banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Samsunlular eleştiriye açık mı?

banner1475

Samsun'da yaşayan vatandaşlardan bazıları  eleştirinin kişinin bakış açısını değiştirdiğini,  ifade ederken bazı vatandaşlar da eleştiriye açık olmadıklarını dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 22.06.2019, 09:36 22.06.2019, 09:42
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi Samsunlu vatandaşlara, "Eleştiriyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Yapılan eleştiriyi dikkate alıp kendinizi değişiklik yapar mısınız ? '' diye sordu. 

İşte aldığımız yanıtlar: 

MUHAKKAK ELEŞTİRİLMELİ 

Kübra YORULMAZ: Bence insan iyi de olsa kötü de olsa eleştirilmeli. Biri beni eleştirse dikkate alıp kendimi değiştirebilirim. Tabi kötü niyetli eleştiriye açık değilim. Ama beni rencide etmeden güzel bir şekilde eleştirse tabi ki de değiştiririm. 

İYİ BİR ŞEY DEĞİL

Emine KARA: Bence eleştiri yapmak iyi bir şey değil kimse kimseyi eleştirmemeli diye düşünüyorum. Biri beni eleştirdiğinde dikkate alıp da kendimi değiştirmeye gerek görmem .Çünkü başkasının lafıyla hareket etmem. Kendim olurum. 

AÇIĞIM

Ayşe DURGUNDERYA: İyi de olsa, kötü de olsa eleştirilmeye açığım. Eğer hatalıysam ya da kötü bir davranışım varsa kendimi değiştiririm. Tabi bu durumda kimseye kızmam da üzülmemde çünkü eleştiriye açığım. 

DEĞİŞTİRMEM

Emre TANGAL: Günümüzde maalesef her şeyi  eleştiriyoruz. Biri beni iyi ya da kötü bir şekilde  eleştirdiğinde kendimi değiştirmem. Hep aynı kalırım. Çünkü insan kendi huylarıyla güzeldir. Bu da bizi her daim farklı kılar.

ELEŞTİRİYORUM

Semra TANGAL: Şuan birbirini eleştirmeyen insan sayısı neredeyse yok denecek kadar az. O yüzden bazen hoş karşılayıp, her şeyi duymamak gerekir. Biri beni eleştirdiğinde dikkate almam duruma göre değişiklik gösterebilir. Çünkü benimde eleştirdiğim oluyor.  Bazen doğruyu bu şekilde bulabiliyorum. 

BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİYOR

Talha ÖZDEN: Eleştiri yapmanın yarar sağlayacağını düşünüyorum. Çünkü eleştiri kişilerin bakış açısını daha da genişletebilir. Ben kötü  ve ya iyi her türlü eleştiriye açığım. Biri eleştirildiğin düşünür, bana mantıklı gelirse de gerekirse kendimi değiştiririm. 

BENİM İÇİN ÖNEMLİ

Songül GÜNAY: Kişinin eleştiriye açık olması gerektiğini düşünüyorum. İnsan kendini görmediği için karşı taraf her zaman daha güzel karakterize ediyor bu da benim için önemli. O yüzden olumlu bakıyorum. 

SAMİMİYETE BAKARIM

Yasemin EKŞİOĞLU: Eleştirilmeye açığım. Biri beni eleştirdiğinde eğer mantığıma uyuyorsa veya, düşüncesi bana doğru geliyorsa dikkate alırım. Tabi beni eleştiren kişinin önce samimiyetine bakarım. 

OLUMLU BAKIYORUM

Ferudun ÇOKOL: Eleştirmeye de eleştirilmeye de olumlu yönden bakıyorum. Herhangi biri beni eleştirdiğinde dikkate alıp eğer bir hatam varsa yapılan eleştiri olumlu ya da olumsuz da olsa kendimi  düzeltmeye çalışırım. 

DİKKATE ALIRIM

Esma ÖZDEMİR: İki taraflı yapılan eleştiriye her zaman açığım. Ama biri beni eleştirdiğinde kendimi değiştirme gereğinde bulunmam tabi yapılan eleştiriye de bağlı  eğer yararıma konuşulan bir eleştiriyse tabi ki dikkate alırım. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14