Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunlular Demirtaş'ın adaylığını değerlendirdi

İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Necattin Demirtaş'ın adaylığını Samsunlulara sorduk. Vatandaşların büyük bölümü Necattin Demirtaş'ın seçimlerde başarılı sonuçlar alacağına inandıklarını belirtti

İlkadım Belediye eski başkanı Necattin Demirtaş'ın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP'de İlkadım Belediye Başkan aday adaylığının bulunmasına karşın 'Cumhur İttifakı' sonrasında İlkadım'da AK Parti'den Erdoğan Tok'un belediye başkan adayı olmasına karar verilmişti. Bu gelişmelerin ardından MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş İlkadım Belediye Başkan adaylığı için İYİ Parti ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerin olumlu geçtiği İYİ Parti'nin İlkadım'da Necattin Demirtaş'ın aday göstereceği belirtildi. Peki bu kararı Samsunlular nasıl değerlendirdi? 

İşte Samsunlulardan aldığımız yanıtlar şu şekilde:

TECRÜBELİ BİR İSİM
Mazhar ÇELTİKLİ: Daha önce Necattin Demirtaş, İlkadım'da belediye başkanlığı yapmıştı. Burada bir dönem başkanlık yaptı. Fakat son seçimde az farkla seçimi kaybetmişti. Çok hevesli. Kavaklılar onu tutuyor. Bir şeyler yapabiliyor. Tecrübeli bir siyasetçi ama şansının olacağını düşünmüyorum. Çünkü, yüzde 55 ya da yüzde 60'a yakın AK Partili olduğunu düşünüyorum. Son seçimde ne olur bilemiyorum. Kazanamazsa morali bozulabilir. Siyasi yaşamına son verebilir

İNŞALLAH KAZANIR
Salim KURUL: Her şeyin hayırlısı. Necattin Demirtaş'ı İYİ Parti'de de olsa destekleriz. Daha önce de belediye başkanlığı yapmıştı. Kendisine oyumu verebilirim. İnşallah seçimi kazanır.

HAYIRLI OLSUN
Şevket KOCABIYIK: Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'den aday olmasını güzel değerlendiriyorum. Hayırlı uğurlu olur inşaallah. Kendisini her zaman desteklerim. Önceki dönemde de başkanlık yapmıştı memnun kalmıştık. Bu seçimde yeniden kazanabileceğini düşünüyorum. 

KAZANACAĞINA İNANIYORUM
Ahmet DEMİRCAN: Bir an önce aday olmasını talep ediyorum. Kendisini seviyorum. Önceki dönemde yaptıkları zaten ortada. İyi işler yaptığına inanıyorum. Necattin Demirtaş'ın kazanacağına inanıyorum. 

GENÇ VE YENİ BİR İSİM OLMALIYDI
Mehmet DEMİR: Kendisini kamuoyunda izliyoruz takip ediyoruz. Daha önce denenmiş bir başkan, bence hizmet açısından farklı bir ismin aday olmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Doğma büyüme Samsunluyum, kendisi bir dönem başkanlık yaptı. Aktif bir belediyecilik yaptığını düşünmüyorum. Genç ve yeni bir ismin çıkmasını daha faydalı olacağına inanıyorum. Oyumu da ona göre vereceğim. 

ÇALIŞKAN BİRİSİ
Mustafa KOCA: Samsun'da sevilen ve sayılan birisi olduğunu düşünüyorum. Bir dönem belediye başkanlığı yapmıştı, çalışkan birisi olduğunu düşünüyorum. Ben olumlu olduğumu belirtmek istiyorum. Seçimi de kazanma olasılığı yüksek çünkü sevilen birisi. 

KAZANMASI YÜKSEK İSİM
Aydın ŞAFAK: Milliyetçi Hareket Partisi'ni sevmiyorum. Ama Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'den aday olması harika olur. Kazanma ihtimali yüksek birisi. Geçmişteki yaptığı çalışmalar tartışılır fakat İYİ Parti'den aday olacağı için kendisini desteklerim. MHP veya başka partiden olsa oyumu vermezdim. Partinin adayına oyumu kullanıyorum.  

İYİ İŞLER YAPTI
Bahri ÖZTÜRK: Adaylığını güzel değerlendiriyorum. Geçmişte iyi işler yaptığına inanıyorum. Başarılı olabileceğini de düşünüyorum. Kendisini çok eskiden beri tanırım. Halktan birisi olduğunu düşünüyorum. 


SEÇİMİ ZORLAR
Feyyaz BAYRAKER: Bence adaylığı iyi olur. Şansını denemesi lazımdı. Sonuçta bu bir seçim. Kendisi potansiyeli yüksek bir isim. Bu işi yapabilir birisi. Geçmişte de önemli işler yapmış başkanlık görevini yapmış bir kişi. Bu seçimi de zorlar. Şansının yüzde 50 yüzde 50 olacağını düşünüyorum. Samsun için hayırlısı olsun diliyorum

Röportaj: Emre ÖNCEL - Hande ONAT

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER