banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlular enflasyon hakkında ne düşünüyor?

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, enflasyonun çok yüksek olduğunu belirterek , "Hayat pahalılığı belimizi büküyor, evimizde tencerelerimiz zor kaynıyor" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 05.09.2019, 12:25 05.09.2019, 12:30
193
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri sokağın nabzını tutmaya  devam ediyor.Ekipler mikrofonlarını vatandaşlara uzatarak, "Enflasyon rakamları açıklandı. Salatalık ağustos ayının zam şampiyonu oldu ve siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusuna yanıt aradı.

İşte alınan yanıtlar: 

YEMEYELİM ARTIK
Saim DEMİRCİ: Salatalığı da yemeyelim artık. Bir kilo alacağımıza yarım kilo alırız. Başka yapabileceğimiz bir şey yok. Caddeler insan dolu. İnsanlar, parası olmasa nasıl geçinebilecekler? Hayat pahalılığı insanın moralini bozuyor.

TÜRKİYE CENNET
Aydın DOĞAN: Ben elli üç yıldır Almanya'da yaşıyorum. Türkiye'de aldığım ürünler daha ucuz. Türkiye'nin kıymetini bilmiyorlar. Almanya'ya göre burası bedava.  O yüzden kimse şikayet etmemeli.

HER ŞEY ZAM ŞAMPİYONU
Mustafa UYANIK:  Gidişat iyi değil. Hatta enflasyon rakamlarına göre Samsun'da yaşamak daha zor. 
Bence sadece salatalık değil, her şey zamn şampiyonu. Artık bir şey diyemiyorum. Hayatta kalmak çok masraflı. Eskisi gibi mutfakta zengin besinler pişiremiyoruz.

GERÇEK DEĞİL 
Birol TEK: Bu rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Pazara inip baktığında fiyatlar yüzde 30 artmış durumda. Sürekli beklentilerin aşağısında rakamlar geliyor ama bunlar doğruyu yansıtmıyor. Samsun'da sanayi ve yatırım yok. Yani üretimin olmadığı yerde pahalı olması zaten kaçınılmaz.

İNSANLAR AÇ
Erdoğan KÖSEOĞLU: Enflasyon rakamları gerçeği yansıtmıyor. İnsanlar aç. Kimse güllük gülistanlık hayat yaşamıyor. Samsun, Türkiye genelinde değil ülke tamamen pahalı.  Bütün çevre illerdeki iş adamları buraya yatırım yapıyor ama biz bunun olumlu yansımalarını göremiyoruz.

UMUDUM YOK
Yaşar ARSLAN: Her şeye zam geldi, sadece salatalığa değil. Ben yüzde 15 olduğuna asla inanmıyorum. Bu rakam yüzde 40. Rakamların doğru verilmediğini düşünüyorum. Samsun daha pahalı çünkü üretim yok işsizlik çok. Ülkenin gidişatı çok kötü ve düzeleceğinden umudum yok.

SAMSUN LÜKS YAŞIYOR
Ethem AYDIN: Samsun bu rakamlara göre lüks yaşıyor. Herkes ellerinde 5 bin 6 bin TL'lik telefonla dolaşıyor. Demek ki her şey güzel. Ayrıca şimdiki nesil hazır ürünler tüketiyor. Bu durumu eskilere sormak lazım. 

HER ŞEY PAHALI
Hasan KOÇAK: Her şeye zam geliyor. Salatalık, limon ve kahvaltılık ürünler hep pahalı.  Enflasyon rakamları Samsun'da farklı. Neden böyle oluyor bilmiyorum ancak durumu olumlu değerlendirmiyorum.

UCUZ OLMALI
Hayri GÜLAY: Samsun'un ucuz olması gerekir. Üretim buralarda yapılıyor. İnsanlar kısa zamanda çok fazla kazanmak istiyor. Bu olabilir sebebi. Almanya'da çok düşük enflasyon rakamları.  Almanya'ya göre bana burası daha normal geliyor.

ELİF DANIŞMAZ

Yorumlar (0)
banner1474
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09