banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Samsunlular göre; elektriksiz yaşam olmaz

banner1475

Samsunlu vatandaşlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrik olmadan yaşamayacaklarını, elektriksiz bir ortamda  yaşam kalitelerini düşüreceğini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 17.06.2019, 09:38 17.06.2019, 09:59 Admin
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı ekibimiz Samsunlu vatandaşlara, "Elektrik olmazsa ne yaparsınız ?" diye sordu. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlular ,elektrik olmadağı zaman hiçbir şeyin yolunda gitmeyeceği, sağlık başta olmak üzere bir çok konuda sıkıntılar yaşanayacağını dile getirdi.

İşte aldığımız cevaplar 

KÖTÜ ETKİLER 
Şükrü BASKIN: Biz elektrik olmadığı zamanlarda da yaşadık ancak o zaman hayat bu kadar gelişmemişti. Yüksek binalar yoktu. Haliyle hayat şartları şuan çok farklı. Bu dönemde elektiriğin olmaması hayatımızı çok kötü etkiler.

HAYAT DEĞİŞİR
Ümit KILIÇ: Hayatımızda elektrik olmazsa hayatımız berbat olur. Artık bir ihityaç haline geldi. Ayrıca sanayi, iş gücü, eğitim hepsi kötü yönde etkilenir. İşssizliği de yol açar. Yani kısacası hayatımız baştan sona değişir. 

DÜNYA DURUR
Aydın ÇALIŞKAN: Elektrik olmazsa örneğin hastaneler işlevini yetirir ve hastaların sağlık durumu kötüye gider. Eskiden elektrik olmadığında insanlar gaz lambası veya ateş yakıyordu. Böylece hem ısınırken hem de ışığa sahip oluoyrdu. Yaşadığımız bu dönemde elektrik olmazsa dünyada hayat durur. 

OLMAZSA OLMAZ 
İsmail DENİZ: Bu devirde elektrik olmadan hiçbir şey olmuyor ki. Elektrik olmazsa dünyanın sonu gelirdi. Kısacası eski döneme geri dönerdik. Bir yandan bakıldığı zamanda bu tarz problemlerin bu yüz yılda yaşanmayacağını düşünüyorum.

YAŞAM KISITLANACAK
Hüseyin TÜRE: Eğer elektrik hiç olmasaydı ona göre de bir yaşam tarzı olacaktı. Ama şuan elektrik olmadığı zaman çoğu şeyimiz kısıtlanacaktır, yaşam kalitesi düşecektir. Yani varken yok olması çok kötü bir şey yokken zaten aranmazdı. O yüzden eksikliğini fark ederiz. 

MUTLULUK ARTARDI
Yusuf SAĞLAM: Bence çok mutlu olurduk. Öyle bir durumda fatura derdi olmaz, sabah erken uyanmak gibi bir sıkıntı da olmazdı. Böylece insanlar daha mutlu olurdu. Düşünüldüğünde zor tabi ama hayattta insan nelere alışmıyor ki buna da alışmasın. 

HER ŞEY ELEKTRİĞE BAKIYOR
Mustafa BIÇAKCI: Eskiden elektrik yoktu ama gece lambalarımız vardı. Lambalar ile hayatı idare edebiliyorduk. Eski artık geride kaldı. Bizler artık farklı bir dönemde, teknoloji çağındayız. Dolayısıyla herşey elektiriğe bakıyor. 

OLMAZSA OLMAZ

Tuncay METE: Elektrik olmadığı zaman hayat kesinlikle olumsuz olarak etkilenirdi. Düşüncesi bile insanı mutsuz ediyor. Eski zamanlarda insanlar bu duruma bir şelkilde alışmıştı. Ama bu dönemde bu bir hayli zor. 

HAYATIMIZ DURURDU
İsmail UZUNTÜRK: Elektrik olmasaydı hayatımız durur ve bu durum bizi kötü yönde etkilerdi. Yani elektrik olmadan hiçbir işi yapılmaz iş gücü azalırdı.  Doğal olarak hayatımızı devam ettiremediğimiz için olumsuz yönde etkilenirdik.
  
ÇOK ZOR OLUR
Adem GÜLER: Eğer elektrik olmazsa işimiz çok zorlanacak, hayatımız fazlayısıyla etkilenirdi. Çamaşır makinesi, buzdolabı ve televizyon gibi günlük kullandığımız eşyalar çalışmayacak, makinaya bağlı olan hastalar yaşamlarını devam ettiremeyecekti. Dolayısyla bir çok yönden olumsuz olurdu. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN 
 

Yorumlar (0)
banner1474
17°
kapalı
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16