliyor, iktidarın ya da başkanların emeklilik konusunda bizlere yardımcı olmaları gerekiyor. Aynı zamanda başkan çalışkan olmalı. 

PARTİYE ÖNEM VERİYORUM 
Yılmaz BİLCİN: Mesela ben, AK Parti’den başkasına oy vermem. Tabi ki aday önemli fakat ben partiye daha çok önem verdiğim için adayın iyi ya da kötü olmasıyla ilgilenmem. Gönlüm iyi olmasından yana olur ama zaten AK Partiden başkan olduysa içim rahat olur. Çünkü ben partiye önem veriyorum. 

HER İKİSİDE ÖNEMLİ 
Mithat VAROL: Şuan ki hükümet gayet iyi çalışıyor. Tabi ki adaya bakarım. Aynı zamanda partiye de bakarım. Benim için her ikisi de çok önemli. Mesela eskiye göre çok rahat yaşıyoruz. Ufak tefek sıkıntılar her zaman olur. Yemeye ekmek bulamazken şimdi herkesin altında araba var, herkesin evi var. Ben AK Parti’den memnunum adaylardan çok çalışmasını isterim.
 
PARTİ DEĞİL, İCRAAT 
Cüneyt AVAR: İcraatlar, hizmetler benim için çok önemlidir. Özellikle Samsun'un gerek ticari, gerek sosyal aktivitesi, gerek iş sahaları gibi ihtiyaçlar için mücadelesi gördüğüm adaya oy veririm. bu noktada parti önemli değil, icraat önemlidir. 

ADAY ÇALIŞKAN OLMALI 
Ali MAMAL: Tabi ki partiye bakmam. Beklentilerimizi, ihtiyaçlarımızı giderecek başkana ihtiyacımız var. Adaylara oy verirken icraatlarını değerlendirerek vereceğim. İyi insan olması gerekiyor ve mutlaka çalışkan olmalı. O yüzden partiye göre değerlendirmeyeceğim.

PARTİME GÜVENİYORUM 
Veysel DEMİR: Benim için en çok parti önemli. Ben AK Partiliyim ve adayların zaten çalışkan olduğunu düşünüyorum. Açıkçası adayın özellikleri beni çok ilgilendirmiyor. Ben partime bakıyorum ve güvenilir bir parti olduğunu düşünüyorum. 

İCRAATLARI GÖRMEM YETERLİ 
Ahmet BEYAZ: İcraatlar göre oy veririm. Türkiye için, Samsun için yapılan hizmetlere göre değerlendireceğim. Oy verirken partiye bakmayacağım. Sonuçta çalışkan olması önemli. O yüzden parti önemli değil, icraatlarını görmem yeterli olacaktır. 

PARTİMİN ADAYI ÇALIŞKAN OLMALI 
Erdal ÖZTEKİN: Partiye göre oy vereceğim. Tabi ki adayın çalışkanlığı, dürüstlüğü önemli. Fakat ben partime göre oy vermek istediğim için inşallah adaylar da istediğim gibi olur. Samsun için çok fazla beklentim var. İnsanlara iş imkanları sağlanması gibi bir çok imkanlar sağlanmalı. Umarım partimin adayları ihtiyaçlarımızı giderebilir. 

İYİ ÇALIŞAN ADAY 
Remzi KAYMAK: Hizmetlere bakarak değerlendiririm. Adaydan beklentim, Türkiye'nin ve Samsun'un kalkınmasını sağlamalı. Ayrıca sosyal faaliyetlere önem veririm. Mutlaka bu gibi hizmetleri değerlendiririm. İyi çalışan adaya oy vereceğim. 

ZEKİ, ÇALIŞKAN VE DÜRÜST 
Mümin IŞIK: Kim çalışırsa, oy ona verilir. Çalışmaya oy verilmez. Belediye seçimlerinde parti değil, çalışanı değerlendirmemiz gerekir. Samsun'u geliştirmeli, güzelleştirmeli. Projelerini hayata geçirebilecek bir aday gerekiyor. Ayrıca zeki, çalışkan ve dürüst olmalı. Her şeyi göz önüne getirerek değerlendirmemiz gerekiyor. 

MEMLETİMİZE HİZMET ÖNEMLİ 
Ahmet ATEŞ: Ben kişiyi değerlendiririm. Yaptığı hizmetleri mutlaka araştırır, eleştiririm. Tabi ki gönlümüzde bir partimiz var. Fakat yinede çalışkan adama bakarım. Memleketimiz için iyi hizmetler önemli. En önemlisi ise geçim derdidir. Tüm kavgalar, boşanmalar geçim sıkıntısından kaynaklanıyor. İşsizliğe, ekonomiye çözüm bulunmalı. 

Haber: Hande ONAT- Mustafa TOGUR 
 

Yorumlar (1)
Samsun55 2 yıl önce
Adaya bakıcam
banner1474
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09